04. 08. 2020            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (232)
mínus Digitální kino (116)
mínus Dočesná (285)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (125)
mínus Koncerty (256)
mínus Letní kino (55)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (131)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Rozpočet


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Livin Free Žatci: Od plic a od podlahy.
  Vydáno dne 02. 03. 2020 (138 přečtení)

  Rockoví fanoušci z Žatce a okolí byli ve velikém očekávání, protože v Žatci měli zahrát Livin Free v sestavě s legendárním Gumou Kulhánkem na basu. Dočkali se ve čtvrtek 13. 2. Livin Free dorazili do Žatce a rozjeli tu skvělou rockovou jízdu. Naposledy tu takhle převálcovali publikum britští Catfish.

  Chcete – li zaplnit přízemí žateckého divadla (nebo jakékoli jiný sál jinde) a představit divákům pořádný rockový nářez, spojte dvě třetiny bluesových The BladderStones (tj. bubeníka Michala Noska a kytaristu Tomáše Frolíka) s polovinou Energitu (Gumou Kulhánkem a Milošem Holečkem) a postavte je na podium a budou se dít věci. V Žatci se tedy zatraceně děly… Mělo to vše, co má správná rocková šou mít, tah na bránu, nepolevující tempo, a energii. Bylo to pestré, i proto že mezi vlastní skladby dobře zapadla klasika, třeba skladby Gregga Allmana nebo Carlose Santany, případně gospely. A samozřejmě mělo to Vladimíra Gumu Kulhánka, který hrál a působil jako za mlada, jako by ho od Kuřete v hodinkách nedělilo téměř padesát let. Livin Free vykopali, oprášili a anglicky přetextovali starší Kulhánkovu baladu z dob starého ETC…, která do repertoáru bez problémů zapadla. Ale i ostatní jeho spoluhráči jsou na úrovni, což předvedli ve vrchovaté míře. Když vás baví stejná muzika, nezáleží na tom, kolik generací se na podiu sejde. V případě LF to jsou tři a výsledkem té symbiózy je skvělá muzika. Nebyla to žádná šou plná světel, dýmu nebo rádoby vtipných komentářů, muzikanti se nepředváděli ve svých efektních sólech. Během celého koncertu ale v každé skladbě předváděli, co umí. Pouze Miloš Holeček uváděl některé skladby a vysvětloval o co v nich jde. Zpívalo se v angličtině, a tak bylo docela vtipné jeho přirovnání textu gospelu třeba k Shakespearovi nebo vysvětlit, že bude zpívat o příběhu nevinně odsouzených černochů z roku 1944. Ostaně skladby z jejich jediného alba Voices From Beyond, které přehráli skoro celé, se vážným tématům nevyhýbají. Až po koncertě si divák mohl uvědomit, jak dobře zapadla americká klasika nebo gospely mezi skladby z alba. Jak už bylo řečeno nikdo z muzikantů se se nesnažil čnít nad ostatními, ale za zmínku určitě stojí zvuk Holečkových „Hammondek“ (dnes už u na koncertech nevídaná věc) a jeho expresívní zpěv dávající vzpomenout mj, na Johna Foggertyho z CCR. Koncert Livin free byl zážitkem, na který se určitě bude v Žatci dlouho vzpomínat. Diváci pro skvělou muziku a pořadatelé navíc pro sympaticky zaplněné divadlo. A to ještě není všechno, protože celí BladderStones v Žatci 22. 3. doprovodí britského bluesmana Roberta J. Huntera. 19. 3. zahraje Vlasta Redl možná i Montér Blues, 15. 3. přijede americký band Three For Silver s hudbou na pomezí folku jazzu a blues. Sledovat web MĚSTSKÉHO DIVADLA v Žatci i jeho Facebook nebo plakátovací plochy se určitě vyplatí. A hlavně – nalézt cestu do divadla.


  [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla