13. 07. 2020            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (232)
mínus Digitální kino (116)
mínus Dočesná (285)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (125)
mínus Koncerty (256)
mínus Letní kino (54)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (131)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Rozpočet


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Bluesrockové „šedesátky“. - recenze koncertu !!!
  Vydáno dne 30. 10. 2014 (967 přečtení)

  je nespočet písní honosnějších, jenže ty nepozvednou mou duši (neposednou)…

  Citát z písně „Hrajte starý rokenrol“, byl nevysloveným mottem čtvrtečního (23.10) koncertu Tony Blues Bandu kapelníka Tony Blues Smrčky se zpěvačkou Kaiou Brown.

  Ještě lepší než jsme čekali

  Ti kdo se „odvážili“ přijít do žateckého divadla na neznámou bluesovou kapelu a zpěvačku, zažili nejspíš ještě lepší koncert, než čekali. Byť mohli být překvapeni, že se vlastně ani nehrálo výhradně blues, ale povětšinou šedesátá léta: blues, soul i rock. Bylo poznat, že to je muzika, kterou mají všichni na jevišti zažitou a její hraní si užívají. V čemž se dokonale shodli s diváky.
   Tony Blues Band vystoupil kvůli nemoci v sestavě s náhradníkem Petrem „Kulichem“ Pokorným, kytarovým matadorem a mágem, který s nimi občas vystupuje. Nebýt té nemoci chtělo by se říci: „Šťastná to náhoda pro diváky.“
  Tony Blues Band, není jen nějaký obyčejný „old time revival“. Smrčkovci si staré písně upravili k obrazu svému. Díky Janu Karezovi mohli diváci slyšet některá slavná kytarová sóla v podání saxofonu, který byl hodně slyšet i v písních, v nichž původně nebyl použít. A to co předváděl na kytaru Petr Pokorný, bylo nejméně srovnatelné s tím, jak to hrávali jeho slavnější kolegové.

  Tři osobnosti

  Při vší úctě k ostatním účinkujícím, to byl večer tří osobností: Jana Kareze s jeho saxofonovými vstupy a improvizacemi, kytarového kouzelníka Petra Pokorného a zpěvačky Kaiy Brown s hlasem od pánaboha. Její zastřený alt dokázal sametově pohladit, smirkově poškrábat uklidnit i vylekat. Většina pěveckých partů, které zpívala, byla proslavena mužskými zpěváky ale Kaia se s tím dokázala skvěle srovnat. Výborně zvládla ale i oba dámské party Ety James a hlavně Billie Holiday v God Bless The Childern. Ve srovnání s Danou Fuchs (Dočesná ´13) je Kaia na jevišti vánkem proti uragánu, efekt je ale stejný: Zpěv, který se zatraceně dobře poslouchá.

  Napětí od začátku do konce

  Navzdory úvodní skladbě proslavené B. B. Kingem, Thrill Is Gone (Napětí pominulo), napětí v sále bylo od prvních tónů citelné a vzrůstalo jak Kaia diváky svým hlasem, napájena TBB, příjemně elektrizovala. Pány pak i svým vzhledem…
  Po vlastní skladbě TBB, It Goes Wrong, se jelo dál houpavou I Don´t Need No Doctor, procítěnou It Hurts Me Too, rychlou „dvanáctkou“ Everyday I Have The Blues, až přišel jeden z vrcholů večera. Come Together. Poněkud psychedelická verze Lennovy skladby. Takhle nějak by to asi zahráli Pink Floyd.
  Zaznělo cékem 15 songů, z nichž vyčnívaly ještě dva: Honky Tonk Woman „majstrštyk“ Petra Pokorného, Hendrixovo Little Wing.

  Čtvrteční koncert byl hodně povedený. Co skladba to téměř klenot rockové nebo rhytm and bluesové historie v originálním provedení a ozvláštněné ženským hlasem. Snad se „odvážní„ diváci, kteří nešetřili potleskem na otevřené scéně, zmíní o svém zážitku a pomohou zlomit v Žatci dobře zakořeněný předsudek o tom, že co není veřejnosti známo z médií, nemůže být dobré. Tony Blues Band dokázali, že je.

  Jiří Navrátil

     [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla