22. 02. 2018            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (189)
mínus Digitální kino (99)
mínus Dočesná (243)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (36)
mínus Informace (108)
mínus Koncerty (226)
mínus Letní kino (45)
mínus Pohádky (20)
mínus Programy (114)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28     

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )


CyklistikaGambitČeská KanadaJindřichohradeckoKunžakvodlitniRomantikaHistorické ubytováníLuxusní chataRybolovRekreační chataUbytováníStrmilovský šachový klub

  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz  Zasílání programu divadla
Zde Vám nabízíme pravidelné zasílání aktuálních informací o programu divadla a kina. Stačí vyplnit jméno a e-mail. Údaje nebudou předány třetím stranám.  Rezervace lístků do digitálního kina

Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

téma * Městské divadlo Žatec - program na duben 2013
Vydáno dne 30. 03. 2013 (2832 přečtení)

Zde předkládáme kompletní program Městského divadla Žatec na duben 2013.

3.4. 19:00

Testosteron

náhradním termínu uvádíme skvělou konverzační komedii o svatbě bez nevěsty,ve které  hlavní roli ztvárnil Ondřej PAVELKA ,kde líčí sebereflexi mužské společnosti vystavené tváří v tvář prohře s opačným pohlavím.Není však  třeba se obávat, že by hra byla oslavou jednoho pohlaví na úkor druhého.Muži zde nepůsobí jako vítězní samci a ženy jenom jako objekty pomluv.Příběh je vlastně velmi jednoduchý:ve svatebním sále se sešli svatebčané-nevěsta místo ANO řekne NE –muži na sebe  během dvou hodin řeknou úplně všechno a vytvářené teorie jsou  směšné a pro některé z nás –výstižné.

Předplatné skupiny A a mimo předplatné

Vstupné : 220,-/210,-/200,-Kč

 

4.4.        8:30   a   10:00   Pro I.st. ZŠ

Příští stanice jaro

Babi Květa a Dědek Župan, z dětem známého divadla Mazec, se chystají ve svém domečku na velikonoce. Dědek Župan stále brblá, hudruje e nadává a neumí si ještě představit, jaká změna s ním nastane, až na velikonoční svátky přijedou vnučky z města Irenka s Matyldou….. Přestane být bručounem? To se jistě dozví  naši malí diváci a mohou se těšit na líbivé melodie a písničky, které se jim dozajista zabydlí v hlavičkách.  

Mimo předplatné

Vstupné : 40,-Kč

 

6.4.  19:00

Koncert k přivítání jara aneb BIG BAND BONIT hraje světové evergreeny.

Slavné nestárnoucí melodie a písně 40.-80.let min.století z repertoáru Franka Sinatry, Toma Jonese, Elvise Presleyho, Paula Anky, ale též legendární skupiny ABBA, Robbie Williemse, Michaela Jacksona a dalších - hraje dvacetičlenný orchestr pod vedením Jiřího Holubce a v podání svých zpěváků J.Nepustilové, L.Bartošové, P.Houfka a Z.Jelena.

Koncert je pořádán pod záštitou starostky Města Žatec, Mgr. Zdeňky Hamousové.

V orchestru působí a vystoupí též hudebníci původem ze Žatce - Lukáš Čajka (tenorsaxofon, barytonsaxofon, klarinet) a Jiří Holeček (altsaxofon).

  Mimo předplatné       

Vstupné : 150,-Kč

 

10.4. 10:00  a    14:00

Jak šlo vejce na vandr

Divadlo Koňmo uvede veselou pohádku s loutkami netradičních rozměrů-loupežníky v životní velikosti, jejichž ukrutnost je nezměrná. Příběh, doprovázený velmi dramatickou hudbou, je o vejci Kryštofovi a jeho povedených přátelích-kohoutu Reném, oslu Otokarovi a užovce Věře a o jejich putování tam a zase zpět.

Předplatné skupiny E,M a mimo předplatné

Vstupné : 40,- Kč

 

15.4.  19:00

Kufr plný evergreenů

V pořadu,ve kterém jako speciální host vystoupí Naďa URBÁNKOVÁ,zazní plno známých a oblíbených písní jako např.: Slunečnice, Láska jako lék , Závidím , Dva roky jezdím bez nehod a to vše za zpěvu Jitky Dolejšové a doprovodu  hudebního  uskupení  Jitka  Band.

Vstupné : 180,- Kč

Mimo předplatné 

 

22.4.   19:00 

11.Benefiční koncert 

NEZABLOUDÍM  to je název pro  vystoupení dětí z Dětského domova, Základní školy a Střední školy praktické v Žatci.

Vstupné : 50,- Kč                                                  

Mimo předplatné

  

23.4. 19:00

Sarah TOLAR Quartet

Již tradičně mohou návštěvníci divadla shlédnout a poslechnout jeden z ojedinělých hudebních vystoupení. Tentokrát, a v Čechách to bude poprvé,přijíždí z USA jedna z nových newyorských jazzových hvězd –zpěvačka Sarah Tolar. Její projev a tvorba je elegantním mixem mnoha hudebních vlivů. Debutové autorské album(Big Blue Moon) je nadčasové,moderní,přemýšlivé i muzikální.Sarah je známa(jako písničkářka-autorka-interpretka) silnými jazzovými sklony,vřelými melodiemi a emotivně naléhavými texty v oduševnělé interpretaci.Na „českém“ turné jí doprovodí vynikající hudebníci:

GreggWilson/ Thomas Jochmann – klávesy; Lukáš Kytnar – kontrabas/baskytara a Roman Vícha na bicí

Mimo předplatné

Vstupné : 180,-Kč

 www.sarahtolar.com

 

 24.4. 8:30    a    10:30

Bylo nás pět

V režii Ondřeje Lážnovského uvede Divadlo A.Dvořáka z Příbrami   adaptaci slavného laskavě-humoristického románu Karla Poláčka, který diváci znají i  díky rozhlasu a televizi. V Poláčkově „autobiografickém“ příběhu z mládí ožije pětice chlapců se svými všedními i nevšedními příhodami, a také i řádka postav, na které se již možná pozapomnělo. Zcela jistě, se Poláčkův román, který poprvé knižně vyšel v roce 1946 nestane  jen položkou v nepřátelském seznamu povinné školní četby.

Vstupné:  80 ,- Kč                                                                                                   

Mimo předplatné

 

25.4.  9:00    

Válka s mloky

Adaptaci slavného Čapkova díla v režii Vladislava Kracíka přiveze nejen mladým žateckým divákům Divadlo TRAMTARIE z Olomouce. Tato hra se může pyšnit titulem „Nejzdařilejší premiéra sezóny v „Tramtárii“. Moderné  pojetí zpracování nadčasového sci-fi  románu rozhodně nenudí. Silné lidské příběhy, humor i nebezpečí dozajista zacloumají ve tmě divadelního sálu i s těmi nejotrlejšími diváky. Zdařilé ztvárnění inscenace je umocněno dramaturgií Lenky Jorníčkové, filmovými projekcemi Andyho Fehu a skvělými výkony herců, kteří jsou zobrazováni v rámci Čapkovy poetiky  jako“ jenom lidé“, tedy lidé, kteří kromě svých poklesků jsou schopni lítosti, kritické sebereflexe i lásky.  

Vstupné:  90 ,- Kč        

 

 

25.4. 19:00

Agnes Belladone

Hořká francouzská komedie autora Jeana-Paula ALEGRE, jejíž hlavní hrdinkou je divadelní hvězda Agnes Belladone, odkrývá  zákulisí divadla až do herecké šatny, atmosféru šminek,zrcadel,kostýmů,hereckých špiclů a bonmotů . Ve vynikajícím výkonu herečky Jany ŠULCOVÉ shlédnou diváci příběh slavné herečky na vrcholu svých sil, která odkrývá tajemství svého mistrovství a vidí svět divadla jako koridu-jako strhující boj o život a krásu. Hra duchaplného humoru, napětí, skvělých rolí  a překvapivého vrcholu je podtržena výbornou režií.

Účinkují:Jana ŠULCOVÁ(Agnes);Anna KULOVANÁ/Kateřina URBANOVÁ(Anna);Martin KUBAČÁK /Stanislav LEHKÝ(Igor);Ivan VYSKOČIL(Pierre-Paul);Miluše HRADSKÁ/Kateřina MACHÁČKOVÁ(Gisele);Karel SOUKUP(Philippe)

Režie:K.Kříž a I.Vyskočil;Překlad:J.Janeček;Výběr hry:J.Kačer;Hudba:P.Vodička;Kostýmy:L.Urbanová;Produkce : SOPHIA ART

Předplatné skupiny A a  mimo předplatné

Vstupné :   210,- / 200,- / 190,- Kč                                          

  

27.4.  17:45

Georg Friedrich HÄNDEL :  Giulio Cesare

Opera, která si za Händelova života podmanila Londýn, přichází do Metropolitní opery v nové inscenaci Davida McVicara. Titulní roli ztvární špičkový světový kontratenorista David Daniels, po jeho boku se jako neodolatelně exotická Kleopatra objeví Natalie Dessay. Orchestr řídí věhlasný odborník na barokní hudbu Harry Bicket.

Harry Bicket/David McVicar

Natalie Dessay (Kleopatra), Alice Coote (Sextus), Patricia Bardon (Cornelia), David Daniels (Julius Caesar), Christophe Dumaux (Ptolemaius), Guido Loconsolo (Achilles)

Předplatné skupiny O a mimo předplatné

Vstupné : 300,-Kč     (předplatné 280,-) 

                  

28.4.  15:00

Dobrodružství hastrmana Tatrmana

Pro naše milé dětské diváky přiveze Divadelní společnost Julie Jurištové pohádkový minimuzikál –klasickou výpravnou nekomerční pohádku na neděli .Hastrman Tarman bydlí v rybníčku na kraji lesa. Tam ho mají všichni rádi, nejvíce však víla Malvína. Jemu to ale nestačí. Chtěl by se stát vodnickým králem a bydlet v rybníku Svět. Vydá se tedy na cestu, která se změní v jedno velké dobrodružství.

Mimo předplatné

Vstupné : 100,-Kč

 

VÝSTAVA:   1.DFK – divadelní sezóna 2011/2012

Připravujeme:

Činohra  : Colombo

                 Vražda na recept

Pohádka : Magiohry  

Zábava   :  Improvizace :Kočičková-Babčáková[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

 
  Kontakt divadlo
Městské divadlo
Dvořákova 27
43801 Žatec

Tel: 415 710 519
Ičo: 70201111

Ředitel:
Martin "Víťa" Veselý
Zástupce:
Hanka Zeleňáková

Předprodej pokladna:
PO-PA : 14-17 hod
Nebo před filmovými projekcemi


  Naši partneři  Mediální partneřiPhpRS


Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla