06. 12. 2019            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (229)
mínus Digitální kino (112)
mínus Dočesná (285)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (120)
mínus Koncerty (250)
mínus Letní kino (52)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (129)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Rozpočet


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Neřež - první jarní koncert v ŽATCI
  Vydáno dne 25. 02. 2014 (927 přečtení)

  S příchodem jara Městské divadlo Žatec nabídne dva koncerty. Bude to takové malé Žatecké Jaro. Ve čtvrtek 20. 3., zahraje známá skupina Neřež- následník legendárních Nerez, v sobotu 22. 3. pak ukáže své mistrovství blueosvý kytarista Gwyn Ashton. Následující řádky jsou věnovány skupině Neřež.

  Toto uskupení muzikantů kolem dvojice Vřeštál - Sázavský se nesnaží sice těžit ze slávy skupiny Nerez, na druhou stranu pánové Sázavský a Vřešťál jsou autory mnoha nerezových písní, včetně té s níž Nerez vyhrál v roce 1982 Portu. Tisíc dnů mezi námi. Takže na koncertech občas písničky Nerezu zní.

  V roce 2013 Neřež, oslavil 15 let existence a to mnoha formami - křtem retrospektivního CD Vlakem na Kolín a následujícím turné, na němž stejně tak jako na křtu s nimi zpívala první slovenská Superstar Katka Koščová. Záznam koncertu vysílala Česká televize. Na stránce ivysilani.cz stačí zadat heslo Neřež.

   15 let je dlouhá doba ale co je to proti době jakou to spolu táhnou Vřeštál se Sázavským. Když tihle dva počátkem osmdesátých let potkali východočeskou zpěvačku Zuzanu, tvořili už písničkářskou dvojici, či chcete- li humorné duo. Za 12 let působení v Nerezu vyzráli, a když ten byl pro mnoho mimo kapelních aktivit členů pozastaven, objevili po čase V Kapele, tedy skupině kterou Vřešťál postavil Pro Jarka Nohavicu, když se rozhodl, že zkusí hrát s kapelou. Vznikla z toho koncertní šňůra a úspěšné album a tím vše skončilo. Protože Jarek se rozhodl pokračovat opět sólo.

  Škoda sehrané kapely řekli si muzikanti a plynule přešli do nově vzniklého projektu, s názvem Neřež.

  Název evokoval oživení starého Nerezu, ale to úmyslem nebylo. Zděněk Vřeštál už měl napsané nějaké písně a ty nabídl vydatelství Monitor. Tak vzniklo první album Neřež 1998, a následně druhé Nebezpečný síly. Zdeněk Vřeštál prý čerpal – minimálně pro titulní píseň -  inspiraci z jednoho smíchovské dvora pavlačového domu obývaného romskou menšinou kam viděl z okna.

  Nebezpečných sil se příliš neprodalo kvůli vysoké ceně a tak přišel rozchod s Monitorem a přechod k BMG. Následovala další alba i vydavatelství, střídali se muzikanti, ale jedno zůstávalo. Poznávací znamení Neřež.  Vždy přítomný humor bývalého humorného dua obohacený o nadhled životních zkušeností a aranžérský um a cit Víta Sázavského. A kvalitní muzikanti. Neřež, stáli za návratem Marie Rottrové zpět na scénu popmusic, když ji doprovázeli na jejím albu, kde původně měla zpívat písně Jarka Nohavici, a později na turné. Oba bývalí Nerezové mají ještě mnoho jiných hudebních mimo kapelních aktivit. Vřešťál produkuje zajímavé desky, Sázavský skládá hudbu k filmu i pro divadlo ale na chod kapely to vliv nemá. Takže kdo ví, možná budou jednou slavit i 30 let, a budou své fanoušky bavit stejně jako dnes

  Sázavský s Vřešťálem jsou hlavní hudební sloupy Neřež. Vřeštál je autorem většiny skladeb Sázavský je umí zajímavě zaranžovat. Jsou to trochu hračičkové, na albech a někdy i  koncertech - dle momentálního složení kapely - zní ještě všelijaké zvukomalebné nástroje, které dokreslují jednotlivé písně. Vřešťál byl ještě před Nerez členem bluesrockových Krausbery a jeho blues z té doby dalo název celému vzpomínkovému turné. Vlakem na Kolín.

  Letos je 20 let od utlumení Nerez a 10 od smrti Zuzany Navarové. Nikdy se už nedozvíme, jak by Nerez hrál a zněli dnes ale možná by to, až tak daleko od dnešního Neřež, nebylo.

  Každopádně každého kdosi v první jarní den 20.3 v 19 hodin najde cestu do Městského divadla v Žatci, čeká ca 90 minut příjemné zábavy ať už je pamětník či ne.

  Ukázky:

        

  Ze Smíchova              Andělská             Ještě jednou
  na Pankrác

  Jiří Navrátil  [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla