24. 03. 2019            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (208)
mínus Digitální kino (109)
mínus Dočesná (265)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (113)
mínus Koncerty (245)
mínus Letní kino (49)
mínus Pohádky (20)
mínus Programy (124)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Výhled rozpočtu


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Linwood Lee Taylor - Blues od pramene - recenze koncertu
  Vydáno dne 13. 11. 2015 (813 přečtení)

  V úterý 10.11., týden po maďarských rockerech, znělo žateckým divadlem tentokrát blues. V Žateckém divadle se už nějaké to blues odehrálo, a pokaždé to byl zážitek nejen pro fajnšmekry. V této tradici pokračoval i americký bluesman Linwod Lee Tylor.

   Předvedl celou škálu způsobů, jak se dá hrát blues. Možná trošku zklamal ty, kteří od chlapíka s pověstí bluesmana hendrixovského typu čekali nějakého Hendrixe, ale za to jim to vynahradil pestrostí bluesových stylů,  přičemž došlo i na rokenrol. Kdyby dělal kachní kroky nebylo těžké si jej splést s Chuckem Berrym.

  Jenže to co ždímal ze své kytary se stejně tak podobalo Claptonovi, Maylovi nebo třeba B. B Kingovi. Nakonec na jeho hře bylo místy znát, že i od toho Jimmyho něco odkoukal, ale  nejvíc ze všeho to byl Linwood, tak jak se naučil hrát blues za cca 45 let od doby, co poprvé v ruce držel elektrickou kytaru.

  Bylo na něm vidět jak svou hru a zpěv prožívá, jak to má rád. Šklebil se, kroutil se,  zametal za sebou nohama a přitom se mu z kytary draly úžasné zvuky. Podle toho jaký typ zvuku ukapával nebo tryskal z kytary, když laicky řečeno „otočil“ nějakým tím knoflíkem na kytaře.

  Na jevišti ale nebyl sám. Jeho muziku tvrdili Tomáš Hobzek (v říjnu zde doprovázel Aubrey Johnson)  na bicí s Rasťo Uhríkem na baskytaru. Hráli několik bluesových rytmických schémat, přesně tak jak Linwood  potřeboval, aby mohl čarovat svá  kytarová kouzla.

  Co se týče repertoáru hrál své skladby, které  prokládal klasikou či chcete-li osvědčeným standarty jako např. Soulshine od Allman Brothers nebo Blues Is My Business od  zpěvačky Ety James nebo Black Cat Bone od svého někdejšího hudebního souputníka Alberta Collinse. Přičemž nejen tyto skladby, ale celý koncert odehrál, tak že to bylo poslechově stravitelnější i pro nebluesového posluchače. Spíše někde na pomezí blues a rocku než čistokrevné blues.

  Na názvech skladeb ani na vymezení hudebního stylu ale nezáleží, hlavní je styl a cit s jakým rozechvíval struny své kytary a nakonec i cosi v těch pár desítkách diváků, kteří kvůli němu a jeho hudbě vážili cestu do Žateckého divadla. Linwood Lee Tylor působil jako skromných chlapík který má být na co pyšný.  Ti, kteří přišli v úterý večer do Městského divadla mohou být pyšní na sebe, že měli čich na mimořádný hudební zážitek. Takže nakonec jako v mnoha případech je jediným malým mínus koncertu že jich nepřišlo víc.

  Pokud jde o blues, ještě si je letos užijeme v rámci Adventu. 1.12 od 16:00 zahraje na náměstí bluesová skupina Drunk Lamb.

  Jiří Navrátil  [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři    Mediální partneři  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla