21. 05. 2019            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (217)
mínus Digitální kino (110)
mínus Dočesná (265)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (118)
mínus Koncerty (248)
mínus Letní kino (50)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (126)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Výhled rozpočtu


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Bluesrocková “vlčí pošta“ Wolfa Maila v Žatci !
  Vydáno dne 26. 02. 2018 (1512 přečtení)

  28.3. zahájí v Žatci své evropské turné bluesrockový muzikant, kytarista, skladatel a zpěvák, Wolf Mail, jeden z nejvýznamnějších severoamerických bluesrockerů se svou stejnojmennou kapelou. ... Více v článku ....

  Hudební tulák

  Tento kanadský rodák (Montreal 1972), je už od mládí hudebním světoběžníkem. Vyrůstal v Jižní Francii posléze v Kalifornii, dnes žije usazen v Austrálii. Ta si ho ale moc neužije, protože odtud vyráží na turné po celém světě. Wolf Mail lemuje svou kariéru jedním úspěchem za druhým. Ale přes mnohá ocenění je pro něj největším úspěchem trvalá chuť publika vidět a slyšet jeho koncerty a kupovat si jeho desky. Což se mu daří v celosvětovém měřítku. V Japonsku letos zahraje popáté a premiéra jej čeká v Číně. Často hrává v Polsku a Rusku. Zatím projel kolem 30 zemí včetně ČR, kde zahraje už podruhé.
  Jeho rodiče jsou cestovatelé a geny rodičů se v něm nezapřely. Už v 17 odešel z domova na první tour s kapelou a skrze hudbu naplňuje svou cestovatelskou vášeň dodnes. Svět tak poznává další výjimečnou muzikantskou osobnost blues a bluesrocku.

   

  Začátky a vlivy

  V jeho životopise se uvádí že začal na kytaru hrát v deseti letech a byl ovlivněně Johny Lee Hookerem a Elmorem Jamesem. Vlivů ale přibývalo. Memphiská pobočka celoamerického radia MPR jej označila za chybějící článek mezi Stevie Ray Vaughanem a Jimmi Hendrixem. A skutečně, vliv Jimi Hendrixe je v některých skladbách slyšet. Je ovlivněn blues, jazzem, soulem a country.
  Důležitým mužem v jeho začátcích se pro něj stal věhlasný americký bluesman, též Kaliforňan Robben Ford, který ho vzal s sebou na turné do Evropy. Za pozoruhodně krátkou dobu tak opustil lokální scénu v jižní Kalifornii, aby si brzy získal mezinárodní uznání jako jeden z nejpůsobivějších umělců na scéně. Wolfovi se podařilo vytvořit svůj vlastní všestranný zvuk s nadčasovým a univerzálním jazykem jemuž rozumí každý příznivec kvalitní hudby. Jeho blues jsou chytlavá a rytmicky nakažlivá a jeho hračičkovství s tóny dokáže uchvátit každé publikum. Umí se houpat v bluesových rytmech nebo uspávat diváky svými slow blues ala Gary Moore či Eric Clapton ale taky razantně přitvrdit.

   

  Nenechte své sedadlo prázdné

  V drtivé většině hraje vlastní skladby, ale v letošním roce (18.3.) vydá desku z koncertu v klubu Lazybones v Sydney na níž kombinuje své skladby s cover verzemi slavných např. Eta James. Ani on nezapomíná na mladé talenty a občas bere na turné hvězdnou zpěvačku z Austrálie Milenu Barret.
  Wolf Mail nahrál devět oficiálních alb víceméně po celém světě. Zajímavé je jeho třetí album, které nahrál v Moskvě a jmenuje se Live In Red Squar.
  V době žateckého koncertu už jich bude vlastně deset.
  Příležitost poslechnout si Wolf Maila budou mít jen na třech místech v ČR. Bylo by tudíž ke škodě každého s alespoň s minimálním vztahem k blues a rocku nechat své potencionální sedadlo v divadle prázdné. Wolf Mail vám cestu tam a zpět bohatě vynahradí, a navíc se vstupenkou z minulého koncertu ušetříte 50 %. Začátek koncertu v 19 hodin.
  Ochutnávka z YOUTUBE     Oficiální web  https://www.wolf-mail.com

   

     [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři    Mediální partneři  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla