11. 12. 2019            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (229)
mínus Digitální kino (113)
mínus Dočesná (285)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (120)
mínus Koncerty (250)
mínus Letní kino (52)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (130)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Rozpočet


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Mike Terrana & Dalibor Mráz & Gergo Borlai drum show
  Vydáno dne 27. 10. 2016 (1341 přečtení)

  Koncem loňského října se v Žatci uskutečnilo vyjímečné představení dvou špičkových bubeníků Mika Terrany a Dalibora Mráze. Letos pro mimořáný ohlas do Žatce opět přijedou, posíleni o maďarského bubeníka Gergo Borlaie.

   

  Jeich vystoupení bude zároveň vyvrcholením a top koncertem, už tak osobnostmi nabitého „Třídenního hudbního festivalu“ v Městském divadle v Žatci. Zatímco MikeTerrana mé za sebou ve svých 56 letech bohatou hudební minulost, Gergo Borlai je akorát ve středním věku, Dalibor Mráz je mladý talentovaný hudebník, který přes své mládí má už za sebou řadu úspěchů.

  Celá bubenická performance se odehraje v režii tří  bubeníků, z nichž každý bude hrát na svou bicí soupravu za doprovodu již vytvořených hudebních smyček i živých doprovodných muzikantů. Poté si zahrají spolu všichni tři dohromady.

  Většinu času stráveného na pódiu budou hrát, ale nějaké to poučné či zábavné slovo bude také utroušeno.To znamená že diváci budou mít možnost s muzikanty diskutovat a vyjadřovat své dojmy, příapdně se ptát na to co je zajímá.

  Dalibor Mráz je 24 letý bubeník, který hraje na bicí od svých šesti let. Absolvoval Konzervatoř Leoše Janáčka v Ostravě, později studoval u špičkových bubeníků po celé Evropě. Mezi jeho hlavní zaměření patří sólové hraní tzv. „drum circus“. Stal se firemním hráčem světových značkek SONOR a UFIP.Pro výroce paliček Vic Firth nahrál duet s MIkem Teranou. Je profesionálním skladatelem filmové hudby.

  Hraje ve skupině Černá kočka a v kapele své sestry Elišky Mrázové.

  Gergo Borlai je 38 letý špičkový maďarský hudebník. Když byl malý, rodiče si pouštěli mimo jiné Herbieho Hancocka či Dava Brubecka. Což malého Gerga zaujalo natolik, že už ve třech letech chtěl zkusit hrát na bicí. V šesti letech byl přijat na hudební školu. Už tehdy poslouchal Frank Zappu, John Scoffielda, Milese Davise či Weather Report. Ve 12 se rozhodl pokračovat ve studiu sám bez učitelů a dosáhl už profesionální úrovně. Díky tomu mohl hrát se špičkovými hudebníky. Od té doby spolupracoval na více než 100 albech různých hudebních stylů dokonce i jako aranžér a hudební režisér. Sám natočil tři sólová alba. Doma dvakrát získal cenu hudebník roku a dostal ocenění za celoživotní práci. V současné době koncertuje po celém světě, a též jeho workshopy jsou odbornou veřejností ceněny hodně vysoko. S Dalibrem Mrázem spolu občas vystupují a loni natočili společné DVD.

  Mike Terrana je americký hardrockový bubeník působící v Evropě. První profesionální zkušenosti s hudbou má z roku 1984, kdy hrál s Torontskou kapelou Hannover Fist. Následovaly další kapely různých hudebních stylů, s nimiž hrál a nahrával, nejprve ve státě New York, poté v Los Angeles. Stal se členem kapely doprovázející bývalou zpěvačku Nightwish, Tarju Turunen. S ní nahrál dvě sólové desky  What Lies Beneath and Colours in the Dark. Mike působí po celé Evropě. Poprvé se objevil v Čechách roce 2010 na Masters of Rock, v projektu Sinfonica a v roce 2013 s projektem Beuatie & Beast za doprovodu Zlínské Filharmonie v rockové interpretaci klasiky. Se svým programem vystoupil také na Dočesné v Žatci v roce 2015.

  Pro představu či osvěžení paměti takhle nějak to proběhlo v roce 2015: Terrano& Mráz, MěD Žatec  10/2015  [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla