22. 02. 2018            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (189)
mínus Digitální kino (99)
mínus Dočesná (243)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (36)
mínus Informace (108)
mínus Koncerty (226)
mínus Letní kino (45)
mínus Pohádky (20)
mínus Programy (114)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28     

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )


CyklistikaGambitČeská KanadaJindřichohradeckoKunžakvodlitniRomantikaHistorické ubytováníLuxusní chataRybolovRekreační chataUbytováníStrmilovský šachový klub

  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz  Zasílání programu divadla
Zde Vám nabízíme pravidelné zasílání aktuálních informací o programu divadla a kina. Stačí vyplnit jméno a e-mail. Údaje nebudou předány třetím stranám.  Rezervace lístků do digitálního kina

Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

téma * MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - Program na DUBEN 2014
Vydáno dne 08. 03. 2014 (2807 přečtení)

Zde předkládáme kompletní program žateckého divadla na Duben 2014. předprodej lístků již od 20. března

2.4. 8:30 a 10:00  POVĚSTI PRAŽSKÉ

Divadlo E.Hruškové a J.Přeučila uvede úspěšné  představení na motivy našich dějin. Tentokrát potkáte Horymíra, Golema, čerta z Faustova domu a další slavné postavy české historie. PRAŽSKÉ POVĚSTI svou koncepcí navazují na Pověsti české . EVA HRUŠKOVÁ a JAN PŘEUČIL hrají Horymíra, Křesomysla, chudého studenta a čerta, ale samozřejmě i oblíbeného Jiráska s Jiráskovou. Vědí si rady s Golemem i se vzpurnými horníky. Projdou se s dětmi po Praze, po Starém i Novém Městě Pražském, navštíví Faustův dům, Pražský hrad i Vyšehrad..V tomto úsměvném i poučném představení se pražští i mimopražští diváci dovědí více o našem hlavním městě a nechají se inspirovat k výletům a procházkám po naší krásné Praze.

 Autorem scénáře i písničkových textů je  JIŘÍ CHALUPA , hudbu složil ZDENĚK BARTÁK, výtvarníkem loutek i scény je JAROSLAV DOLEŽAL.

Vstupné : 45,-Kč   Představení proI.st.ZŠ

 

5.4.   18:45                 

Giacomo PUCCINI: LA BOHÉME

 Pucciniho příběh fatálně tragické lásky dvou mladých lidí je nejhranější operou v historii Met. V roli křehké Mimi se představí Anita Hartig a jejího milence Rodolfa ztvární Vittorio Grigolo. To vše v klasické inscenaci Franca Zeffirelliho a pod hudebním vedením Stefana Ranzaniho.     Předpokládaná délka: 3hod.25min. včetně 34 min. přestávky.

Účinkují: Anita Hartig (Mimì), Susanna Phillips (Musetta), Vittorio Grigolo (Rodolfo), Massimo Cavalletti (Marcello), Patrick Carfizzi (Schaunard), Oren Gradus (Colline), Donald Maxwell (Benoit/Alcindoro))

Nastudování : italsky s českými a anglickými titulky

Předplatné skupiny O  a mimo předplatné

Vstupné : 300,-Kč

 

7.4.        8:30   a     10:00 DIVADLO S KREJČÍKEM HONZOU

Výchovný a vzdělávací pořad pro I.stupeň základních škol.

 

 

12.4. 19:00

KONCERT K PŘIVÍTÁNÍ JARA aneb JEN PRO TEN DNEŠNÍ DEN

Saxofonový band HARMONY QUARTET A PŘÁTELÉ zahrají spoustu swingu a slavných evergreenů a přiblíží nás do dob, kdy zvučné tóny saxofonů vládly v menších i větších orchestrech kavárnám, sálům a pódiím a společnost se bavila, těšila, tančila a prostě žila - jen tím dnešním dnem. A tentokráte nás bude bavit saxofonový band slavnými swingovými skladbami velikánů jako jsou G.Gershwin, D.Ellington, D.Brubeck, P.Anka, ale potěší nás také známými melodiemi našich výborných českých autorů - Jar.Ježka, R.A.Dvorského, S.E.Nováčka a dalších. Uslyšíme pecky jako My Way, Fascinating Rhythm, Twilight Time, Všichni tancovat jdou, ale i po duši hladící písně Wericha a Voskovce - Nebe na zemi, Tři strážníci, Tmavomodrý svět, Stonožka a také se špetkou nostalgie - Jen pro ten dnešní den, Děkuji, bylo to krásné a další a další skvělé skladby pro dobrou náladu. V bandu působí a vystoupí hudebníci pův
odem ze Žatce.  
Hrají: Lukáš ČAJKA - baryton saxofon, Jan KOLIHA - tenor saxofon, Zuzana ČAJKOVÁ - alt saxofon, Otakar HÁJEK - sopran saxofon, Vojtěch HAŇKA - klavír, Roman HAASE - bicí a rytmika, Radim SANKTUS - kontrabas. Hosté: Pavel MACHÁT - zpěv  a  Anatol ČAJKA - klavír, akordeon.
Koncert je pořádán pod záštitou starostky Města Žatec, Mgr. Zdeňky Hamousové 

Vstupné : do 30.3.2014:  150,-Kč   od 1.4.2014: 170,- Kč  

Mimo předplatné

 

 

14.4. 19:00   VZTAHY NA ÚROVNI

Divadelní společnost Háta a její protagonisté známí též z TV obrazovek uvedou anglickou komedii E.Taylora „ Vztahy na úrovni“ . Tato hra s důvtipnou zápletkou  je velmi svižná moderní komedie ze zákulisí vysoké politiky,která nevynechává ani milostný život mužů sedících na vlivných křeslech v Evropské obchodní komisi.V bláznivé kombinaci záměn,situací a gagů, které od dobré komedie čekáme,  můžeme zjistit – proč tato, tak spolehlivě plní divadla po celém světě. Není toho příčinou především potěšení diváků z toho, že konečně vidí ty často tak sebejisté muže před někým koktat a klečet…?  Účinkují: Lukáš VACULÍK,Viktor LIMR,Monika ABSOLONOVÁ nebo Kateřina HRACHOVCOVÁ,Mahulena BOČANOVÁ nebo Adéla GONDÍKOVÁ,Ivana ANDRLOVÁ nebo Vlasta ŽEHROVÁ nebo Olga ŽELENSKÁ,Martin SOBOTKA nebo Martin ZOUNAR, Pavel NEČAS nebo Zbyšek PANTŮČEK    Vstupné : 300,- / 290,- / 280,- Kč     

Předplatné skupiny A  a  mimo předplatné

15.4.   19:00   V TÝHLE ZEMI BLBĚ SE MI DEJCHÁ

Ojedinělé turné pořádané jako pocta k 70.výročí narození Karla KRYLA.

Vladimír MERTA, Dáša VOŃKOVÁ, Vlastimil TŘEŠŃÁK, HUSTEJ WIMPY, Míra KUŽELKA  a hosté připravili tento koncert   jako poctu k nedožitým 70. narozeninám KARLA KRYLA, tohoto velkého českého písničkáře, básníka s kytarou a bojovníka proti ruské okupaci a komunistickému útlaku, s varovným odkazem na dění v naší společnosti od sametové revoluce až do dnešní doby.  Vstupné : 150,-     Mimo předplatné

 

16.4. 8:30     a   10:00    ZUŠ ŽATEC

 Základní umělecká škola v Žatci představuje  výchovně vzdělávací  pořad pro žáky mateřských a základních škol nejen v Žatci.

Mimo předplatné

 

 

18.4. 20:00   GOTHIC THEATRE III.

  V žateckém divadle vystoupí průkopníci a legenda gotického roku v Čechách skupina XIII. STOLETÍ v čele se zpěvákem, textařem a spisovatelem Petrem Štěpánem spolu s mosteckou gothic rockovou skupinou CARPATIA CASTLE za doprovodu taneční skupiny ROCKBALET MOST. Koncert nabízí divákům skvělou podívanou na velkolepou gotickou show.Exkluzivitu celé akce zajišťuje atmosféra prostředí, kvalitní ozvučení, světelný design a především perfektní akustika   divadla, ve kterém se podobná akce v dějinách divadla pořádá vůbec poprvé.

Vstupné :  280,- Kč  /  200,- Kč -  v předprodeji

 

20.4.  15:00   NA SALAŠI ZASE STRAŠÍ

 Pojďte se s námi podívat na laskavou a hlavně humornou valašskou klauniádu a na další dobrodružství Jury a Ondry, dvou bačů z valašské salaše  , kteří se už dokázali vypořádat se zlým černokněžníkem i nebezpečným drakem.Pohádku, která pobaví nejen děti, ale i jejich rodiče,  přiveze Divadlení společnost Fr.Krezmanna z Prahy.

Předplatné skupiny A a  mimo předplatné  Vstupné : 100,-

 

23.4. 10:00   a   14:00 

Pavel Kožíšek – S KOUZLY KOLEM SVĚTA

Prožijte velkou kouzelnickou cestu kolem světa! Poletíme na výlet letadlem a v každé zemi, kde přistaneme, na nás čekají typická a originální kouzla dané země. Děti budou s kouzelníkem Pavlem Kožíškem čarovat přímo na jevišti a také se některá kouzla i naučí! Bezva zábava nejen pro děti. Po představení je pro děti připravena autogramiáda (podpisové fotografie zdarma) a fotografování s Pavlem Kožíškem.
Účinkuje: Pavel Kožíšek, Martina Dvořáková / Hana Mašlíková
.

Předplatné skupiny E,M  a  mimo předplatné

Vstupné : 45,-Kč

 

26.4. 18:45  W.A.Mozart: COSÍ FAN TUTTE

James Levine se po dlouhém očekávání vrací do orchestřiště Met a bude řídit Mozartovu operu o svádění, věrnosti a lásce. Obsazení je plné mladých pěveckých hvězd. V režii Lesleyho Koeniga se v rolích sester Fiordiligi a Dorabelly představí Susanna Phillips a Isabel Leonard, Matthew Polenzani a Rodion Pogossov ztvární jejich snoubence a Danielle de Niese podnikavou služebnou Despinu.
Předpokládaná délka: 4hod.5min. včetně 33 min. přestávky.

 

Účinkují : Susanna Phillips (Fiordiligi), Isabel Leonard (Dorabella), Danielle de Niese (Despina), Matthew Polenzani (Ferrando), Rodion Pogossov (Guglielmo), Maurizio Muraro (Don Alfonso)

Předplatné skupiny O  a mimo předplatné

Vstupné : 300,-Kč     (předplatné 280,-)       

 

28.4. 19:00  “ZDENĚK IZER -  FURTLUFTDURCH TOUR”

Nový zábavný program populárního baviče Zdeňka Izera, v kterém se diváci setkají s jeho jedinečným a nezaměnitelným humorem. Jako vždy přijdou na řadu oblíbené zábavné scénky, parodie nejrůznějších televizních pořadů a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Vystoupení je opět obohacené nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky.  Zkrátka těžký útok na vaši bránici, který si rozhodně nenechte ujít!

Partnerkou Zdeňka Izera v novém programu bude opět zpěvačka a finalistka prvé řady Superstar Šárka Vaňková.

Předplatné skupiny D a mimo předplatné

Vstupné : 200,- Kč    

 

29.4.  18:00  Benefiční koncert - CESTA

Akce Dětského domova v Žatci..

Vystoupení všech dětí z našeho Domova

Vstupné : 50,-[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

 
  Kontakt divadlo
Městské divadlo
Dvořákova 27
43801 Žatec

Tel: 415 710 519
Ičo: 70201111

Ředitel:
Martin "Víťa" Veselý
Zástupce:
Hanka Zeleňáková

Předprodej pokladna:
PO-PA : 14-17 hod
Nebo před filmovými projekcemi


  Naši partneři  Mediální partneřiPhpRS


Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla