18. 01. 2020            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (229)
mínus Digitální kino (113)
mínus Dočesná (285)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (121)
mínus Koncerty (251)
mínus Letní kino (52)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (131)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Rozpočet


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Spirituál Kvintet - Pořád dobří
  Vydáno dne 07. 11. 2011 (1602 přečtení)

  Dalším slavným hudebním tělesem, které se objeví na podiu žateckého divadla, je skupina Spirituál kvintet. V loňském roce oslavili své padesátileté jubileum a k tomu si nadělili novou desku s příznačným názvem - Zatím dobrý. Po jejím poslechu si může posluchač a fanoušek Spirituálů oddechnout. Zatím opravdu pořád dobří. Což nám dokáží osobně 24. 11. v Městském divadle v Žatci.

  Přijedou už bez Ireny Budweiserová, jejíž odchod skupinu dostal nedávno do médií. Skupina už za ni naštěstí našla náhradu. Zpěvačku skupiny Marw ,Veroniku Součkovou. V současné době spolu s ní skupinu tvoří:  Zdena Tichotová, kytaristé Jiří Cerha (ex CK Vocal) a Jiří Holoubek, basista Dušan Vančura a muž který má vše na povel, kapelník a zakladatel, Jiří Tichota.

  Spirituál kvintet byl založen na podzim r. 1960 čtyřmi členy Vysokoškolského uměleckého souboru, jako mužské kvarteto. Už tehdy u toho byl Jiří Tichota. Ačkoli se dnes řadí do folk & country, počátkem šedesátých let hrávali na Jazzových pódiích. Folk tady ještě nebyl. Později si „pořídili“ zpěvačku, čímž se z nich stal kvintet na věčné časy, bez ohledu na počet členů. V roce1964, již předskakovali v Lucerně americkému písničkáři Pete Seegerovi. Folkaři se z nich stali nejspíš až po účasti na soutěžích typu Porta.
  Spirituál kvintet měl svá období podle hudby, kterou hrál a zpíval. V začátcích, to byly vlivy amerického folku, české lidové hudby, později černošské spirituály a obrozenecké písně, došlo i na evropskou hudbu a nakonec i na vlastní písničky.
  Poznávacím znamením, jsou výborně zaranžované, často se vzájemně doplňující či proplétající vokály, výtečné pěvecké schopnosti členů a výborné české texty, které dokázaly písničky z jiných prostředí dostat do Čech a k českému posluchači. Jejich písničky měly na dobu, v níž byly zpívány dost odvážné texty, a skupina mívala kvůli tomu hodně problémů. Nade vším děním v souboru stojí a bdí kapelník Jiří Tichota, který jako správný lodivod svou náramnou kocábku provezl skrze všechna úskalí dnes již jednapadesátileté hudební cesty.
  Písničku s názvem Více času dopřej nám, která se objevila na poslední desce napsala původně pro Nezmary, Pavlína Jíšová, kterou mimochodem uvidíme v Žatci počátkem prosince. Zatím se ale můžeme těšit na „Spirituály“, kteří po dlouhých letech přijedou do Žatce, jako vždy se směsí starých pecek a i poměrně mladých písní.

  Kdo by chtěl vidět Spirituály live dřív než si koupí lístek, může se podívat na srpnový koncert skupiny na Folkových prázdninách v Telči na adrese: http://tinyurl.com/Kvintet

  Rozhovor se skupinou o albu Zatím dobrý a ukázky z něj na radiu Proglas najdete zde. mms://netshow.play.cz/proglas/audio_28984.wma

  Jiří Navrátil  [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla