24. 03. 2019            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (208)
mínus Digitální kino (109)
mínus Dočesná (265)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (113)
mínus Koncerty (245)
mínus Letní kino (49)
mínus Pohádky (20)
mínus Programy (124)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Výhled rozpočtu


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Neřež a Vomiště vítali v Žatci jaro
  Vydáno dne 23. 03. 2014 (932 přečtení)

  Ve čtvrtek 20. 3. se v Městském divadle v Žatci, vítalo jaro. Na programu byl dvojkoncert skupiny Neřež a hostující skupiny Vomiště.

  Neřež má ve zvyku zvát si zajímavé hosty a překvapovat jimi. Děčínské Vomiště bylo překvapením veskrze příjemným.
  Předtím než se hosté dostali ke slovu, Neřež provětrali svůj zpěvník. Začali skladbou Nebezpečný síly ze stejnojmenné desky a svižně cikánskými rytmy s Vřešťálovým ironickým textem. Pokud si ještě někdo nebyl úplně jist, zda dobře investoval do lístku, své pochyby musel ztratit. Za to se mu dostalo Svátečních zbytečností z desky Slavná věc. O Vánocích tak trochu jinak a s nadhledem. Následující eroticko- romantická Hladová zeď by byla ozdobou jakékoli nerezovského alba. Pochází ale z alba Ještě jednou z roku 2001.
  Základem Neřež je duo Vřeštál & Sázavský s 35 letou spoluprací a na podiu to bylo poznat. Nadhled a humor v písničkách plus sehranost a sezpívanost dvou hlavních protagonistů, to jsou silné trumfy Neřež. Zdatně jim sekundovali zbylí dva členové rytmiky: Fischman- flétna, bicí a Benešovský baskytara. Ač folková kapela, nabídli i folk pop. Krátkou, rozvodovou V pořádku, na míru rozhlasovým dramaturgům.

  Přichází Vomiště

   Předtím než předali mikrofony svým hostům, předvedl se Vřeštál jako zpěvačka v retro swingové Klapce. Jako klip by to nemělo chybu. Poté až do přestávky přenechali podium svým Děčínským hostům skupině Vomiště.
  Vomiště je děčínská skupina s téměř 20 letou historií pohybující se někde na pomezí folkrocku a country. Před dvěma lety zde byli hosty Druhé trávy a z jejich hudby je patrné, že jsou jí velmi ovlivněni. V půlhodince předvedli, že jsou vyzrálými hudebními osobnostmi. Zaujali i zajímavými texty takříkajíc ze života lidí středního věku. Zdeněk Vřeštál se jako hudební producent vyzná a své hosty vybral dobře a k potěše publika.

  Vzpomínka na Zuzanu
  Po přestávce se Neřež, vrátil do časů, kdy fungoval Nerez s nezapomenutelnou Zuzanou Navarovou. Původní písničky trochu přearanžovali a převzali Zuzaniny pěvecké party. Čas písničkám nic neubral. Letos uplyne 10 let od Zuzanina předčasného odchodu. Písně Budem si spolu žít, Černá voda, Poledne, Do posledního dechu se poslouchají pořád i po letech s mrazením v zádech. Jedinou převzatou je Zuzanou Navarovou přetextovaná píseň z repertoáru Maryly Rodowicz jako
  Rozpravy.

  Návrat k písničkám z dynastie Neřež

  Návrat k písničkám z dynastie Neřež, byl tak trochu i zeměpisný, protože zazněla rozpustile filozofická Vrutice a až kafkovsky tragikomický Letohrad. Zkrátka Neřež se opět probíral svými deskami a naservírovali nám ty písně, tak jak je na žádné desce slyšet nemůžeme. Nic naplat: Live is live. Ocenit bylo možno i kabát písniček, který jim svým aranžmá dává Vít Sázavský a posouvá je ještě výš. Potlesk nebyl bouřlivý zato vytrvalý, přátelský a upřímný. Velmi kvalitní byl již tradičně zvuk, Vřešťálem oceněný jako umělecké dílo.

  Koncert začal písní „Budem si spolu žít“ a končil skladbou „Já s tebou žít nebudu“. Náhoda?
  Poslední přídavkovou píseň poslali Vřešťál se Sázavským někam nahoru Zuzaně Navarové. Nad tebe na nebi není. A když už se publikum zdvíhalo k ochodu přišel Zdeněk Vřeštál a zahrál Kopačky, nejkratší písníčku na světě. A to bylo vše. Bylo toho dost a stálo to za to, jediné co nebylo na úrovni, byla opět rozpačitá návštěva.

   

  Jiří Navrátil

     [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři    Mediální partneři  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla