06. 12. 2019            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (229)
mínus Digitální kino (112)
mínus Dočesná (285)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (120)
mínus Koncerty (250)
mínus Letní kino (52)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (129)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Rozpočet


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Černobílé písničky s Alešem a Cibulkou a orchestrem Blue Star
  Vydáno dne 06. 02. 2014 (1110 přečtení)

  V současné době se prosazuje trend obliby písniček a šlágrů z první poloviny minulého století a zároveň nás televize zásobují černobílými filmy pro „pamětníky“ z té doby. V ČR působí několik souborů, které interpretují dobovou raně válečnou a předválečnou hudbu. Některé už v Žatci hrály, např. Havelkův Melody Makers, Doris and the Swinging Bastards. Další mediálně méně známý, ale velmi žádaný soubor se jmenuje Blue Star. Ten se chystá do ŽATCE 25.2.

  V záhlaví orchestru stojí Taneční a swingová hudba třicátých a čtyřicátých let. Jeho kapelníkem je nadšenec a akordeonista Václav Marek. Přijde s ním, co se týče problematiky filmu pro pamětníky známý moderátor a odborník a stejný nadšenec pro předválečnou filmovou tvorbu Aleš Cibulka.

  Václav Marek se svým orchestrem a Aleš Cibulka se spojili při přípravě pořadu ČERNOBÍLÉ PÍSNIČKY. Aleš Cibulka umí zajímavě vyprávět a  Blue star zase umí promlouvat skrze muziku.
  Aleš Cibulka nás bude provádět kulisami prvorepublikových filmů a životy osobností předválečného stříbrného plátna, možná uvidíme i módní přehlídku toho, co nosily herečky a herci 30 tých a 40 tých let např. (šaty Adiny Mandlové Nataši Golové oblek Oldřicha Nového) a dokonce i nějaké autentické rekvizity z natáčení. Skupina Blue star bude vše doprovázet dobovou hudbou. Uslyšíme slavné i méně slavné americké jazzové hity i tvorbu Osvobozeného divadla nebo písně z repertoáru R. A. Dvorského a ještě mnohé jiné. Repertoár Blue star tvoří několik desítek skladeb.

   Ansámbl, který Václav Marek založil v září 1999, interpretuje taneční a swingovou hudbu 30. a 40. let 20. století. Za dobu svého působení má za sebou řadu vystoupení a spolupráce s různými divadly. Klicperovým divadlem v Hradci Králové, Východočeským divadlem v Pardubicích, palácem Žofín a Divadlem Semafor v Praze, které se stalo jeho domovskou scénou. Jiřího Suchý, sám pro Blue Star napsal představení, v němž se uplatní jejich repertoár. Účastnili se Týnišťského swingového festivalu a podobných akcí, mají za sebou í hostování v Norimberku, Lipsku, Drážďanech či Bruselu. Vystupovali také na Pražském hradě, v Česká televize i Českém rozhlase.

  Blue star vznikli na principu sněhové koule. Z původně příležitostného dua, v němž hrál na akordeon Václav Marek, vzniklo kvarteto na přání některých organizátorů, poté sexteto, jak přibírali jednotlivé nástroje, a dnes je z něj osmi někdy až šestnáctičlenné těleso big bandového střihu. Samozřejmostí je dobová vizáž hudebníků, dobové nástroje a dokonce dobové notové pulty. Od všech podobných orchestrů liší právě zařazením akordeonu do sestavy, tak jak to bývalo v předválečných orchestrech běžné.

  S Blue Star spolupracovala či spolupracuje řada osobností jako Jiří Suchý, Jitka Molavcová. Miloň Čepelka z Cimrmanů pro ně píše texty a spolupracují i se samotným Divadlem Járy Cimrmana. Aleši Cibulkovi pravidelně koncertují na křtu jeho filmových kalendářů.

  Takže vážení příznivci filmů a hudby z třicátých a čtyřicátých přijďte 25.2 před 19 hodinou do Městského divadla v Žatci a přeneste se na chvíli do starých časů, kdy o rokenrolu neměl nikdo ještě ani tušení, hudbě vládl swing a lvem salonů byl Oldřich Nový. Soubor má pouze jedno přání, aby se dnešní divák bavil stejně dobře jako před lety a bude pro to dělat, co může.

  Více informací a hudebnách ukázek na:. Http://www.blue-star.cz/blue_star_2012.htm

   

   

  Jiří Navrátil

     [Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla