20. 05. 2019            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (216)
mínus Digitální kino (110)
mínus Dočesná (265)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (118)
mínus Koncerty (248)
mínus Letní kino (50)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (126)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Výhled rozpočtu


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Písně a jiné šansony Radky Fišarové
  Vydáno dne 05. 01. 2018 (1810 přečtení)

  Městské divadlo v Žatci jako první letošní koncert uvádí 18.1. v 19:00 vystoupení známé muzikálové zpěvačky Rádky Fišarové. Zpěvačka vystoupí s dost možná důležitější částí svého repertoáru nicméně poněkud ve stínu svých muzikálových rolí.

  V muzikálu Edith - vrabčák z předměstí, si přivoněla k šansonu a ta vůně jí tak okouzlila, že se rozhodla věnovat se mu současně se svou muzikálovou činností.

  Radka Fišarová

  Do Žatce přijede s komornější verzí svých koncertů, doprovázena akordeonistou Aliaksandrem Yasinskim a kytaristou Miroslavem Linkou.

  Repertoár se sestává z nestandardních aranžích francouzských a českých šansonů a  zpěvaččiny vlastní tvorby. Základ francouzských skladeb patří slavným písním Edith Piaf a dalších francouzských interpretů, jako např. Charles Aznavour, Mireille Mathieu nebo Jacque Brell. Část programu tvoří francouzské filmové melodie např. z Filmu Zvíře či Četníka ze St-Tropez. Slyšet je možno i zhudebněné básně českých básníků. Po odchodu Hany Hegerové do hudebního vejminku se přirozeně královnou českého šansonu stala Radka Fišarová. Na rozdíl od ní zpívá své šansony většinou v originále. Často bývá označováno za českou Edit. Kdo si ale pamatuje písně paní Hegerové, může si ty nejznámější souběžně zpívat česky jako v případě slavného Milorda, nebo třeba “Ne me quite pas” známé u nás mj. jako Lásko prokletá..

   

  Radka Fišarová už odmala byla směřována k hudbě a především ke zpěvu. V 5 ti letech zpívala v Bambini di Praga a také v rodinné kapele Fišle. V lidušce chodila na kytaru a sólový zpěv, studium konzervatoře - zpěv a muzikálové herectví, byl už jen další očekávaný krok.

  Ještě během studií dostala roli v muzikálu Hair, později se stala nejmladší muzikálovou Evitou všech dob. Od té doby vystřídala řadu muzikálových rolí především v novém divadle Broadway. Stěžejní bylo právě účinkováni v muzikálu Edith - vrabčák z předměstí. To ji nasměrovalo na sólovou dráhu kde k šansonu přibrala i trochu jazzu. Během let spolupracovala s řadou muzikantů, dnes ji doprovází běloruský akordeonista a skladatel Aliaksander Yasinski a formace Jazz4.

  Formát koncertu s nímž přijede Žatce je obdobou koncertního repertoáru v kompletním obsazení. Rozdíl je ve využití nástrojového obsazení, jemuž je repertoár přizpůsoben a jeho obohacení o instrumentální sólové skladby a dua.

  Repertoár vychází ze dvou jejích řadových alb Pocta Edith Piaf a Rendez vous. Základem všeho je ale Radčin zpěv který teprve při sólových vystoupeních rozkvétá do všech odstínů a barev tak jak si to žádají písně které interpretuje.

  18.1 se tedy můžete těšit na šansoniérku Radku Fišerovou, tak jako se ona těší na vás.

   

   

  Muzikály

   

     [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři    Mediální partneři  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla