18. 01. 2020            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (229)
mínus Digitální kino (113)
mínus Dočesná (285)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (121)
mínus Koncerty (251)
mínus Letní kino (52)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (131)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Rozpočet


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Městské divadlo Žatec - program na LISTOPAD 2011
  Vydáno dne 07. 10. 2011 (5316 přečtení)

  Zde předkládáme kompletní program žateckého divadla na Listopad 2011

  2.11.  19:30

  Divadlo SEMAFOR - LYSISTRATA

  Athénská občanka Lysistrata zmobilizuje ženy Athén i nepřátelské Sparty, aby mužům, kteří tráví většinu času v bitvách, odepřely to, čím jsou jim jako manželky povinovány. Je to jediný způsob, jak zkrotit jejich válečnické choutky. A to se jim posléze podaří. Hra měla svou premiéru roku 411 př.Kr. Jiří Suchý ji zveršoval a v této podobě byla uvedena v Divadle Na Vinohradech v r. 2002 po Kr. Pro divadlo Semafor ji dnes doplnil písněmi a dal jí formu muzikálu.

  Režie,libreto,hudba,kostýmy,scéna:Jiří SUCHÝ;

  Hrají mj.:Jiří SUCHÝ,Vanda HAUSEROVÁ,Jitka MOLAVCOVÁ,Václav KOPTA,

  Jiří ŠŤEDROŇ,Petr STACH a dalších 25výrazných  hereček a herců SEMAFORU

  Předplatné skupiny „A“i mimo předplatné

  Vstupné: 260,-/250,-/240 ,- Kč

  www.semafor.cz/repertoar/lysistrata_7        

   

  3.11. a   4.11.  08:30    10:00

  „Nenech si ubližovat a svěř se „ (Šikana a kyberšikana)

  Beseda s Emeritním krim. Radou JUDr.Mir.DOČEKALEM nejen o druhu šikany, která využívá elektronické prostředky jako jsou mob.telefony,e-maily,internet,blogy apod. a o  jejích nejobvyklejších projevech.Vzhledem k prudkému rozvoji současné „komunikace“ je velmi nesnadné tyto projevy zamezit, proto je velmi důležité znát postupy a cesty jak se těmto negativním jevům vyhýbat a jak se jim bránit.

  Typická KYBERŠIKANA :

   Nahrání scény na mobilní telefon a její následné rozesílání známým dotyčného prostřednictvím všech dostupných komunikačních sítí a prostředků.

  Tato beseda je snahou o varování před tímto nebezpečím pod heslem :

  „Práce s moderní technikou je nejenom přínosem, ale má i svá nebezpečná úskalí“

  Vstupné: 40,- Kč                                                 

   

   

  4.11.   19:30

  Tomáš KLUS   „Divadelní túra“ k novému albu RACEK

  Příznivci  písničkáře Tomáše KLUSE a jeho pódiového partnera Jiřího  KUČEROVSKÉHO se mohou těšit na zbrusu nové album  z října 2011 ,ve kterém  „snad“ zazní  všechny nové skladby : Teplota vody, Dobrý mrav(enci), Pánubohudooken, Okoloběhu, Sibyla, Soběc, Dno za dnem, Textovka v hudbě, Podléhnutí, Trigorin, Nina, Arkadina, Treplev, Ledaco, Děkujeme za pozornost.

  A proč „snad“ ? Tomáš KLUS si za svou  dosavadní éru vytvořil nemalé věrné publikum,které si na jeho vystoupeních užívá kromě skvělých písniček spoustu  legrace a vtipů. Každé z jeho vastoupení je ojedinělé a výjimečné .On  již potvrdil, že není jen svalnatý hezounek zpívající písničky pro holky, ale svébytný písničkář předkládající třetí album svému širokospektrálnímu publiku, které si jistě vyžádá to,co mu náleží.

  Vstupné: 290 ,- Kč 

   

  5.11.    16:45

  SIEGFRIED  -  Richard Wagner        ( Nová inscenace )

  Maestro Levine bude řídit inscenaci Siegfrieda v režii Roberta Lepage s Gary Lehmanem, který se v Met titulní role ujme poprvé. Po jeho boku vystoupí vynikající pěvci a pěvkyně, kteří se již objevili v předešlých operách Wagnerova cyklu - Deborah Voigt jako Brunhilda, Patricia Bardon jako Erda, Bryn Terfel jako Poutník (Wotan) a Eric Owens a Gerhard Siegel jako lakotní bratři Alberich a Mime. Ve třetí opeře Wagnerovy epické tetralogie zpracovávající severskou mytologii představí Lepage převratnou 3D technologii, jejíž projekce na jevišti vytvoří dechberoucí obrazy, které se proměňují v závislosti na pohybu scény a dekorací. Tato techonologie doposud nebyla v divadle použita a v novém cyklu Prstenu se představí pouze v Siegfriedovi – vytvoří zcela realistické prostředí hrdinova lesního putování.

  Vstupné: 300 ,- Kč  (předplatné 280,-)    

  předplatné skupiny „ O   i mimo předplatné  

   

  8.11.   09:00  10:30

  „HODINA ZPÍVÁNÍ - VE ZVĚŘINCI    Jaroslav UHLÍŘ

  Oblíbený pořad , který přiveze do žateckého divadla  skladatel, klavírista, bavič a zpěvák Jaroslav  UHLÍŘ . Děti z našich škol si spolu s autorem zazpívají krásné písničky a na okamžik se tak stanou bytostmi ze spousty krásných  a známých televizních pohádek a pořadů , pánů Jaroslava UHLÍŘE a Zdeňka SVĚRÁKA .

  Vstupné : 55 ,-Kč

  mimo předplatné         

                                

  10.11.   19:30

  JAKUB A JEHO PÁN  - Divadlo bez zábradlí

  Nejslavnějšího „Jakuba a jeho pána“ uvidíme v našem divadle v brilantním podání herců, Jiřího BARTOŠKY  a Karla HEŘMÁNKA, kteří  skládají po třiceti letech opět hold Denisi Diderotovi, neméně slavnému Milanu Kunderovi , ale hlavně „divadlu“, které  nepostrádá šarm a vtip! Hlavním představitelům skvělě sekundují :

  Veronika FREIMANOVÁ, Josef CARDA, Zdeněk ŽÁK, Dana MORÁVKOVÁ,

  Petr POSPÍCHAL, Kateřina JANEČKOVÁ, Martin KUBAČÁK

  Režie : Ivan RAJMONT

  Vstupné: 350,-/340,-/330 ,- Kč 

  mimo předplatné

   

  14.11.   08:30   / 11:00

  BÍLÁ NEMOC – Divadlo Rity JASINSKÉ

   Karel ČAPEK a Bílá nemoc – drama, ve kterém podle doktora Galéna mají bohatí lidé moc zabránit válkám  a svůj lék jim vydá pouze tehdy, když už žádné další války nepovedou… To je stručné vyjádření hry, která byla napsána v napjatých  předválečných létech, kde se konkrétně autor dotýká nacistického Německa a „malé“ země : Československa. Tato hra, určená nejen pro naše studenty ,symbolizuje úpadek společnosti, fašistické nesmysly, manipulaci s lidmi… Je v dnešní době aktuální?!

  Režie : Pavel ONDRUCH

  Hrají : Ladislav TROJAN/Tomáš VALÍK; Petr FRANĚK ,Martin PISAŘÍK, Milan ENČEV, Petra ŠPINDLEROVÁ,Anna KULOVANÁ,Romana GOŠČÍKOVÁ,Lukáš BURIAN,Ondřej ČERNÝ

  Vstupné : 100- ,- Kč

  mimo předplatné

    

  14.11.    19:30

  Melanie SCHOLZ – QUARTET

  V rámci českého turné zavítá do ŽATCE „velký černošský hlas z Kapského Města“ Melanie Scholtz, černošská zpěvačka, jež absolvovala v roce 2000 v oboru „operní a jazzová pěvkyně na College of Music na Univerzitě Kapského Města. Její hlas zvítězil na mnoha jihoafrických jazzových soutěžích a festivalech. Během své kariéry zpívala ve Španělsku, Portugalsku, Nizozemí, Maroku, Norsku, Švédsku Rakousku . Spolupracovala s mnoha hudebníky různých občanství a národností. Je třeba jmenovat norskou kapelu Inkala, belgického pianistu Jacka van Polla a dvě jazzové veličiny, kterými jsou dodnes Al Jarreau a Joe McBride.

  V našem divadle ji můžeme výjimečně vidět a slyšet  společně s těmito skvělými doprovodnými  hudebníky:  Gorm Helfjord (Norsko) – kytara, Lukáš Kytnar (CZ) – baskytara, kontrabas, Roman Vícha (CZ) – bicí

  Vstupné : 150 - ,- Kč

  mimo předplatné

   

   

  15.11.   19:30

  DIVADLO SKLEP - „Výběr z Besídek“

  To je sklizeň nejlepších plodů posledních let.

  Pásmo  scének, skečů, písní a tanců v neopakovatelném podání „SKLEPÁKŮ“.
  Účinkují: David Vávra, Milan Šteindler, Jiří Fero Burda, František Váša, Lenka Andelová, Jana Hanáková, Tereza Kučerová, Marta Marinová, Hana Navarová, Roman Fojtíček, David Noll, Jiří Podzimek a Vladimír Vytiska.
  Sestavu aktuální „Besídky“ doplňují Tomáš Hanák, Lenka Vychodilová, Václav Marhoul, Robert Nebřenský, Hana Pafková a Bára Trojanová.

  Vstupné : 260,-/250,-/240 ,- Kč

  mimo předplatné

   

   

  16.11.  10:00 / 14:00

  ELIŠČINY POHÁDKY – Divadlo „JÁ TO JSEM“

   Víťa Marčík jr. zahraje nejen  pro naše nejmenší diváky  svou třetí autorskou pohádku na divadelní scéně vytvořené ze staré školní lavice a starých strojů, pomocí kterých lze vytvářet roztodivné zvuky meluzíny,deště

  To vše proto, aby docílil učit děti a možná i nás dospělé vnímat, poslouchat, dívat se, cítit, sáhnout si. S pomocí ručně  řezaných loutek uvidíme pohádku o skřítcích, vílách, přírodě, lásce , ale i o drakovi.

  Předplatné skupiny  E,M   i mimo předplatné

  Vstupné: 40 ,- Kč

   

  17.11.   19:30

  MICHAL PAVLÍČEK ml. „ Sluneční turné“

  Koncertní turné na podporu „Sluneční školy“v Himalájito je projekt občanského sdružení „SURYA“. Projekt SURYA představuje realizaci výstavby solární školy, která umožní základní vzdělávání a celoroční výuku ve vesnici Kargyak. Ta leží v severní části Indického Himaláje v pohoří Zanskar. Projekt reaguje na nedostatečnou úroveň základního vzdělání, jež je dána izolací a extrémními klimatickými podmínkami regionu.V rámci tohoto turné se představí Michal Pavlíček ml.   se skupinou Šťastní a připojí se  i kapela Iva Marešová & 999 . SOUČÁSTÍ PROGRAMU BUDE PROMÍTÁNÍ FOTEK A PŘEDSTAVENÍ PROJEKTU SOLÁRNÍ ŠKOLY SURYA.

  Vstupné: 120 ,- Kč  (v předprodeji 100,-Kč)                          

  mimo předplatné

   

   19.11.   18:45

  SATYAGRAHA  Philip Glass

  Dramaturgickou lahůdkou přenosů je zařazení minimalistické opery Philipa Glasse Satyagraha pojednávající o významných momentech života duchovního a politického vůdce hnutí za nezávislost Indie Mahátmy Gándhího. Opera je celá zpívaná v sanskrtu, v němž  Satyagraha znamená pravdivá síla. Vizuální ohňostroj této Glassovy opery se vrací na jeviště Met podruhé a to v nové inscenaci režiséra Phelima McDermotta a scénografa Juliana Crouche. Za dirigentským pultem stane Dante Anzolini, který v Met řídil i její premiéru. Roli Gándhího opět ztvární americký tenorista Richard Croft, slečnu Schlessenovou pak Rachelle Durkin, Kallenbacha Kim Josephson, a pársího Rustomjiho Alfred Walker.

  předplatné skupiny „ O „ i mimo předplatné          

  Vstupné: 300 ,- Kč  (předplatné 280,-)                                   

  Opera - Satelitní přenos 

   

  20.11.     15:00

  PINOCCHIO -  Divadlo „JÁ TO JSEM“

   Pohádka  „Pinocchio“ získala cenu dětského diváka na festivalu v Havířově. PINOCCHIO -copak o něm potřebujeme něco slyšet? Zcela určitě ANO. Opět do žateckého divadla zavítá V. Marčík ml. a společně s E.Marčíkovou st. povedou na scéně A.Bergra a P.Peňalosa Lopez  své loutky tak, aby našim dětským divákům předvedli  recept  na ne  zrovna  nejlevnější  prezidentskou  bábovku.

  Vstupné : 70 ,-Kč

   

  24.11.   19:30

  SPIRITUÁL KVINTET

  Nejstarší, nejznámější a dnes již legendární folková skupina SPIRITUÁL KVINTET oslavila v loňském roce neuvěřitelných 50 let své činnosti. Oslavy loni v listopadu proběhly před vyprodanou Lucernou společně s přáteli a bývalými členy a s mnoha významnými  osobnostmi v obecenstvu. Skupina se stejným elánem předvede v žateckém divadle ve svém repertoáru písničky nové i starší tak, jak je znáte. Společně s novou posilou, zpěvačkou Veronikou SOUČKOVOU, zazní některé písně tak, jak jsme je možná ještě nikdy neslyšeli.

  předplatné skupiny   „ D “  i mimo předplatné

  Vstupné: 200 ,- Kč   

   

  25.11. 19:00

  Travesti skupina - KRÁLOVNY NOCI  

  Ostravská agentura uvádí v žateckém divadle svou velkolepou „TRAVESTI SHOW“.

  Vstupné: 200 ,-     (v předprodeji 150,-Kč

   

   

  26.11.   19:30

  FEÉRIE o KLADNĚ ( amatérské představení )

  Divadlo V.A.D. Kladno uvede urbanisticko-sociálně-politologickou a navíc edukativní inscenaci,kde vznikající orchestrální „nástřel“ humoru a pochopitelné ironie spouští veletoč jednoduché divadelnosti. To vše pod taktovkou členů ochotnického souboru V.A.D. , kteří společně vytvořili režii,scénu a návrh kostýmů za doprovodu skvělých songů legendárních  - THE BEATLES.

  Námět a scénář : Kazimír LUPINEC & V.A.D.

  Vstupné: 50 ,-     

  mimo předplatné

   

    

  30.11.  10:00  / 14:00

   JOSÍFEK a MARUŠKA MAJÍ DĚŤÁTKO   „ ADVENT „

  Divadlo ŠPILBERG v době příprav  na Vánoce zahraje svou inscenaci, která na motivy známého biblického příběhu poutavou a poučnou formou zavede nejen naše nejmenší diváky do období, které předcházelo narození Ježíše Krista a času  jeho narození a dětství.Svou jednoduchou a poutavou formou  vyprávění blízkou dětskému vnímání světa  představí  také všechny hlavní postavy Ježíšova okolí.

  V kombinaci s nejznámějšími vánočními melodiemi slibuje silný emotivní zážitek.

  Předplatné skupiny E,M  i mimo předplatné

  Vstupné: 40 ,-     

   

  VÝSTAVA :   Obrazy  žatecké autorky  Miroslavy JEŽKOVÉ  Související články:
  Advent a rozsvěcení bez obav. Pro děti přístupno (25.11.2014)
  Rakouští Krampusové v královském městě (25.11.2014)
  Městské divadlo Žatec - program na ČERVEN 2012 (09.05.2012)
  Městské divadlo Žatec - program na KVĚTEN 2012 (12.04.2012)
  Městské divadlo Žatec - program na DUBEN 2012 (09.03.2012)
  Městské divadlo Žatec - program na BŘEZEN 2012 (08.02.2012)
  Městské divadlo Žatec - program na LEDEN 2012 (08.12.2011)
  Městské divadlo Žatec - program na ČERVEN 2011 (09.05.2011)
  Městské divadlo Žatec - program na KVĚTEN 2011 (09.04.2011)
  Městské divadlo Žatec - program na LISTOPAD 2010 (11.10.2010)
  Městské divadlo Žatec - BŘEZEN 2010 (08.02.2010)
  Městské divadlo Žatec - LISTOPAD 2009 (13.10.2009)
  Čarodějnice 2009 (04.05.2009)
  MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - program na Prosinec 2008 (06.11.2008)
  Čarodějnice 2008 (06.05.2008)
  Titul Dívka roku putoval do Jirkova (30.01.2008)
  MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - program na LEDEN 2008 (17.12.2007)
  Koncert Rogera Waterse v žateckém digitálním kině. (07.12.2007)
  ADVENTNÍ TÝDEN V ŽATCI (20.11.2007)
  MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - program na PROSINEC 07 (06.11.2007)
  Koncert Iron Maiden v Digitálním kině - DVD projekce (10.10.2007)
  MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - program Listopad 2007 (03.10.2007)
  MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - program Říjen 2007 (03.09.2007)
  Městské divadlo Žatec - program ČERVEN 2007 (02.05.2007)
  Městské Divadlo Žatec - program na DUBEN 2007 (02.03.2007)
  Městské Divadlo Žatec - program na BŘEZEN 2007 (10.02.2007)
  Městské Divadlo Žatec - program na Leden 2007 (29.12.2006)
  Městské Divadlo Žatec - program na Prosinec 2006 (03.12.2006)
  MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - Program na Říjen 06 (15.10.2006)
  2006 - ČERVEN (19.05.2006)
  Povedený čarodějnický Rej (03.05.2006)
  2006 - KVĚTEN (21.04.2006)
  2006 - DUBEN (09.03.2006)
  2006 - BŘEZEN (09.02.2006)
  2006 - ÚNOR (11.01.2006)
  2006 - LEDEN (02.12.2005)
  2005 - PROSINEC (14.11.2005)
  2005 - LISTOPAD (08.10.2005)
  2005 - ŘÍJEN (06.09.2005)
  2005 - KVĚTEN (17.04.2005)
  2005 - DUBEN (23.03.2005)

  [Akt. známka: 3,00] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla