06. 08. 2020            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (232)
mínus Digitální kino (116)
mínus Dočesná (285)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (125)
mínus Koncerty (256)
mínus Letní kino (55)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (131)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Rozpočet


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Texaský Bluesman Neal Black a jeho Healers v Divadle.
  Vydáno dne 19. 09. 2017 (1402 přečtení)

  Divadelní prázdniny utekly jako voda a některé podzimní večery městském divadle opět dostanou příchuť hudebních. Hned ten první nabídne doslova hudební lahůdku. Na své evropské turné vyrazil rodilý Texasan, písničkář a bluesrockový kytarista Neal Black se svými The Healers.

  O co vlastně go

  Jeho hudba je směs různých stylů smíchaná s blues, čímž docela plete hlavu hudebním kritikům a publicistům. Jednou je pro ně někde mezi Allman Brothers, Howlin' Wolfem a Mertlem Haggardem, s temnějšími dispozicemi, jindy se v něm prý potkává Jimi Hendrix s Johnny Winterem. Hlas má ještě drsnější než Chrise Rea a texty někdy až filozofické. Jako v hitu Jesus and Johny Walker.
  Neal Black se na velkých amerických podiích objevuje už od osmdesátých let. Předskakoval americkým hvězdám (např. Stevie Ray Vaughan, Albert King, Leon Russell, Paul Butterfield, Savoy Brown).  Za všechny ty roky co hraje s nejlepšími americkými muzikanty, přirozeně absorboval mnoho hudebních vlivů z nichž postupně vykrystalizoval jeho až elektrizující styl. Dnes patří mezi nejdůležitější hudebníky americké scény.

  New York City  - Mexiko - Francie

  V devadesátých letech se přestěhoval z Texasu do New York City, kde brzy získal pověst uznávaného hudebníka, písničkáře a kytaristy. V roce 2000 zamířil do Mexika kde strávil tři roky hraním na blues festivalech a kde stihl nahrát kritikou velmi oceňované album „DREAMS ARE FOR LOSERS“ Současně začal létat hrát do Evropy, kde se nakonec usadil v Jižní Francii. Momentálně koncertuje na obou březích Atlantiku a stále bydlí v NYC.
  V roce 2005 byl nominován v anketě The Trophee du Blues na titul "Best Modern Electric Blues Guitarist". NEAL BLACK se mimo jiné objevuje také na kompilaci POLYGRAM Records "BLUES STORY spolu s legendárními bluesovými umělci jako Muddy Waters, Freddie King, Roy Buchanan, Chuck Berry a dalšími jejichž písně hrává na koncertech. Poslední tři Nealova alba si poslechněte na službě Spotify.

  Za svou kariéru hrál na nespočtu pódií od významných festivalů po menší kluby. Vydal 10 alb a zdá se, že ve své tvorbě zraje jako víno, protože poslední 4 alba se co do chvály i umístění v žebříčcích postupně překonávají. V loňském roce spolu s Lary Garnerem napsali a  nahráli výjimečné album GUILTY SAINTS...  

  NEAL BLACK si na 4 koncerty odskočí do Čech, a to už podruhé. Jednou z jeho čtyř zastávek bude i Městské divadlo v Žatci. V říjnu je na podzimní splíny ještě brzy ale Neal a jeho Léčitelé (Healers) vás svým vysokonapěťovým blues preventivně nabijí až do Vánoc. Stačí jen přijít 9. října do Městského divadla V Žatci. Začíná se jako obvykle v 19:00.

  Více o něm včetně hudebních ukázek na http://www.nealblack.net/

   

   

   

     [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla