22. 02. 2018            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (189)
mínus Digitální kino (99)
mínus Dočesná (243)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (36)
mínus Informace (108)
mínus Koncerty (226)
mínus Letní kino (45)
mínus Pohádky (20)
mínus Programy (114)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28     

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )


CyklistikaGambitČeská KanadaJindřichohradeckoKunžakvodlitniRomantikaHistorické ubytováníLuxusní chataRybolovRekreační chataUbytováníStrmilovský šachový klub

  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz  Zasílání programu divadla
Zde Vám nabízíme pravidelné zasílání aktuálních informací o programu divadla a kina. Stačí vyplnit jméno a e-mail. Údaje nebudou předány třetím stranám.  Rezervace lístků do digitálního kina

Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

téma * MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - Program na LISTOPAD 2013
Vydáno dne 09. 10. 2013 (3453 přečtení)

Zde předkládáme kompletní program žateckého divadla na LISTOPAD 2013

5.11. 19:00   Za úplňku   

 Docela velké divadlo uvede absurdní komedii, jejíž příběh se odehrává v divadelním baru ve chvíli, kdy se na jevišti odehrává představení, ve městě vojenské cvičení a měsíc na obloze je v úplňku. Tuto absurdní hříčku poskytl autor Robert GEISLER k volnému použití a tu s láskou upravil  soubor z DVD v Litvínově . A proč právě absurdní komedie?

… díváme se na zprávy,posloucháme argumenty politiků, z nichž některé jsme si dobrovolně zvolili, a hlavou nám běží:….tohle přece není možné….je to absurdní … vždyť žijeme v Absurdistánu !!!!

  Vstupné : 200,- / 190,-/ 180,- Kč             

Předplatné skupiny A a mimo předplatné

 

9.11. 18:45

Giacomo Puccini : TOSCA

Milostná touha a politické intriky rozehrávají dramatickou partii, jejímiž protagonisty jsou Patricia Racette jako žárlivá diva, Roberto Alagna jako malíř Cavaradossi a George Gagnidze jako zlosyn Scarpia. Pucciniho veristické dílo v režii Luca Bondyho diriguje Riccardo Frizza.

Účinkují : Patricia Racette (Tosca), Roberto Alagna (Cavaradossi), George Gagnidze (Scarpia), John Del Carlo (Kostelník)

Předplatné skupiny O  a mimo předplatné

Vstupné : 300,-Kč     (předplatné 280,-)           

 

12.11.   10:00

Bílá nemoc

 Divadlo různých jmen z Prahy se svými umělci představí legendární drama Karla Čapka, které napsal před více jak sedmdesáti lety a popisoval v něm apokalyptickou vizi světa. Jako by jej napsal dnes, kdy stále sníme o nemožném a egocentricky prosazujeme „tu svoji „ pravdu, v inscenaci o naší zkáze plné humanity a vtipu, s planou filozofií a nebere v potaz člověka? Je paradoxní? Jistě, tak jako život!

Úprava a režie: Pavel Ondruch
Scéna a kostýmy: Zuzana Mazáčová
Hudba: Pavel Trojan jr.
Hrají: Ladislav Trojan/ Tomáš Valík, Petr Franěk, Martin Písařík, Milan Enčev, Petra Špindlerová, Anna Kulovaná, Romana Goščíková, Lukáš Burian, Ondřej Černý

Vstupné : 100,-Kč

 

14.11. 19:00  Doris & The Swingin' Bastards

  Pražští Doris & The Swingin' Bastards hrají jazz z doby, kdy byl ještě „mladý”, jak se nápaditě vyjádřila zpěvačka Doris Lamošová, jež se zhlédla hlavně v Bessie Smith a Billie Holiday.  Kapelu Swingoví bastardi  tvoří zpěvačka Doris Lamošová a její sestra Sofie , backup band ve složení Jan Šimůnek (violinofon, housle), Antonín Šturma (kytara), Pavel Šlosar (kontrabas) + Dušan Černák (bicí) . Úžasný zpěv  a skvělé hudební výkony muzikantů zaručují opravdu obrovský hudební zážitek, který doslova vezme za srdce, pohladí na duši  a podělí se o skvosty z jiného-elektrizujícího  pojetí tohoto žánru. Bastardi vždy na svých koncertech překvapují „jiným“ složením nástrojového obsazení. Jaká bude sestava kapely během ojedinělého vystoupení v Žatci ?

Vstupné :  160,- Kč

Mimo předplatné

 

 

18.11. 8:30   a    10:00  Ten trapas nepřežiju

 Komedie pro děti, které tápou v pravidlech slušného chování. Karel Louda je žákem 8.třídy, přichází do nové třídy v novém městě, bojí se nového kolektivu, nových učitelů, sousedů a HOLEK! Trapas by nepřežil!

V tomto naučně zábavném pořadu předvedou Michaela DOLINOVÁ a Ladislav ONDŘEJ jaké chyby děláme při představování v autě, ve škole, v kině, na rautu a v kontaktu s HOLKAMA.

Během představení čeká účinkující proměna a na konci si všichni dají test.

Základy slušného chování s nadhledem a vtipně.  

Vstupné : 50,- Kč

 

19.11. 19:00

Lochness STORY # 30

 Nestor žatecké hudební scény skupina LOCHNESS uvede hudebně zábavnou „šou“ k oslavě 30. výročí vzniku pěvecky nadaného soboru Lochness ze Žatce a blízkého okolí.Kromě ověřených fláků uvidíte a uslyšíte zcela na živo doposud nezveřejněné písně z historického archivu kapely. Přijďte slavit spolu s námi. A pokud se tam ještě vejdou tak dorazí i :

Ivo Strasser – kytara, zpěv ;Tomáš Minařík – kytara, zpěv; Pavel Uhlík – kytara;

Marek Sklenář – baskytara; Jan Vančura – bicí; Jana Minaříková – zpěv;

Lenka Blažková – zpěv

Vstupné : 80,- Kč

 

23.11. 19:00   Drahouškové

Drahouškové jsou komedií pro pět herců, která se velice vtipnou, neotřelou a výstižnou formou zabývá otázkou fungování rodiny v jednadvacátém století, tedy otázkou, jež je i u nás aktuální a stále palčivější. Vyhledávaná dvojice našich předních komiků, Jana Paulová a Pavel Zedníček, přichází , po velkém hitu hry Bez předsudků, s novou komedií francouzské autorky Dany Laurentové“ Drahouškové“. Tato komedie patří k tomu nejlepšímu, co v současné době nabízí divadelní Paříž, v níž si okamžitě získala srdce diváků.

Hrají: J. Paulová (Marion);P. Zedníček(Pierre);D.Suchařípa (Francois);  A.Svobodová(Julie);J.Kohout (Alexander)

Režie: P.Novotný ; Překlad : A.Jerie; Scéna : I.Žídek ; Kostýmy : L.Loosová

Vstupné : 350,- Kč                                                    

Poděkování sponzorům a  mimo předplatné

 

24.11.  15:00   Sněhurka a sedm trpaslíků

 Činoherní divadlo z Ústí nad Labem zahraje a zazpívá nejen našim milým dětským divákům proslulou pohádku s písničkami z pera františka Marka a v dramaturgii Vladimíra Čepka. Režie – Natália DEÁKOVÁ.

Osoby a obsazení: Sněhurka-Anna FIŠEROVÁ;Vypravěč-Marek POSPÍCHAL; Král-Jaroslav Achab HAIDLER ; Myslivec- Jakub BUKOVČAN; Královna –Marta VÍTŮ; Princ-Jan JANKOVSKÝ; Šmudla-Nataša GÁČOVÁ;Prófa-Jan PLOUHAR; Rejpal-Kryštof RÍMSKÝ; Kejchal-Petr PAZENBERGER; Kecal-Jiří MARYŠKO; Stydlín-Anita KRAUSOVÁ; Chrápal-František MAREK

Hudba:E.Hocke;Kostýmy:D.Klimešová;Scéna:Š.Jirák;

Vstupné : 100,-Kč

Mimo předplatné

 

25.11. 19:00  Dialog dvou světů  ( pozor změna datumu na 25.11.)

Rozhovor dvou osobností české kultury , ve kterém se oba protagonisté Jan POTMĚŠIL (herec) a Václav NÁVRAT (houslista a hud.skladatel)podělí s diváky o zážitky a postřehy ze svých oborů : filmového a divadelního herectví, hry na barokní housle a hudební skladby. Dialog umělců je prokládán houslovými sóly a besedou s diváky v úsměvném duchu..   

Předplatné skupiny D  a  mimo předplatné

Vstupné : 150,- Kč             

 

27.11. 10:00  a    14:00   Ferda MRAVENEC

Pohádku plnou dobrodružství slavného hrdiny s puntíkovým šátkem a jeho přátel z knížek Ondřeje SEKORY, s písničkami Jana TURKA ,v režii Jaroslava GALINA   a s choreografií Lenky LAVIČKOVÉ zahraje,  zazpívá a zatančí Docela velké divadlo.

Předplatné skupiny E,M  a mimo předplatné

Vstupné : 45,- Kč 

28.11. 19:00    Maryša

Činoherní studio uvede klasickou hru bratří Mrštíků v razantní úpravě a ve výrazné tvůrčí interpretaci jako příběh nenaplněné lásky k životu. Inscenace v tomto  provedení je drama o složitosti proměny zažitého způsobu myšlení a jednání jednotlivců a  celé společnosti-v českém kontextu přerůstající v mýtus o národní povaze a odrážející se b neustálé poptávce po našem hrdinovi.  

Předplatné skupiny A  a  mimo předplatné

Vstupné : 200,- / 190,- / 180,- Kč

 

29.11.      8:15   a   9:30   a   10:45   O medvědu Ondřejovi

 Divadelní společnost Julie Jurištové uvede na motivy lidové pohádky příběh, který napsala Dana Pražáková o jednom království nemající krále a o princezně Zlatavě ,   kterou chtějí vdát za urozeného nápadníka. Jelikož se ale princezna nechce vdávat, jde si pro radu k babce kořenářce a tím začíná spletitý příběh o opětované lásce, převlecích za prince a medvěda a tajné komnatě. Najde hajný Ondřej cestu ke skrýši a k jejímu srdci?

Vstupné : 55,- Kč

 

 

VÝSTAVA: Pozvánka do mých snů „

           Výstava obrazů a plastik Jana WAGNERA

 

Připravujeme:

Činohra  : Vepřo,knedlo,zelo-Divadlo Maléhry a divadlo B.Polívky

Opera      : Falstaff                  

Pohádka : O princezně,Luciášovi a makových buchtách

                 Jak se zbavit čerta

                 Tajemství stříbrné vločky

Koncert :  Melanie SCHOLTZ – Advent 2013  

Zábava   :  Dialog dvou světů –beseda s J.Potměšilem a V.Návratem[Akt. známka: 2,00] 1 2 3 4 5


( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

 
  Kontakt divadlo
Městské divadlo
Dvořákova 27
43801 Žatec

Tel: 415 710 519
Ičo: 70201111

Ředitel:
Martin "Víťa" Veselý
Zástupce:
Hanka Zeleňáková

Předprodej pokladna:
PO-PA : 14-17 hod
Nebo před filmovými projekcemi


  Naši partneři  Mediální partneřiPhpRS


Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla