22. 02. 2018            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (187)
mínus Digitální kino (99)
mínus Dočesná (243)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (36)
mínus Informace (108)
mínus Koncerty (226)
mínus Letní kino (45)
mínus Pohádky (20)
mínus Programy (114)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28     

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )


CyklistikaGambitČeská KanadaJindřichohradeckoKunžakvodlitniRomantikaHistorické ubytováníLuxusní chataRybolovRekreační chataUbytováníStrmilovský šachový klub

  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz  Zasílání programu divadla
Zde Vám nabízíme pravidelné zasílání aktuálních informací o programu divadla a kina. Stačí vyplnit jméno a e-mail. Údaje nebudou předány třetím stranám.  Rezervace lístků do digitálního kina

Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

téma * Malina Brothers (super) band - koncert v Žatci.
Vydáno dne 04. 01. 2017 (906 přečtení)

První letošní koncert v Městském Divadle v Žatci 19.1. 19:00 h v podání Malina Brothers bandu může být hudební událostí druhé poloviny divadelní sezony 2016/17.

Nebýt fanoušků
Bratry Malinovy zná asi každý zběhlejší fanoušek country music. Svého času spolu oba hráli v čerstvě založené Druhé trávě. Oba, tedy Luboš banjista a Pavel kytarista, mají ještě bráchu houslistu jménem Josef. Jak jsou, tak rozlítání v různých kapelách, bývalo jedinou šancí si spolu zahrát společné jamování v domovském Náchodě.
Právě náchodští fanoušci je dotlačili až k tomu, že vznikla rodinná kapela Malina Brothers, k níž přizvali ještě dalšího „Náchoďáka“, kontrabasistu Pavla Peroutku. Jakkoliv jsou Malinové s Peroutkou profesionální muzikanti, skoro by se dali označit jako country verze amatérského sdružení profi muzikantů. Jejich koncerty vypadají jako takový nezávazný jam. Malina Brothers jsou vlastně superskupina, protože její členové jsou zároveň členy špičkových kapel. Pavel Peroutka hraje basu u Spirituálů, Kytarista Pavel Malina u Žalmana, banjista Luboš Malina hraje v Druhé trávě a bratr Josef (ex Cop), „fidlá“ za Monogram.
Bluegrass a písničky „Skunkovy“
Všichni členové MB jsou samozřejmě špičkoví hráči, takže divákům se dostává nenucenosti a uvolněnosti od muzikantů, kteří se hraním sice živí, ale zároveň opravdu baví, a vše je podtrženo perfektním výkonem. Jejich repertoár tvoří bluegrasové písničky, nebo instrumentálky a z nemalé části písničky Miroslava „Skunka“ Jaroše, které Malinové hráli už za mlada u trampských ohňů. Kdo má doma album Wabi Daňka „Nech svět ať se točí dál“ ví že „Skunk“ je napsal slova k takovým hitům, jako je např. Montgomery nebo Quantanamo. Právě jeho píseň Rychlejší koně je titulní písní jejich prvního alba. Umějí ale zahrát i Skočnou z Prodané nevěsty.
Mimo již zmíněného alba nahráli desku s jejich kamarádem Charlie McCoyem, jedním z nejlepších harmonikářů světa (spolupracoval s kdekým od Dylana po Cashe).
Koncem loňského léta si vyrazili na měsíční turné po USA a letošní rok odstartují 3 měsíčním turné během nějž přijedou i do Žatce.
Ačkoliv je jejich album studiové, je na něm dost z koncertní atmosféry, což znamená, že ve studiu byla stejná nálada jako na koncertech.
 

Více na https://www.facebook.com/MalinaBrothers  nebo http://www.malinabrothers.cz/

Ukázka z alba s Charliem: http://www.malinabrothers.cz/hudba

Ukázka z Písničkových rozhovorů Pavlíny Jíšové

Členové: Luboš Malina - akustické a elektrické banjo, irské píšťaly, klarinet, kaval, tárogató, saxofon, mandolína, kytara;  Pavel Malina – kytara; Josef Malina – housle;
Pavel Peroutka – Kontrabas


 

 [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

 
  Kontakt divadlo
Městské divadlo
Dvořákova 27
43801 Žatec

Tel: 415 710 519
Ičo: 70201111

Ředitel:
Martin "Víťa" Veselý
Zástupce:
Hanka Zeleňáková

Předprodej pokladna:
PO-PA : 14-17 hod
Nebo před filmovými projekcemi


  Naši partneři  Mediální partneřiPhpRS


Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla