14. 07. 2020            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (232)
mínus Digitální kino (116)
mínus Dočesná (285)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (125)
mínus Koncerty (256)
mínus Letní kino (54)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (131)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Rozpočet


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - Program na BŘEZEN 2014
  Vydáno dne 05. 02. 2014 (3424 přečtení)

  Zde předkládáme kompletní program žateckého divadla na Březen 2014.

  1.3. 17:45  Alexander P.Borodin: KNÍŽE IGOR

   Borodinovo historické epické dílo, v němž zní slavné „Polovecké tance“, bude v Met uvedeno po téměř sto letech. Nová inscenace Dmitrije Čerňakova je psychologickou sondou do mysli rozpolceného hrdiny na pozadí zrodu ruského národa. Náročné titulní role se zhostí basbarytonista Ildar Abdrazakov, za dirigentským pultem stane Gianandrea Noseda.
  Předpokládaná délka: 4hod.30min. včetně dvou 30 min. přestávek
  .

  Účinkují: Ildar Abdrazakov (Kníže Igor), Oksana Dyka (Jaroslavna), Anita Rachvelishvili (Končakovna), Sergej Semiškur (Vladimír), Michail Petrenko (kníže Galický), Štefan Kocán (chán Končak)

  Nastudování : rusky s anglickými a českými titulky

  Vstupné : 300,-Kč

  Předplatné skupiny O  a mimo předplatné

   

  2.3. 15:00  POPELKA

  Našim pravidelným návštěvníkům známý soubor z DVD v Litvínově představí pohádkový písničkál o chudé dívce, která najde svého prince díky svým zvířátkům a dobré víle, který na motivy klasické pohádky napsala Jana Galinová.

  Vstupné : 100,-Kč

   

  12.3.  10:00  a    14:00  O DVANÁCTI MĚSÍČKÁCH

  Pohádka O DVANÁCTI MĚSÍČKÁCH vyšla z pera Boženy Němcové a patří k nesmrtelným dílům našich klasiků. Jednoduchý příběh, kde zlá macecha a sestra Johana vyhání hodnou Marušku do sněhem zasypaných hor pro fialky, jahody a jablka, je obohacený postavou chudého zvoníka Ondřeje a Jakuba, bohatého syna statkáře. V pohádce se objeví i zvířátka (myšky, zajíček, veverka a ptáčci), která doprovází Marušku na strastiplné cestě, končící vysoko v horách, kde se setká s dvanácti měsíčky.  Inscenace, plná písniček, kouzel, světelných a zvukových efektů určitě okouzlí nejen malé diváky. Svým ztvárněním je určena zejména těm nejmenším.

  Vstupné :  45,- Kč

  Předplatné skupiny E,M  a mimo předplatné

   

  13.3.  19:00   TÁTA – one man show

  Budete plakat smíchy i dojetím!Večer plný dobré nálady a humoru zaručen!!!

  Celosvětová divadelní komedie aneb „humorná zpověď novopečeného otce“.

  Být tátou je úžasné!Být dobrým tátou si ale vyžaduje hodně odvahy,odhodlání a zručnosti a také správného chlapa, který se s vámi rád podělí o vlastní zkušenosti a poradí nám, jak na to…. „Náš“ táta má totiž skvělé nápady a tajné finty, jak prožít šťastné otcovství….

  Pánové, nejste v tom sami, přijďte se podívat, jak se to dá s humorem zvládnout.Ženy se naopak na chvíli dostanou do hlavy mužům a pochopí vše dosud nepochopené.A pokud ještě děti nemáte, a nebo vám už odrostly? Nevadí, určitě se v mnohých situacích najdete i vy!

  Kdo viděl Cavemana, nemůže si nechat ujít toto jedinečné představení !

  V hlavní a jediné roli se na vás těší herec a táta v jednom : Roman POMAJBO

  Vstupné :   200,- / 190,- / 180,- Kč  

  Mimo předplatné

   

   

  15.3.  17:45

  Jules Massenet : WERTHER

  Dvě z velkých hvězd operního nebe – Jonas Kaufmann a Sophie Koch – se v Met objeví bok po boku v Massenetově povznášející adaptaci Goetheovy převratné a tragické romance. Režie a výprava této inscenace pochází z dílny Richarda Eyrea a Roba Howella. Taktovky se ujme nadějný mladý dirigent Alain Altinoglu.
  Předpokládaná délka: 3hod.15min. včetně 30 min. přestávky.

  Účinkují : Jonas Kaufmann (Werther), Lisette Oropesa (Sophie), Sophie Koch (Charlotte), David Bižić (Albert), Jonathan Summers (Bailli)

  Vstupné : 300,-Kč     (předplatné 280,-)                    

  Předplatné skupiny O a mimo předplatné 

   

   

  18.3. 9:00   14:00

  KLÁRA 3847 – PŘÍLIŠ MNOHO HVĚZD

   Inscenovaný dokument podle skutečných událostí z období holocaustu během 2. světové války. Příběh dívky, Kláry Brodyové, která byla v roce 1942 pro svůj židovský původ odvezena do koncentračního tábora Osvětim a vězněna až do konce války. Po válce se přestěhovala na sever Čech a nikdy svým blízkým o válce nevyprávěla. To, že byla vězněna v Osvětimi, připomínalo jen číslo 3847 vytetované na jejím předloktí. Příběh, který svou věcností a strohým popisem zvěrstev páchaných na vězních děsí a dojímá. Příběh dívky, která jako jediná z patnáctičlenné rodiny přežila útrapy transportu, selekci, mučení i pochod smrti. Její boj o přežití , zaujal  i režiséra Stevena Spielberga, který její vyprávění natočil a použil z něho detaily ve svém dokumentu věnovaném holocaustu i ve filmu Schindlerův seznam. Na základě Klářina osobního vyprávění napsaly herečka a scenáristka Lenka Lavičková a studentka katedry režie na brněnské JAMU Hana Marvanová scénář k inscenovanému dokumentu a společně s herci Docela velkého divadla příběh pod vedením režiséra Jurije Galina nastudovaly.

  Vstupné : 60 ,- Kč    

   

   

  20.3. 19:00   NEŘEŽ

  Legenda českého folku kapela Neřež, či dříve Nerez, soustředěná kolem hlavních postav Zdeňka Vřešťála a Víta Sázavského, patří k legendám folkového žánru. Od počátku osmdesátých let bylo jméno kapely spojeno s osobností výjimečné autorky a interpretky Zuzany Navarové, v jejímž podání si publikum zapamatovalo nejslavnější písně skupiny. Po jejím odchodu do hudebního nebe  se oba hlavní protagonisté věnovali spolupráci s mnoha dalšími interprety a přitom vystupovali v pokračovatelské sestavě Nerezu – Neřež. Na jejich vystoupení v Žatci, v rámci koncertního turné po Čechách a Slovensku, kromě jiných zazní i nové písně z připravovaného TV seriálu “ VINAŘI “.

  Diváci se mohou těšit na výjimečný hudební zážitek !

  Vstupné : 150 ,- Kč                                                            

  Předplatné skupiny D a mimo předplatné

   

   

   

  22.3.   19:00

  GWYN ASHTON TRIO  

  australsko-britský bluesrock „zeppelinovského“  střihu …

  V sérii hudebních pořadů pro „náročnějšího“ posluchače a diváka nabídne žatecké divadlo rodáka z Walesu a naturalizovaného Australana, který se svým osobitým stylem cestuje od 90.let po celém světě ať už sám, se svou kapelou nebo jako předjezdec veličin kalibru B. B. Kinga, Buddyho Guye, Raye Charlese, Johnnyho Wintera, Micka Taylora, Roryho Gallaghera či kapel typu Canned Heat, The Yardbirds a Status Quo. Gwyn se tak postupně stal miláčkem evropského bluesového publika. V roce 2001 by vyhlášen 3. nejlepším kytaristou na světě, hned po Jeffu Beckovi a Garry Moorovi.

  Vstupné :  120,- Kč / 60,- Kč (při předložení vstupenky z minulého koncertu )                                                   

  Mimo předplatné

   

  24.3.  19:00  ŽENITBA

  Divadlo Na Jezerce  již několik let  úspěšně uvádí velmi oblíbenou hru Nikolaje Vasiljeviče Gogola, která bezesporu patří mezi klenoty světové dramatiky .Gogolova Ženitba, to je trgikomedie, fraška, absurdita, groteska, satira- něco v čem je smutek a smích dvojjedinou bytostí.Je to svět, kde lidé s urputnou vážností prožívají svá velká dramata za doprovodu hurónských salv  smíchu.Pod režisérskou taktovkou Lukáše Hlavici a v překladu Leoše Suchařípy se žateckým divákům představí :

  Radek HOLUB (Podkolatov), Barbora HRZÁNOVÁ (Agáta), Miluše ŠPLECHTOVÁ (Tekla), Marek TACLÍK (Kočkarev), Jan HRUŠÍNSKÝ (Nenažraný), Miroslav VLADYKA (Žvanikin), Zdeněk HRUŠKA (Onučkin),Věra KUBÁNKOVÁ (Arina),Tereza NĚMCOVÁ(Duňaša) , Martin SITTA (Štěpán).

                     INSCENACE JE VĚNOVÁNA PAMÁTCE LEOŠE SUCHAŘÍPY

  Předplatné skupiny A a  mimo předplatné

  Vstupné : 350,- / 340,- / 330,-

   

  27.3.  9:00

  ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA

   V nastudování Divadla Pohádka, opět ožívá pohádkový příběh princezny, která – dle sudby – se v den svých osmnáctých narozenin píchla o trn růže a usnula, společně s celým Růžovým královstvím. Navíc je tento základní motiv doplněný o příběh králevice, který se vydává hledat do světa nevěstu, jejíž obraz spatřil v královské obrazárně. Na cestě hledání Šípkového království provází králevice dvě sudičky a s nimi mnoho úkolů, které musí vykonat, aby došel svého cíle. Mezi nebezpečími na něj čeká i boj s dvouhlavým drakem o kouzelný meč.

  Vstupné : 45,-Kč

   

  VÝSTAVA:

  Výstava fotografií : „DOČESNÁ VČERA  A  DNES“  [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla