19. 01. 2018            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (182)
mínus Digitální kino (99)
mínus Dočesná (243)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (36)
mínus Informace (108)
mínus Koncerty (223)
mínus Letní kino (45)
mínus Pohádky (20)
mínus Programy (114)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )


CyklistikaGambitČeská KanadaJindřichohradeckoKunžakvodlitniRomantikaHistorické ubytováníLuxusní chataRybolovRekreační chataUbytováníStrmilovský šachový klub

  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz  Zasílání programu divadla
Zde Vám nabízíme pravidelné zasílání aktuálních informací o programu divadla a kina. Stačí vyplnit jméno a e-mail. Údaje nebudou předány třetím stranám.  Rezervace lístků do digitálního kina

Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

téma * DRUHÁ TRÁVA PO LETECH OPĚT V ŽATCI - Recenze koncertu
Vydáno dne 23. 06. 2016 (627 přečtení)

Ve středu 15.6. po devíti letech v Městském divadle zahrála nejlepší česká skupina v oboru folk rock & country, Druhá tráva. Samozřejmě s Robertem Křesťanem v roli mandolinisty, zpěváka a autora většiny hudby a textu. Přijeli do Žatce oslavit svých 25 let. A jako v začátcích přijeli v akustické sestavě bez bicích a s kontrabasem.

Od té doby co začínali, nahráli spoustu písní, z nichž na mnohé se dostalo i nedostalo, ale nezapomněli ani na ty starší ještě z doby Poutníků a v jenom případě dokonce s písničkou Stéblo slámy, k níž hudbu napsal patnáctiletý Křesťan jako člen Traperů. Těžké říct co bylo větším zážitkem. Instrumentální  výkony všech jsou na úrovni, písničky které se se neoposlouchají, ale dobro Luboše Novotného a banjo nebo píšťaly Luboše Maliny hrály prim nejen v jejich skladbách.

Robert Křesťan cedil své písňové básně mezi zuby s naléhavostí, která vyznění skladeb ještě umocňovala. Přitom však písním zůstala jejich lehce nahořklá melodičnost. Druhá tráva začala písní „Ossian“ z alba Starodávný svět z r. 1994 a pokračovala dnes už téměř klasikou „Ještě jedno kafe“(One More Cup Off Cofee).
Druhá tráva má netradiční dramaturgii, protože už jako třetí přišla na řadu instrumentálka Luboše Maliny V nevysokých horách. Do vyjetých kolejí vrátil skupinu „Marcipán z Toleda“ a potom přišla další „dylanovka“  „Čím dál tíž se dejchá“ (A hard rain´s a gonna - fall). Mimochodem, ten kdo navštívil dubnový Žalmanův koncert, ji mohl slyšet s Žalmanovým textem. A po ní irská balada, Křesťanem otextovaná pro Ivu Bitovou, Prostři mi plátnem, se skvělou píšťalou Luboše Maliny. Zpívalo se i anglicky nebo spíš „americky“, to když došlo na country okénko: odvázaný bluegrass:  Cryin´ hole, gospel Peace in the Valey a Cashův song Good morning friend. Muzikanti, kteří vyrostli na bluegrassu, jej prostě mají v krvi.

Na žádném koncertu Druhé trávy nesmí chybět prastaré „Pojďme se napít“, ani pár Dylanovek. V Žatci mimo výše jmenovaných, kapela dala Každé zrnko písku (Every grain of Sand) a Ještě není tma (Not Dark Yet). Koncert plynul bez zbytečných proslovů a za vydatného potlesku diváků, kterých ani tentokrát nebylo oslnivé množství. Robert Křesťan občas něco krátce okomentoval, většinou skromně „…když to dobře dopadne, tak vám zahrajeme a já zazpívám“, a kupodivu, vždycky to dopadlo dobře.
Byl to, takový „obyčejný“ koncert, kde hudba, která na desce vypadá jako velké umění, působila v živém provedení jednoduše a prostě. Což je právě to umění.
Slyšeli jsme přes dvacet písní v zajímavých aranžmá a z různých hudebních škatulek. Diváci si vytleskali tři přídavky. Ten poslední prý ještě nikdy nehráli jako přídavek - Wilde Horses.

Koncert Druhé trávy byl posledním koncertem v nabité sezoně, ale už se pomalu můžeme začít těšit na Dočesnou a po ní na sezónu příští.

Jiří Navrátil[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

 
  Kontakt divadlo
Městské divadlo
Dvořákova 27
43801 Žatec

Tel: 415 710 519
Ičo: 70201111

Ředitel:
Martin "Víťa" Veselý
Zástupce:
Hanka Zeleňáková

Předprodej pokladna:
PO-PA : 14-17 hod
Nebo před filmovými projekcemi


  Naši partneři  Mediální partneřiPhpRS


Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla