04. 06. 2020            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (232)
mínus Digitální kino (116)
mínus Dočesná (285)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (123)
mínus Koncerty (256)
mínus Letní kino (53)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (131)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Rozpočet


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * KONCERT: Will Wilde: Mr. Harmonica (GB) & The Bladderstones(CZ)
  Vydáno dne 26. 03. 2018 (1462 přečtení)

  Na britské blues rockové scéně vyšla na přelomu tohoto desetiletí nová hudební hvězda. To se občas stává, ale tahle „stár“ jménem Will Wilde, se liší tím, že jako svůj hlavní nástroj používá foukací harmoniku. Zachází s ní tak, že březnové vydání jeho nového alba Bring It On Home se stalo jednou z nejočekávanějších událostí současné britské bluesrockové scény. .... VÍCE V ČLÁNKU ....

  Dvanáct pecek do tuctu

  Se svou harmonikou a kapelou si troufnul nahrát 12 skladeb britských hudebních hrdinů zamýšlené jako pocta první vlně britských rockerů a podle prvních ohlasů se trefil do černého. Na úvodní stránce jeho webu https://www.willharmonicawilde.com/news vás nadzvedne jeho verze Wizzard od Black Sabbath a balada od Gary Moora, Parisian Walkways.

  A právě Will Wilde za doprovodu české kapely Bladderstones (vítězové mezinárodní soutěže o účast na Blues Alive) předvede 5. 4. v Městském divadle od 19:00 h, co umí. Jak jste o něm dosud neslyšeli budete o něm dlouho vyprávět.

  Víc než jen nástroj

  Will Wilde je britský skladatel, zpěvák, a hlavně bezkonkurenční hráč na foukací harmoniku. Zatímco pro mnohé jeho kolegy je harmonika jen doprovodný nástroj, Will ji proměnil na sólový nástroj a možná ještě něco víc. Tvrdí, že harmonika je jakýmsi rozšířením jeho osobnosti.
  Poprvé vzal harmoniku do ruky a do úst na nějakém mejdanu. K harmonice mu nejlíp sedělo chicagské blues, takže od svých šestnácti poslouchal Budy Gaye, Sony Boy Willamsona, Muddy Waterse nebo posledního krále bluesové harmoniky Little Waltera. Zkoušel hrát jako oni. Někdy až do první kapky krve na rtech. Mimoto se zajímal o vše o harmonice a pomalu posouval hranice jejích možností. Jeho i harmoniky…

  Ve stopách své sestry

  Blues měli ostatně v rodině, jeho sestra Dani Wilde, je známá britská bluesová kytaristka a zpěvačka. V její kapele sbíral své první koncertní zkušenosti.
  První album Nothing Then Troubles vydal v devatenácti a v prestižních britských magazínech se o něm psalo docela pochvalně. Další album Unleashed a opět chvála odborníků, a to nejen za harmoniku ale i za zpěv. Do současnosti vydal ještě alba Raw Blues, Live in Hamburg a již zmiňované Bring It On Home. 

  Wilde byl čtyřikrát nominován v anketě British Blues Awards na nejlepšího hráče na harmoniku (2010/2011/2012/2013) a sdílel jeviště s různými pozoruhodnými bluesovými umělci. Z největších to byl Taj Mahal.

  Jako král Midas
  Recenzent jeho posledního alba o něm napsal: když bere do ruky harmoniku pak jako řecký král Midas ji svý dotykem přeměňuje na mocný nástroj, jímž sráží kytaru z jejího piedestalu. Tvrzení odvážné, ale pravdou je že svou harmonikou dokáže kytaru zcela nahradit. Nezůstává ale jen u hraní. V současnosti už pořádá různé workshopy nebo nabízí výuku přes internet.

  Vzhledem k tomu že už se na jeho deskách objevily skladby od Canned Haeat (On The Road Again ) a CCR (Suzi Q), není vyloučeno, že svou desku v blízké budoucnosti věnuje i americkým rockerům s nimiž ho pojí společné vzory. Mimo cover verzí hraje samozřejmě i své vlastní skladby.
  Jak to bude ladit britskému bluesovému harmonikáři a české kapele si budete moci poslechnout 5. 4. od 19:00 v Městském divadle v Žatec.

        [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla