22. 02. 2019            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (205)
mínus Digitální kino (108)
mínus Dočesná (265)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (114)
mínus Koncerty (243)
mínus Letní kino (49)
mínus Pohádky (20)
mínus Programy (124)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28    

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Výhled rozpočtu


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Laco Deczi 10 let poté
  Vydáno dne 12. 10. 2015 (850 přečtení)

  27. 10 vystoupí v Městském divadle v Žatci trumpetista Laco Deczi v rámci své podzimní česko - slovenské tour.

  Tak jako na jaře se vrací ptáci z teplých krajů, s podzimem sedá v New Yorku Laco Deczi se svou „buňkou“ do letadla a zamíří do Evropy. 8. 10 vystoupí opět na české na podium a do Vánoc z něj až na malé výjimky nesleze a bude hrát doslova od Aše až po Košice. Během své podzimní tour nevynechá ani Žatecké divadlo a bude to malá velká sláva, protože poprvé tu hrál již před deseti lety v roce 2005 a poté ještě dvakrát.
  Laco Deczi je trumpetista, skladatel, kapelník a amatérský malíř, dobrodruh a trumpetová legenda, žijící v New Yorku, o kterou je v jeho bývalé vlasti a okolí stále zájem. Laco psal hudbu i k filmům a hrál ve slavné Kalamitě.

  Laco Deczi je muzikantský a lidský svéráz jakých po celém svět moc neběhá. Narozen na Slovensku začal hrát na trombon, od nějž přešel k trubce. Poslouchal jazz z radia a chodili na koncerty v Bratislavě, založil tu několik kapel, až se nakonec usadil v Praze. Tam mu začala škola života. Aby se uživil, musel brát kdejaké hraní a bydlet a žít všelijak. Díky svému talentu a vytrvalosti se ale stal členem prestižních jazzových orchestrů. Z Laca Decziho se stala  v průběhu let jazzová osobnost ale jako lidská osobnost to neměl s totalitním zřízením lehké a tak se rozhodl emigrovat. Tak se v osmdesátých ocitl nakonec v New Yorku a začínal znova. I tady se prosadil a hrál se spoustou skvělých muzikantů. Mezi nimi např. Elvin Jones, Bill Watrous, Junior Cook, Dave Weckl a Sonny Costanzo. Pravidelně koncertuje se svojí kapelou Celula New York ve státech New York a Connecticut. Po roce 1990 se začal vracet zpátky do států bývalého Československa ale i sousedních zemí.

  V šedesátých letech založil vlastní kapelu Jazz Cellula. Jména Cellula se drží dodnes, pouze vypustil z názvu jazz. Zjistil totiž, že není nutné se někam řadit a lépe je nechat to na posluchačích a jejich líbí, nelíbí. Přiznal, že za ním chodí po koncertech mladí diváci, chválí jeho hudbu a ptají se, co že to hraje za styl. To je možná větší ocenění než řada těch oficiálních, které za svou kariéru posbíral. Hudba Celuly New York by se ve zkratce dala popsat jako jazzový základ obohacený např. o funky a rock. Samozřejmě tím hlavním je Lacova trubka. A protože kapelu si řídí k obrazu své hudby a zároveň je autorem hudby, je o každý koncert Celuly New York velkým zážitkem ať už zní v malém českém divadle anebo v Newyorském klubu.

  Cellula New York tvoří kvarteto muzikantů ve složení:  Trubka-Laco Deczi, klávesy-Jan Aleš, basa-Michael Krásný, bicí-Vajco Deczi.

  Laco Deczi není jen hudebník ale i malíř, většinou olejomaleb. Své malby počítá v desítkách. V knize Pravdy (2005) vydal sbírku svých děl doplněných o zajímavé historky k jednotlivým obrazům.

   V roce 2003 vyšla kniha „Na plný plyn“, zobrazující průřez Lacova muzikantského i osobního života. Jedná se vzhledem k jeho životu o velmi osobitou biografii. Autorem knihy je Jiří Šebánek.

  Mimo pravidelných tour si občas zahraje i na českých festivalech typu nebo Sázavafest.

  Laco vypráví o životě - https://www.youtube.com/watch?v=C3foWAgjIFc

  Jiří Navrátil  [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři    Mediální partneři  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla