20. 05. 2019            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (216)
mínus Digitální kino (110)
mínus Dočesná (265)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (118)
mínus Koncerty (248)
mínus Letní kino (50)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (126)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Výhled rozpočtu


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Malina Brothers Band - bluegras a jiné „Skunkovky“ - recenze
  Vydáno dne 16. 01. 2017 (618 přečtení)

  Na podzim jako člen Druhé trávy, tentokrát, 19.1.,přijel do Městského divadla v Žatci Luboš Malina se svými dvěma bratry s Malina Brothers band. Jak už jméno kapely napovídá, jde o kapelu bratří Malinů z města Náchoda, jmenovitě Luboše kytara, banjo, píšťaly a flétny, Pavla kytara autoharfa a Josefa housle, kytara, kteří založili kapelu na přání fanoušků v domovském Náchodě a pozvali do ní dalšího domorodce kontrabasistu Pavla Peroutku. Ve volném čase, kdy nehrají se svými domovskými kapelami, jezdí po světě a hrají písničky, které téměř nikdo neznal, než je oprášili a představili publiku. Jsou to, jejich kamarádem Miroslavem Jarošem přebásněné nebo přetextované písně americké country.

  V jejich playlistu samozřejmě nechybí klasický bluegras, od takových autorů jako je Bil Monroe, Peter Rowen, Tony Trischka. Aby si kolébku bluegrasu připomínali, ještě víc, vyzdobili podium indiánskou dekou přivezenou vloni z turné po USA a po pravé straně svítila originál bankovní lampička z týchž končin.  
  Začali od podlahy dvěma kousky od Bila Monroa. Např. Used to be, aby bylo hned od počátku mezi nimi a diváky jasno co se bude tento večer hrát. Bluegras hrají celý hudební život a bylo to poznat. Sotva se publikum zahřálo vyrukovali na ně s první a titulní písní svého prvního alba Rychlejší koně. Byl to právě jedna z těch zapomenutých písní Miroslav „Skunka“ Jaroše.
  Koncerty Malinů předchází pověst uvolněného a nenuceného hraní což v Žatci splnili do puntíku. Jejich hudba je zvukově velmi pestrá. Luboš Malina střídal banjo kytaru i flétny a jiné píšťaly což příjemně ladilo především v irských, skotských baladách s Josefovými houslemi. Pavel Malina se krátce přidal i s autoharfou. Sólový zpěv obstarávali většinou Pavlové Peroutka a Malina a kapelník Luboš, ale třeba v refrénech se ozýval naplno jejich vybroušený čtyřhlas. Malina Band přehrávali většinu písniček ze svých dvou alb – druhé nahráli s harmonikářem Charlie MC Coyem, ale tady se ukázala výhoda koncertního provedení. Muzikanti většinou doplnili svou hudbu o nějaký výklad nějakou historiku něco zajímavého, co souvisí s konkrétní skladbou. Plus vzpomínání na bluegrasové začátky nebo vyprávění o Americkém turné.
  Původ jejich písniček byl ale různorodý. Jarošovy písničky dle jeho přezdívky zvané Skunkovy poslouchali a hrávali už před 40 lety ale teď jim vdechli nový života a zajímavá aranžmá. Texty o vlacích, o láskách „Lady Yesterday“, „Stín Stín Stará řeka“ o bavlně a nouzi „California“ „Jsem holej“,
  i o důlním neštěstí „McLaren“, prostě americká realita všedního dne průkopnických časů. Nejmladší z rodu Malinů, Josef zahrál a zazpíval vlastní skladbu Ikaros. Zpívalo se samozřejmě i v originále tedy anglicky. Třeba píseň o indiánském pochodu smrti Trail Of Tears, Pavlem Peroutkou skvěle zazpívaná When You Comeback Down nebo oba McCoyovy songy ze společného alba. Nevětší potlesk ale v sále zazněl po dohrání Skočné z Prodané nevěsty.
  Malina Brothers band nabídl divákům vše, co od špičkového koncertu lze očekávat. Příjemnou a uvolněnou atmosféru hodně poslouchatelné písně a jejich podání. Pozváním této kapely si pořadatelé nastavili vysokou laťku, kterou se budou snažit překonat Františkem Nedvědem 15.2.  [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři    Mediální partneři  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla