08. 08. 2020            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (232)
mínus Digitální kino (116)
mínus Dočesná (285)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (125)
mínus Koncerty (256)
mínus Letní kino (55)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (131)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Rozpočet


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Fat- Suit - Koncert v Žatci !!
  Vydáno dne 29. 09. 2016 (825 přečtení)

  Školní prázdniny skončily a s nimi vzaly za své i ty divadelní. A tak se 12. října v obvyklých 19 hodin mohou sejít hudbymilovní příznivci žateckého divadla na koncertě zajímavé mladé skotské formace - Fat-Suit.

  Fat-Suit je multižánrové těleso složené z mladých rotujícíh hudebníků, kteří se spojili v jeden personálně proměnlivý celek (někdy více než dvě desítky muzikantů na jednom podiu) ale dnes už s jasnou koncepcí, které by se dala nazvat jako cesta napříč hudebním světem, jejímž výchozím bodem je jazz ale cestou potkávají různé hudební vlivy. Václav Hrabě by napsal: …a třeba jazz a třeba rock ale taky folk, house, hip hop, funky, jazzrock fusion. Vypadá to bláznivě, ale zní zajímavě.

  Fat Suit vznikli koncem roku 2012 s původní představou hudební společnosti fungující spíš jako rozšířená muzikantská rodina než jako klasická kapela či band. Sešli se v ní lidé z Královské skotské konzervatoře v Glasgow a jejího hudebního okolí. Od té doby vyrostli v nejžhavější skotské hudební těleso se třemi alby: Kambr, Jugaad na kontě a třetí Atlas na cestě (vychází 3.10.)

  Jejich operačním centrum je Glasgow, personálně jsou převážně Skotové, ale hrají a střídají se zde hudebníci napříč celým královstvím. Svůj debut si užili v roce 2013 na pódiu slavného vegetariánského café baru Mono, Glasgow. Tehdy jako čtrnáctičlenné těleso. Od doby svého vzniku se FAT- SUIT poněkud rozrostli a na svém hudebním výletě ušli dlouho cestu. Vysloužili si mnoho pochvalných hudebních kritik, buď přímo od kolegů muzikantů anebo poučených žurnalistů. Jejich druhé album Jugaad dosáhlo velké úspěchu a mnoho se očekává i od třetího alba nahraného a natočeného živě.

  Od doby svého vzniku tedy za poměrně krátký čas, se zvuk souboru zkonsolidoval, uhladil a ustálil a samotní Fast Suit jsou dnes stále rostoucím souborem talentovaných mladých hudebních profesionálů. Jejich součástí je mimo dechové, rytmické a kytarové sekce, i smyčcové kvarteto.

  Jejich cílem není ale nějak ohromovat hudební znalce nebo si pěstovat své intelektuálně hudební ego. Snaží se oslovit svou hudbou co nejširší možné publikum a pobavit ho stejně tak jako svým hraním baví sami sebe. K tomu hojně využívají internet a dostupná sociální média. Důkazem jejich snah o přiblížení se širšímu publiku je i fakt že do svého repertoáru zařadili směs hitů krále popu Michaela Jacksona ve spolupráci s písničkářem a zpěvákem Angusem Munro.

   Nekoncertují pouze ve Skotsku či UK, rádi zajíždějí i do Evropy. Na svém českém turné se představí ve štíhlejší podobě, což může být i ku prospěchu věci a pro vzájemné seznámení dostačující.

  Více informací a hudby na internetu: na kapelním webu; Facebooku a Youtube.  [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla