26. 02. 2018            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (189)
mínus Digitální kino (99)
mínus Dočesná (243)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (36)
mínus Informace (108)
mínus Koncerty (226)
mínus Letní kino (45)
mínus Pohádky (20)
mínus Programy (114)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28     

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )


CyklistikaGambitČeská KanadaJindřichohradeckoKunžakvodlitniRomantikaHistorické ubytováníLuxusní chataRybolovRekreační chataUbytováníStrmilovský šachový klub

  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz  Zasílání programu divadla
Zde Vám nabízíme pravidelné zasílání aktuálních informací o programu divadla a kina. Stačí vyplnit jméno a e-mail. Údaje nebudou předány třetím stranám.  Rezervace lístků do digitálního kina

Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

téma * Jarek Nohavica po šesti letech v našem divadle - VYPRODÁNO !
Vydáno dne 28. 01. 2018 (130 přečtení)

22.2.2018 v dni s čtyřmi dvojkami v datu zahraje v Žatci po šesti letech oblíbený písničkář Jarek Nohavica. Nebude sám, přijedou s ním už dnes neodmyslitelný akordeonista Robert Kusnierz a bubeník a perkusista Pavel Plánka. Zastaví se tu během svého týdenního turné po českém západu.

 To už bude mít za sebou 5 večerů v Lucerna music baru s nejnovějším projektem Kabaret Bo! Okolo Jarka se stále něco děje. Vloni vydal novou tematickou desku Poruba, která se mj. dobře drží v žebříčku prodejnosti. Vydává poměrně hodně desek a protože se dobře orientuje v IT, často nabízí svá dílka ke stažení přes internet. Jeho Ladovská zima a Milionář před lety kolovali ve formě mp3 v mailech. K stažení nabídl své Virtuálky i Pražskou pálenou a DVD Půlnoční trolejbus. V roce 2007 vysílal svůj koncert v přímém přenosu přes internet.

Jeho folkové začátky se odehrály v rodné Ostravě na Folkovém kolotoči. Předtím se už o něm vědělo jako o textaři ostravských zpěváků (Lásko voníš deštěm je jeho text na She ´s gone od Black Sabbath) ale po „kolotoči“ se jeho věhlas rychle rozšířil po celé zemi. Rok poté už zpíval pro 15000 diváků na portě v Plzni. Za další dva roky poté tam už nesměl. Zpíval písně různé, žertovné i poetické ale i takové jako Mávátka, Nechte to koňovi nebo Blues o malých bytech. Což vyvolalo zájem, řečeno jeho slovy, „nebeské honorace“, tedy STB. Ta ho nakonec dotlačila k podpisu, což mu do jisté míry komplikuje život i po 30 letech.

„Osmdesátky“ mu ale přinesly i první desky, dvě EP s nahrávkou z klubu Petynka a další Písně pro VV (Nohavica často zpíval písně ruských písničkářů česky i v originále) a živé LP Darmoděj a Osmá barva duhy, a tak ho bylo lze poslouchat i z černých drážek. V r. 1993 vyšlo přelomové album Mikimauzoleum, v r. 1994 překvapil albem Tři čuníci, v r. 1996 vydal Divné století. Na Divném století poprvé zazněla heligonka, na níž se naučil a pro kterou potom upravil některé staré kytarové písně a pro niž začal psát a stále píše nové.

A píše stále, a to i v polštině. V Polsku mu také vycházejí desky a má tu mnoho fanoušků stejně jako po celém světě mezi krajany. Několikrát už byl v USA občas si zajede za svými fanoušky do Velké Británie. Mimoto si jen tak střihne nějaké to libreto (zatím tři) k Mozartovi.
Píše nebo psal i písně pro divadelní inscenace. V roce 2000 byl v anketě Anděl uveden do folkové síně slávy. Před 36 lety začínal na Folkovém kolotoči a zdá se, že z kolotoče ještě neslezl. Na internetu se objevují stále nové písně, píše a koncertuje pilně a neomylně ve velkých halách i menších sálech.
Vloni se pustil do křížku s O2 arénou a zítězil na celé čáře.
Určitě dobude i sál městského divadla v Žatci. Vzhledem k datu může být vstupenka na jeho koncert v Žatci i hezkým dárkem Valentýnu.
Aktuální informace o něm, plus záznamy z archivu a mnohem více najdete na jeho oficiálních stánkách
www.nohavica.cz.
Návštěvník webu zde najde i archívní perličky jako
Píseň zhrzeného trampa.

Post Scriptum. Vyprodáno: Od okamžiku zahájení prodeje uběhlo pár hodin a po lístcích na Jarka se jen zaprášilo. Někdy by žatecké divadlo potřebovalo přifouknout a jindy by stačila jeho kapesní verze.
Těm šťastným blahopřejeme ty méně šťastné zveme v únoru na Radúzu (s akordeonem) anebo melodického rockera Neila Zazu.[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

 
  Kontakt divadlo
Městské divadlo
Dvořákova 27
43801 Žatec

Tel: 415 710 519
Ičo: 70201111

Ředitel:
Martin "Víťa" Veselý
Zástupce:
Hanka Zeleňáková

Předprodej pokladna:
PO-PA : 14-17 hod
Nebo před filmovými projekcemi


  Naši partneři  Mediální partneřiPhpRS


Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla