Pro školy

Nabídka pořadů pro 1. stupeň základních škol, sezóna 2020/2021

Princezna se zlatou hvězdou na čele

Divadelní spol. Julie Jurištové

21. a 22.10.2019 8:30 a 10:00

Klasická pohádka s písničkami na motivy pohádky Boženy Němcové.

Děj nás zavede do království krále Dobroslava, jehož jediná dcera princezna Lada právě slaví osmnácté narozeniny. Ty zkazí návštěva obhroublého krále Kazisvěta, který vládne v sousední zemi a nutí Ladu, aby se stala jeho ženou. Lada musí před zlým Kazisvětem z otcovského království uprchnout a hledat štěstí daleko od domova. Při tom se jí zjeví zemřelá matka a dá jí radu, aby se přestrojila za chudé děvče v myším kožíšku. Když Lada v myším kožíšku doputuje do zámku sympatického prince Radovana, pracuje tam v zámecké kuchyni. Potají se vloudí na princův ples a prince okouzlí. Svou totožnost ale skrývá až do okamžiku, kdy Kazisvět na Radovana zaútočí a Radovan pochopí, že neznámá princezna do níž se zamiloval na plese je jeho vlastní kuchtička a svatbě už nic nebrání.  

Hrají: Veronika Baldrianová / Natálie Urválková, Julie Jurištová, Gustav Hašek / Jiří Krejčí, Milan Duchek, Libor Jeník, Radovan Snítil / Tomáš Kyselka

 • Délka představení 65 minut
 • Pro děti od 6 do 10 let
 • Cena 60,-Kč

 

Křoupat zdravě - dá se hravě

Michaela Dolinová a Milan Duchek   

Název už napovídá, že půjde o téma zdravého jídla, které mezi dětmi není zas tak populární. Na příkladu postav Jeníčka a Mařenky, kteří se v našem příběhu jmenují Křupík a Smaženka, Michaela ukazuje, kam to vede, když jsou děti ochotné obětovat smažené a křupavé pochutiny, (které jejich organizmus zatěžují), za svoje zdraví, štíhlou pohyblivost a dokonce za lásku svých nejbližších. V příběhu vystupuje Babice Připálenice, která tady funguje coby majitelka „rychlého občerstvení s osmaženým až připáleným sortimentem jídel. Přesně takovým, jaké naše děti milují. Další děj ukáže, kam to může dojít, když je někdo zavřený a násilím nucený tyhle věci sníst. Nejenže se mu to zprotiví, ale ještě navíc příšerně ztloustne. Ke „ztloustnutí“ na jevišti skutečně dojde! 

 • Délka představení 65 minut
 • Pro děti od 3 do 10 let
 • Cena 60,-Kč

https://www.agenturaars.cz/detail/dolinova-michaela-pro-deti

 

Hra kouzel a magie

Divadlo kouzel Pavla Kožíška

Originální a naprosto jedinečné představení iluzionisty Pavla Kožíška plné neuvěřitelných kouzel a perfektní zábavy nejen pro děti.  Pojďte si hrát na kouzelníky jako Harry Potter a naučíte se mimo jiné také sami kouzlit. V roli kouzelnice se představí modelka Hana Mašlíková nebo Martina Dvořáková.

 • Délka představení 60 minut
 • Pro děti od 3 do 12 let
 • Cena 60,-Kč

https://www.divadlokouzel.cz/divadlo/repertoar

 

Ekopohádky

Divadlo ŠUS

Na motivy tří klasických pohádek (Červená Karkulka, O Palečkovi a Smolíčkovi) Se řeší ekologické problémy. Odhazování odpadků, třídění odpadků, znečišťování ovzduší a vody. V každé pohádce se dětem představí různé typy loutek (maňásek, manekýn, plošná loutka).

 • Délka představení 50 minut
 • Pro děti od 3 do 12 let
 • Cena 50,-Kč

www.facebook.com/Divadlo-ŠUS-683499858410026/?ref=page_internal

 

Mrož Ambrož

Divadlo plyšového medvídka

Rýma, chřipka a ani globální oteplování Mrože Ambrože nezaskočí! Ví jak na to. Ví, jak chránit sebe i ostatní. Kýcháš? Jsi nachlazený? Zakryj si pusu a buď ohleduplný! Zimní výprava na severní pól začíná!

 • Délka představení 50 minut
 • Pro děti od 3 do 12 let
 • Cena 50,-Kč

 

Pohádky ze zámku

Divadlo SemTamFór

Vydejte se s námi na prohlídku zámku. Ale pozor, tenhle zámek není ledajaký, nýbrž pohádkový. Čekají na vás princezny, princové, králové a královny v dobrodružných příbězích na motivy 3 klasických pohádek:

 1. O Šípkové Růžence
 2. O Zlatovlásce
 3. Popelka

Pojďte s námi probudit Šípkové království, pomozte Jiříkovi získat princeznu Zlatovlásku a Popelce dostat se na ples, kde potká svého vysněného prince. Tato pohádka zůstává věrna poetice divadla SemTamFór a děti se mohou těšit na antiiluzivní a interaktivní ztvárnění v režii Jana Julínka.Nebudou chybět ani písničky, které představením divadla SemTamFór poskytují hravost a lehkost.

 • Délka představení 60 minut
 • Pro děti od 3 do 12 let
 • Cena 60,-Kč

www.semtamfor.cz/

 

Ať žije Kocourkov

Kejklířské divadlo z Doudleb

Po úspěšné pohádce Kouzelná kulička (hlavní cena na festivalu v Divadle v Dlouhé v Praze) připravila dvojice Vojta Vrtek a Jan Brůček nové divadelní představení pro děti i dospělé. „Chceme hrát o hlouposti, abychom před ní lidi varovali a zároveň vás pobavili.“ Dva komedianti s nadsázkou a ironií vypráví satirický příběh o slávě i zkáze města Kocourkova pointa je všeobecně známa – lidská hloupost je nesmírná a tudíž Kocourkov je nesmrtelný!

„Každá země měla či má svůj „Kocourkov“, stejně jako každý národ má své hlupáky tak se jim pojďte zasmát“

Sláva! Ať žije Kocourkov!

 • Délka představení 55 minut
 • Pro děti od 7 let
 • Cena 50,-Kč

https://kejklir.com/at-zije-kocourkov

 

Nabídka pořadů pro 2. stupeň základních škol, sezóna 2020/2021

Sarkofág Černobyl

Docela velké divadlo

Divadelní inscenace inspirovaná textem Vladimíra Gubareva a novými materiály o jedné z největších jaderných havárií v historii - výbuchu atomové elektrárny v Černobylu v roce 1986. Představení ukazuje na osudech lidí pracujících v elektrárně nebo žijících v jejím okolí nebezpečí zatajování informací, lží a nezodpovědnosti, která z užitečného atomu dělá vražedný nástroj. Vzhledem k tomu, že na území někdejšího Sovětského svazu dochází stále k dalším utajovaným haváriím, chce představení upozornit diváky, a ty mladé především, na nutnost kritického myšlení a nebezpečí ignorování pravdy a událostí, které se nás zdánlivě netýkají.

Hrají: Petr Erlitz, Jana Galinová, Petr Kozák, David Kubát, Lenka Lavičková, Pavlína Lišková, Lukáš Masár, Dušan Matouš, Lucie Randáková, Robert Stodůlka, Markéta Turková, Markéta Velánová, Kristýna Žďánská, Michal Žižka

 • Délka představení 90 minut
 • Cena 80,-Kč

www.docelavelkedivadlo.cz

 

Povídky z jedné a druhé kapsy

Divadlo SemTamFór

Co je to pravda, spravedlnost, právo? Odpověď na tyto otázky se lidstvo snaží najít už po staletí a v dnešní době je toto téma stále aktuálnější. Dá se však na takové otázky jednoduše odpovědět?

Vydejte se s naší inscenací na detektivní výpravu po Čapkových "Povídkách z jedné a druhé kapsy" a sami zjistíte, že ani pro ostřílené kriminalisty není mnohdy snadné rozeznat lež od pravdy či najít tenkou hranici mezi právem a spravedlností.

Nová hra divadla  SemTamFór se snaží žákům představit poutavou formou nejen některé ze známých povídek Karla Čapka, ale seznámit je i s filozofií, kterou Čapek vyznával, tedy s pragmatismem a relativismem.

 • Délka představení 60 minut
 • Cena 70,-Kč

www.semtamfor.cz

 

Trapas Nepřežiju! aneb Ten řízek nezvedej.

M. Dolinová

Komedie pro děti, které tápou v pravidlech slušného chování.

Rychlá pomoc slušného chování při cestování, na rautu, v kině i na rande.

Kája, žák 8.B, přichází do nové školy v novém městě. Bojí se nového kolektivu, nových učitelů, sousedů a HOLEK! Na pomoc mu přijde paní  RY-PO-SLU-CH.

Ukáže mu, jaké dělá chyby při představování,  při jízdě v autě, ve škole, v kině a v kontaktu s holkami. Navzájem se poznávají a mění. S přísné dámy se stane rozverná paní a z nejistého  kluka mladý muž s rozhledem.

Zárukou komedie je Ladislav Ondřej, který již 10 let hraje Jakuba Mázla v seriálu "Ordinace v růžové zahradě" a současné děti s ním vlastně "vyrůstaly". Ve hře se tančí, navzdory všem i zpívá − a nakonec čeká všechny testíček z etikety.

 • Délka představení 60 minut
 • Věk 9–15 let
 • Cena 60,-Kč

 

Z povídek Malostranských, Jan Neruda

Divadlo Náměstíčko

Osudy pohnuté a přesto nepatrné. Příběhy, kde pomluva či zlomyslný žert mohou zničit lidský život,kde hašteření či letitá nevraživost může skončit překvapivým smírem, ve ktercých se jako červená nit line (ne)láska v různých podobách. Příběhy, se kterými se lidé setkávají nejen v době Nerudově

Představení sestává ze čtyř povídek: Psáno o letošních dušičkách, Pan Ryšánek a pan Schlegl, Přivedla žebráka na mizinu a O některých domácích zvířátcích (vyňato z Týdne v tichém domě).
Celým představením nás provází sám Jan Neruda, který se právě rozhodl, že se stane spisovatelem a povídky tedy vznikají pomyslně rovnou před zraky diváků. Do textu jsme až na malé inscenačně nezbytné výjimky nevnášeli vlastní slova, vše je jazyk Nerudův. Jednotlivé povídky vyprávíme živým, srozumitelným a výstižným způsobem, aby byly přístupné i mladším dětem. 

Hrají: Hana Benešová, Marcela Šiková, Bohumír Starý, Šimon Knápek nebo Vuk Gojkov Čelebić, Martin Dusbaba nebo Josef Zýka

 • Délka představení 60 minut
 • Cena 70,-Kč

www.divadlonamesticko.cz