24. 03. 2019            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (208)
mínus Digitální kino (109)
mínus Dočesná (265)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (113)
mínus Koncerty (245)
mínus Letní kino (49)
mínus Pohádky (20)
mínus Programy (124)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Výhled rozpočtu


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Madfinger – hudební lék na jarní únavu
  Vydáno dne 14. 03. 2012 (1707 přečtení)

  3. dubna se v Žatci objeví velmi zajímavá a oblíbená pražská kapela Madfinger, jejíž vznik se datuje do roku 2001, kdy ji založili absolventi konzervatoře Jaroslava Ježka. Od svých počátků byla spíše jazzově zaměřená. Její zpěvačkou byla až do roku 2009 Markéta Foukalová, která přepustila své místo Martinu Svátkovi, současně také členovi Navigators. Jeho příchodem do Madfingers, došlo k zásadní změně zvuku a repertoáru kapely.

  Madfinger: uprostřed M. Svátek

  Martin Svátek je totiž fandou rhytm and blues, mimoto je má naposlouchané a skvěle ho cítí a zpívá. Mezi jeho vzory patří mj. Stevie Wonder, s nímž jej pojí i zrakový handicap. Je pravdou, že se mu jeho vzor občas v hlase objeví, ale není to vůbec na škodu.
  Mimo Martina Svátka, se kapela skládá z dalších pěti muzikantů, z nichž saxophonista Radek Kašpar (mj. J.A.R., Laura a její tygři)a bubeník Ondřej Pomajsl, už v Žatci hráli v roce 2007 s Romanem Dragounem. Další obsazení: David Walter klávesy, Viktor Jerman kytara, Radim Genčev basa.

  Hudebníci o sobě tvrdí, že jsou otevřeni různým vlivům, mimo RnB samozřejmě stále jazz, funky i trocha popu. Mohou si to instrumentálně dovolit, většinou jsou to ostřílení muzikanti a absolventi Ježkovy konzervatoře …vyznačují se přívalem pozitivní energie, kterou kapela a hlavně Martin Svátek, z podia předává do hlediště. Spoléhají výhradně na vlastní repertoár a zpívají převážně anglicky. Za svůj hudební život kapela vydala tři desky. Na tom posledním, „Another Chapter“ se pěvecky i autorsky podepsal muž, který změnil Madfinger: Martin Svátek.
  S jeho příchodem začala opravdu jiná kapitola v knize Madfinger. Je to kapitola velice čtivá a živá. Kapelu na koncertech (pravidelně v Praze Agharta a Jazz doc ) Martin Svátek jako správný frontman táhne, se rád nechává vyhecovat diváky v sále.
  Každopádně uslyšíme v Žatci, muziku, kterou jinde a jinak než na živo nemáme šanci slyšet a vidět a užít si. Má to však vedlejší účinek. Pravděpodobně se vám bude chtít tančit. Přesto či proto je návštěva vystoupení Madfinger v Městském divadle Žatci doporučována jako lék na jarní únavu, a za účelem dobytí baterek. A protože Madfinger nejsou omezeni žánrovou škatulkou, jsou vítání všichni od jazzmanů až o popíkáře.
  Kdo nerad kupuje zajíce v pytli a, nechť zadá na You tube heslo Madfinger. 1. února Vysílala česká televize portrét Martina Svátka, v němž se představují i členové Madfinger. K zhlédnutí v archivu ČT na stránkách „ivysilani.cz“ po zadání Martin Svátek. Jeho vzkaz posluchačům zní:
   „Zkuste někdy zavřít oči a otevřít uši kvůli muzice. Zkuste se neovlivňovat klipama, ale vnímejte samotnou muziku a zkuste si podle hlasu představit, jak ten, kdo zpívá, vypadá.“

  Jiří Navrátil  [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři    Mediální partneři  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla