06. 12. 2019            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (229)
mínus Digitální kino (112)
mínus Dočesná (285)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (120)
mínus Koncerty (250)
mínus Letní kino (52)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (129)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Rozpočet


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * GOTHIC THEATRE III. – Indoor festival
  Vydáno dne 01. 04. 2014 (2266 přečtení)

  Již 18.4. se v žatecké divadle uskuteční koncertní indorový festival s názvem GOTHIC THEATRE III. Zahrají XIII. STOLETÍ a CARPATIA CASTLE. Lístky jsou v předprodeji již od 10.3. na pokladně divadla. Rezervace jsou možné na tel.: 415 710519. Maximálně na dobu 5 dnů. Po dohodě s pokladní můžeme lístky také poslat. Podrobnosti zveřejníme co nejdříve. ....

   Rezervace

  XIII. století: Zlatý hřeb Gothic Theatru v Žatci

  Vzhlédnuti v šlechetných ideách parníku Carpathia, jež 18. 4. 1912 připlouvá s trosečníky Titanicu, nachází podobenství mostečtí gotici CARPATIA CASTLE a legendární XIII. STOLETÍ, jež ve stejný den o 102 let později pozvednou naděje a múzy společně s oponou třetího dějství Gothic Theatre! Roku 1849 umírá dekadent E. A. Poe a v českém království otevírají Žatečané klasicistní divadlo, svou magickou atmosférou přímo předurčené k uvolnění gejzíru emocí mezi hledištěm a pódiem. A není náhoda, že právě v Mezinárodní den památek rozezní útroby malebného divadla temná rocková zpověď s mystickou show magických proměn. Dne 18. 4. 2014 vystoupí v Žateckém divadle průkopníci a legenda gotického roku v Čechách skupina XIII. STOLETÍ v čele se zpěvákem, textařem a spisovatelem Petrem Štěpánem spolu s mosteckou gothic rockovou skupinou CARPATIA CASTLE za doprovodu taneční skupiny ROCKBALET MOST. Koncert nabízí divákům skvělou podívanou na velkolepou gotickou show. Exkluzivitu celé akce zajišťuje atmosféra prostředí, kvalitní ozvučení, světelný design a především perfektní akustika Žateckého divadla, ve kterém se podobná akce v dějinách divadla pořádá vůbec poprvé. Kapacita sálu divadla je 330 míst k sezení. Během výměny účinkujících kapel bude 30-ti minutová technická přestávka, kdy budou mít diváci možnost občerstvení v divadelním baru a v prostorách foyer zakoupit propagační materiály účinkujících (trička, knihy a CD). Představení začíná ve 20:00 a vstupné je 280Kč. Jelikož je kapacita limitována počtem sedadel, doporučujeme zakoupit vstupenky za zvýhodněnou cenu 200Kč v předprodeji o jehož zahájení budeme brzy informovat. Pro nedočkavé je možnost individuální rezervace sedadel (info@carpatiacastle.cz, tel:777 789 009, Facebook - Carpatia Castle). Letošní žatecký gothic THEATRE (18. 4. od 20:00) bude skromnější proti loňskému co do počtu kapel, zato to hned se dvěma jistotami. První je ta že i kdyby z nebe padaly trakaře nebo jako vloni pršelo, jen se lilo, nikdo nezmokne. A ta druhá, to je zároveň zlatý hřeb celého Gothic Theatru. V žateckém divadle zahraje legenda české gothic rockové scény skupina XIII. století.

  XIII. století před třemi lety oslavilo 20 leté výročí vzniku, ale rozhodně nespí na vavřínech, byť zasloužených. Stalo se velmi populárními v cizině především v Polsku i na Slovensku, vycházejí tu jejich desky, a v loňském roce dostali ocenění v kategorii legend v anketě Břitva, což je podsekce ankety Anděl pro tvrdší hudbu. V roce 2012 obdrželi pozvání do Berlína do legendárního klubu SO 36 a z povedeného koncertu vyšlo CD i DVD Live in Berlin. V roce 2010 vyšlo zatím jejich poslední řadové album Dogma. V zahraničních gotických klubech se pouštějí jejich skladby.
  XIII. Století jsou Jihlavská kapela, přímí potomci legendárních punkových hrdinů Nové fronty z osmdesátých let, která v roce1988 skončila. Jejich poslední demo Drakulomania už se ke gothic rocku dost blížilo. Uběhly tři roky a bratři Štěpánové – zákládající členové HNF - zakládají XIII. století. Věděli už, co chtějí hrát, že chtějí mít možnost seberealizace a vyjadřovat se ke světu, v němž žijí. Předkládat vlastní vize a alternativy. A název si zvolili prý spíše pro duchovní odkaz doby. Do roka vyšlo docela svižné album Amulet, dva roky po něm přišla Gotika, v r 1995 následovalo album Nosferatu. A to už byl ten gothic rock se vším co k němu patří. Mysteriózní temné obrazy v textech rozmáchlé plochy a naléhavý spíše deklamovaný zpěv. Katovská kára XIII. století se rozjela, aby tvrdě stínala a krotila optimismus a kazila mládež a už ji nešlo zastavit.
  Přičemž jejich hudební vyhlídky byly optimistické víc než dost. Přibývalo koncertů, a když jim zrovna nevycházela řadová alba, objevila se „alespoň“ nějaká kompilace. Názvy jejich alb jsou správně gotické:  Nosferatu, Vendeta, Werevolf, Ztraceni v Karpatech… V názvech skladeb najdete odkazy na Shakespeara i Bulgakova, Hieronyma Bosche i na film Resident Evil. Jihlavští „Gotici“ umějí být i melodičtí. Mezi nejoblíbenější skladby patří Fatherland, kde se v melodickém refrénu opakuje: Hej hej domina fatherland, až se to vryje pod kůži.
   Měnili obsazení - skoro na každém albu je jiná sestava, občas se objevila za klávesami žena, měnil se zvuk. Pořád to ale byl stejný rukopis. Duší kapely, autorem textů a hudby je totiž Petr Štěpán, mimo jiné herec, básník, spisovatel, filozof, autor scénické hudby. Při vší úctě k ostatním členům skupiny je XIII. století jeho dílo.
  Za 23 let své existence nahráli 9 řadových alb a prosadili se i v zahraničí.  

  Jejich vystoupení v divadle v Žatci bude první, zato čeká diváky skvělá šou. V divadle z 19 století zahraje XIII. století, podpořeno skvělým zvukem, světelnou show a mosteckou gothic-rockovou skupinou CARPATIA CASTLE s taneční skupinou ROCKBALET. Ostatně toto spojení měli možnost vidět návštěvníci v Mostě před dvěmi lety.

  Několik písní z You tube pohromadě naleznete po zadání výrazu „XIII. století“  tamtéž.

  Jiří Navrátil

  Vstupné je 280Kč. V předprodeji pouze za 200 Kč. Rezervace jsou možné na tel. 415710519.  

   

   Událost na Facebooku : https://www.facebook.com/events/495985220510992/

  Web: www.divadlozatec.cz

     [Akt. známka: 2,67] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla