24. 01. 2018            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (183)
mínus Digitální kino (99)
mínus Dočesná (243)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (36)
mínus Informace (108)
mínus Koncerty (224)
mínus Letní kino (45)
mínus Pohádky (20)
mínus Programy (114)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )


CyklistikaGambitČeská KanadaJindřichohradeckoKunžakvodlitniRomantikaHistorické ubytováníLuxusní chataRybolovRekreační chataUbytováníStrmilovský šachový klub

  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz  Zasílání programu divadla
Zde Vám nabízíme pravidelné zasílání aktuálních informací o programu divadla a kina. Stačí vyplnit jméno a e-mail. Údaje nebudou předány třetím stranám.  Rezervace lístků do digitálního kina

Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

téma * Linwood Lee Taylor Trio - pozvánka
Vydáno dne 02. 11. 2015 (617 přečtení)

Datum 10. 11. by si měli do svých kalendářů zapsat všichni fanoušci blues potažmo blues rocku ze Žatce a okolí.

 Do Žatce přijede zahrát americký bluesman Linwood Lee Taylor se svými česko - slovenskými parťáky - Tomášem Hobzekem  - bicí a Rasťo Uhríkem – baskytara. Jeho hudební styl je ovlivněn bluesovými legendami, jako jsou kupříkladu Albert King, Howlin' Wolf, Muddy Waters, Freddie King, nebo Jimi Hendrix. Svým stylem hry na kytaru se v jisté míře Jimi Hendrixovi podobá.  Když se ve Washingtonu DC rozneslo, že Linwood je skvělý kytarista, kdykoliv hudebníci potřebovali silnou, spolehlivou kytaru, často se na něho obrátili. Díky tomu sdílel pódium s Johnny Wintrem, Albertem Collinsem, Roy Buchanenenm, Rory Gallagherem a spoustou jiných. Momentálně v USA hraje se svým vlastním bandem nesoucím jeho jméno.

Ve střední Evropě je zatím neznámý, ale jinde v Evropě, (Francie, Německo, Švýcarsko, Belgie, Řecko a Dánsko) už odehrál nějaký ten koncert, například stával 2 roky na pódiu po boku bluesrockového matadora  Joea Louise Walkera. Není pochyb o tom, že tato tour nebude jeho poslední v našich končinách.

V roce 1991 a ´92 nahrál svou první a druhou vlastní desku další až po deseti letech.

V České republice jsme zatím neměli příležitost tohoto výborného kytaristu potkat, ale letošní podzimní tour během níž vystoupí na „Blues Alive v Šumperku,“ nám dá šanci ho poznat blíže. Hraje střídavě na akustickou a elektrickou kytaru, přičemž preferuje elektrickou.

V současnosti baví svými kytarovými kousky publikum ve Washington DC, Virginii, a Marylandu. V repertoáru má klasiku svých bluesových vzorů, své vlastních skladby i věci od např. Rolling Stones nebo ZZ Top. Nakonec ve svých počátcích byl hodně ovlivněn ostrovním rockem, např Cream,Eric Clapton, nebo Led Zepelin.Původně začínal spíš proti své vůli s aordeonem poté pkračoval s akustickou kytarou až ve 14 se konečně dočkal elektrické kytary. Silným impulsem v jeho začátcích pro něj prý bylo shlédnutí videa na němž Jimi Hendrix hraje Foxy Lady. Ve svých skladbách míchá hodně blues s rockem.

Blues je pro něj hudebním stylem i způsobem života ale nikoli vším. Za svůj nejpovedenější hudební „kousek“ považuje skladbu Psychic. Za hlavní charakteristiku své osobnosti na poli blues považuje fakt, že cítí hudbu víc než mnozí jiní. Ikdyž sou každý originál Linwood Lee Taylor je trochu podobný typ jako nám už známý Gwyn Ashton. Takhle hrál Linwood band v Baltimorském pubu v loni v dubnu.

Večer 10. 11. v 19:00 v Městkém divadle v Žatci bude patřit blues. Určitě bude stejně žhavé jako Baltimoru.

 

Jiří Navrátil[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

 
  Kontakt divadlo
Městské divadlo
Dvořákova 27
43801 Žatec

Tel: 415 710 519
Ičo: 70201111

Ředitel:
Martin "Víťa" Veselý
Zástupce:
Hanka Zeleňáková

Předprodej pokladna:
PO-PA : 14-17 hod
Nebo před filmovými projekcemi


  Naši partneři  Mediální partneřiPhpRS


Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla