22. 02. 2018            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (187)
mínus Digitální kino (99)
mínus Dočesná (243)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (36)
mínus Informace (108)
mínus Koncerty (226)
mínus Letní kino (45)
mínus Pohádky (20)
mínus Programy (114)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28     

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )


CyklistikaGambitČeská KanadaJindřichohradeckoKunžakvodlitniRomantikaHistorické ubytováníLuxusní chataRybolovRekreační chataUbytováníStrmilovský šachový klub

  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz  Zasílání programu divadla
Zde Vám nabízíme pravidelné zasílání aktuálních informací o programu divadla a kina. Stačí vyplnit jméno a e-mail. Údaje nebudou předány třetím stranám.  Rezervace lístků do digitálního kina

Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

téma * Chris Bergson trio
Vydáno dne 23. 05. 2016 (527 přečtení)

Hudební večery této sezóny v Městském divadle se nesou převážně ve znamení blues. Výjimkou nebude ani ten 11. 6. kdy se žateckým fanouškům představí Newyorský bluesman, zpěvák, kytarista skladatel a producent Chris Bergson. Je to výjimečný umělec, který poněkud přerostl ostatní bluesmeny na newyorské blues scéně.

 Ostatně vloni byl uveden do Newyorské bluesové síně slávy. Má zapamatovatelné melodie, vášnivý zpěv a zabijáckou kytaru  - i takové reference se o něm  lze dočíst a po poslechu jim lze jen dát zapravdu, stejně tak jako tomu že jeho živá vystoupení jsou rafinovanou směsí blues, jazzu a blues-rocku.

Bergson začínal jako jazzový doprovodný kytarista, doprovázel jazzové zpěvačky, jako je Annie Ross, Dena DeRose , Sasha Dobson či Norah Jones.  Zároveň pracoval na vlastní přeměně v skladatele zpěváka a kytaristu. Chtěl dělat blues, v němž se budou odrážet jeho dlouholeté zkušenosti jazzového doprovodného kytaristy. Což se mu podařilo.

Důležitým okamžikem na jeho hudební cestě bylo setkání s Levonem Helmem, legendárním bubeníkem Bandu, který vzal Bergsona a jeho kapelu pod svá ochranná křídla. Nabídl jim možnost nahrávat ve svých studiích a dal jim šanci hrát v roli předskokanů hostů jeho populární šou Midnight Ramble. Bergson vždy považoval Helma a Band mezi své největší vlivy. Mimo svých skladeb nahrál i zajímavé coververze skladeb Boba Dylana, Ray Charlese  či Jimmi Hendrixe. Měl tu čest si zahrát s mnoha veličinami amerického blues  včetně Ety James a B.B. Kinga.

Vydal už sedm alb většinu z nich na vlastní značce 2 Shirts a většina z nich  se pravidelně umisťuje vysoko v hodnocení prestižního amerického bluesového časopisu MOJO. Na jeho stránkách  v sekci music - http://www.chrisbergson.com - lze najít přehled všech sedmi alb včetně možnosti poslechu jejich obsahu. A takhle to vypadá a zní, když hraje Johnsonovo Dust My Broom https://www.youtube.com/watch?v=UkymNGbKhS4.

Bergson už dávno vykročil za hranice Newyorských manhattanských klubů. Hrává na významných festivalech v USA, případně objíždí Evropu. V letošním roce se s ním poprvé můžou seznámit i čeští hudební fanoušci v rámci jeho jarního českého tour. Doprovodí, ho již osvědčení Lukáš Kytnar - baskytara a kontrabas, Tomáš Hobzek - bicí a perkuse.

To vše nastane v sobotu 11. 6. v 19:00 h.[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

 
  Kontakt divadlo
Městské divadlo
Dvořákova 27
43801 Žatec

Tel: 415 710 519
Ičo: 70201111

Ředitel:
Martin "Víťa" Veselý
Zástupce:
Hanka Zeleňáková

Předprodej pokladna:
PO-PA : 14-17 hod
Nebo před filmovými projekcemi


  Naši partneři  Mediální partneřiPhpRS


Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla