24. 03. 2019            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (208)
mínus Digitální kino (109)
mínus Dočesná (265)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (113)
mínus Koncerty (245)
mínus Letní kino (49)
mínus Pohádky (20)
mínus Programy (124)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Výhled rozpočtu


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Krausberry na Pestrofestu
  Vydáno dne 09. 06. 2014 (1056 přečtení)

  Hlavním tahákem Žateckého alternativního „Pestrofestu“ (21. 6. od 14:00 Letní kino) bude bluesrocková skupina Krausberry. Skupina je jedním z plodů blues rockového kvasu chudých muzikantů v bohaté pražské čtvrti Hanspaulka v 70. a 80. letech minulého století. Jednou ze slavných hanspaulských kapel byla bluesová skupina Bluesberry Petara Introviče, v níž hrál na bicí šoumen a křikloun jménem Martin Kraus. Občas se zpoza bicích ozýval či spíše vykřikoval své vlastní písničky jako Nový Wavky, Rekreace ROH nebo Párek v těstíčku.

  Hlavním tahákem Žateckého alternativního „Pestrofestu“ (21. 6. od 14:00 Letní kino) bude bluesrocková skupina Krausberry. Skupina je jedním z  plodů blues rockového kvasu chudých muzikantů v bohaté pražské čtvrti Hanspaulka v 70. a 80. letech minulého století. Jednou ze slavných hanspaulských kapel byla bluesová skupina Bluesberry Petara Introviče, v níž hrál na bicí šoumen a křikloun jménem Martin Kraus. Občas se zpoza bicích ozýval či spíše vykřikoval své vlastní písničky jako Nový Wavky, Rekreace ROH nebo Párek v těstíčku.

  Když byl v roce 1984 z Bluesbery spolu s jinými muzikanty vyhozen, napadlo ho postavit si vlastní kapelu, v níž blues bude důležitou, ale ne dominantní součástí. Asi tak jako v Rolling Stones. K frontmanovi Stounů k své neradosti byl často přirovnáván a navíc Nový Wavky hrávali pod názvem Cherry oh Baby Rolling Stones. Mimo toho že sám uměl psát písničky, měl v kapele Zdeňka Vřeštála. Ten je mimo některých slavných písní např. Ohníčky, Můstek Vlakem na Kolín, Vendulka, Ubrusy i autorem provokativního názvu Krausberry.
  Jako domovskou scénu si zvolili známý klub Na Chmelnici, ale nevyhýbali se dalším a dokonce i mimopražským sálům a ani festivalovým pódiím. S písničkou Doláče vyhráli soutěž Rock pro tento rok. O rok později už byli zprofesionalizováni. Podařilo se jim nahrát 2 EP po čtyřech písních a v roce 1989 první LP Krausberry a v roce 1991 další s názvem „ #### stačí drahoušku“. Mimo vlastních písní se na něm objevily dvě skladby zámořských klasiků Walking The Dog (opět stejný vkus jako Stones) a Jumping At The Shadow, kde se Kraus ukázal jako rozený „shouter“
  Jenže Kraus se rozhodl už nepokračovat. Po několika leté pauze ale v roce 1995 odpočatý obnovil kapelu a brzy vydali své nejlepší album Na větvi. Následovala další alba (Šiksa a gádžo, Na hrad, Nálada) a na nich další úspěšné skladby ale těžiště činnosti Krausberry spočívalo a spočívá v koncertech. Vystřídala se tu spousta muzikantů, někteří z rodné Hanspaulky jiní až z Ostravska ale pořád to nějakým způsobem znělo vždy jako Krausberry. Jejich koncert je zážitek a v dobách kdy hrávali, každý poslední pátek v měsíci v pražském Vagonu, měli vždy plno a v publiku rozhodně nebyli jen pamětníci. Přitahují fanoušky blues rockovou hudbou opatřené vesměs zvláštními většinou humornými texty někdy až na za hranicí černého humoru, s neobvyklými tématy.
  Pódiový Projev Martina Krause nemá u nás obdoby. Jeho grimasy vykřikování nezbytná sklenice piva v ruce a samozřejmě jeho písničky to je to co na Krausberry láká i generaci narozenou v době kdy už Krausberry byli pojem.

  Počátkem letošního roku se splnil Marinu Krausovi a všem fanouškům kapely sen. Vyšlo dvojalbum se záznamem jejich koncertu v Pražské Malostranské Besedě z loňského července. K vidění též na serveru Youtube, kde je kapela evidentně ve formě, přesto mírně obměněná, trochu omlazena a vrátili se staří matadoři Jiří Zelenka a Mario Císař. Není pochyb, že téměř i po roce od nahrávky a téměř 30 letech od vzniku to budou pořád staří dobří Krausberry. Do Žatce přijedou teprve potřetí, a kdyby milovníky Kvalitního rocku nepřivábilo nic jiného, úderem deváté večerní by jich v žateckém letním kině mělo být plno. Koncert Krausberry je těžké si nechat ujít.

  Více na www.krausberry.cz

  Na podiu se Krausberry objeví ve 21:00 a hrát budou nejméně hodinu.

  Jiří Navrátil  [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři    Mediální partneři  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla