22. 02. 2019            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (205)
mínus Digitální kino (108)
mínus Dočesná (265)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (114)
mínus Koncerty (243)
mínus Letní kino (49)
mínus Pohádky (20)
mínus Programy (124)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28    

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Výhled rozpočtu


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Karel Plíhal v náporu na bránice - recenze koncertu
  Vydáno dne 26. 10. 2015 (769 přečtení)

  Uplynulo tři a půl roku a do Žatce opět přijel zahrát písničkář Karel Plíhal.

  Když se krátce po sedmé usadil na jevišti, působil, jakoby se chtěl zeptat „Promiňte, jsem tady správně?“  Dvě hodiny poté, když přidával už asi pátý přídavek, se zdálo, jako by se mu ani nechtělo odcházet. Stejně tak jako divákům. Mezitím ale stihl zaplnit více než dvě hodiny svými písničkami a říkankami a jinými postřehy.

  Začal hodně starými vykopávkami ještě z prvního alba (Kde jsou) a ještě starší „Námořnická“. Avizoval, že bude novější písničky prokládat písněmi z prvního alba a vcelku to dodržel. Gró koncertu tvořily písničky z posledního alba Vzduchoprázdniny. Těžko vlastně říci jestli to byl jen recitační večer doplněný hudbou nebo naopak, protože Plíhal mezi písničkami hodně recitoval své říkanky. Někdy černý, jindy situační humor, někdy snaha o nejabsurdnější absolutní rým jaký lze vymyslet. Většinou taková recitace skončila salvou smíchu. Někdy své říkanky zpíval „a kapela“.

  Ty tam jsou doby, kdy písničkář byl jen malý muž s kytarou na podiu, jak zpívá Nohavica. Plíhal střídal akustickou kytaru a jazzového gibsona, a na podlaze před ním leželo několik kouzelných krabiček, přes něž procházely tony z jeho kytar: Tento písničkář si totiž libuje v různých hudebních žánrech, čemuž přizpůsoboval volbu kytary. Vše se ale odvíjí od jeho vášně pro hru se slůvky, která dává jeho písničkám nezaměnitelnou poetiku.

  Písničkář divadlo chvíli okouzloval, chvíli burcoval k smíchu, až náhle po 70 minutách hraní začal mluvit o přestávce. K té opravdu došlo, ale po ní se hrálo, tleskalo, smálo a chechtalo dál, stejným tempem. Plíhal to s publikem zkrátka umí.

  Pod vším tím, třaskavými říkankami, štěpnými rýmy, a příjemnými melodiemi se ale skrývalo, cosi nač u Plíhala nejsme úplně zvyklí. Jakési tušení souvislostí a vážnost se dostala mezi ostatní písničky a básničky zásluhou písní z posledního alba Vzduchoprázdniny. I jeho promluvy mezi písničkami a básničkami už nebyly jen vtipné. Plíhal se ukázal trochu v jiném světle ale samozřejmě stále ve formě a profesionál v dobrém slova smyslu. Když už se koncert nachýlil ke konci a došlo na obligátní přídavek, Plíhal opět překvapil a po prvním vytleskání usedl, připojil se a odehrál ještě asi pět písní. Na úplnou rozloučenou zahrál milostné podobenství „V antikvariátu“. Potom už se publikum z téměř zaplněného přízemí rozešlo s nějakou tou Plíhalovou notou v hlavě. Tak zas někdy příště. Jezdí sem po třech letech a to mu bude šedesát …

  Jiří Navrátil  [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři    Mediální partneři  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla