14. 12. 2019            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (229)
mínus Digitální kino (113)
mínus Dočesná (285)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (120)
mínus Koncerty (250)
mínus Letní kino (52)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (130)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Rozpočet


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Žatečané Ebenům rozuměli
  Vydáno dne 06. 04. 2009 (1917 přečtení)

  Byl to večer, na který se mnoho fanoušků Bratří Ebenů a dobré hudby vůbec, těšilo nejméně od chvíle, kdy se dozvěděli, že počátkem dubna hrají Žatci. Byla to jejich žatecká premiéra a nutno říci, že se vydařila. Kombinace bouřlivého potlesku a ze tří čtvrtin zaplněného divadla to v městském divadle nebývá žel častým jevem.

  Po pátečním koncertu v Městském divadle (3. 4.) by si klidně Marek Eben jako textař mohl říci: „ Moji Žatečané  mi rozumějí.“  Z hlediště se ozýval smích nejen při Markových promluvách, ale i během písní v nichž humor není až tak vystavován na odiv, byť je přítomen.

  Koncert začal příznačně písničkou „Za malou chvíli“, v níž je hlavním mottem slogan „Pojďme si povídat“. V tomto duchu se odehrával celý večer. Marek Eben vyprávěl a rozjímal, kapela za ním předváděla, že, jak říkají trampové, „umíí“, obecenstvo reagovalo spontánním smíchem a intenzivním potleskem. Některé písně, hlavně ty starší z alba Tichá domácnost dostaly v živém  provedení rockovější kabát a docela jim to prospělo. Ještě šťastnějším tahem se ukázala fůze Ebenovského tria s rockery z Etc a kontrabasistou Jaromírem Honzákem.

  Oproti desce má koncert Bratří Ebenů tu výhodu že se Marek Eben může vyjadřovat i hereckými prostředky. Používal gesta, škleby a úsměvy, parodoval folklorní

  pohybové prvky ve „Folklorečku“, vytvořil iluzi přetížení při startu rakety v „Houstonu“ nebo „hrál“ na ocelový profil v písni „Já na tom dělám“.

  I přes rockové pozadí a jiné nástroje v rukou bratří, typický sound tria nezmizel. Mimo aranží na tom má velký podíl saxofon a klarinet Davida Ebena.

  Celý koncert poskytl tolik vjemů a zážitků že většina diváků by patrně neváhala a zůstala, kdyby se kapela rozhodla si dát ještě druhé kolo.

  Před a po přestávce se kapela rozhodla vyhlásit soutěž o nejhorší boty s tím že vítěz bude odměněn  poukázkou na nákup nové od jejich sponzora, firmy Baťa.Během  přestávky  se na pódiu opravdu sešly nějaké boty a tak odborná porota měla z čeho vybírat.

  Ani hudebních překvapení nebylo málo. V rukou Jiřího Veselého jsme zvyklí vídat basu nebo akordeon. V lehce škádlivé „Trampské“, silně inspirované Brontosaury, se představil se španělkou a blýskl pěkným sólem. Možná právě jemu, patřil výkřik „umíí!“, z hrdla nadšené divačky. Pokud takto nebyl odměněn Pavel Skála, vyluzující táhlé teskné zvuky z nástroje lapsteeel. Slyšeli jsme celé Chlebíčky plus další písničky z předchozích dvou desek. Jediné minus snad je, že nezazněla žádná dnes již klasika jako Praha v renesanci či Štafle nebo i jiné písně z první desky. Ale koncert není nafukovací a reklama sponzorovi se dá dělat i jinak než umístěním loga…Ač to spolkne čas tak na dvě skladby. I tak jsme slyšeli více než dva tucty písní z třech alb a jednu premiéru z chystaného seriálu. I tak jsme se dosyta nasmáli, a užili si výtečnou muziku a texty, v nichž šlo o mnohem víc než o to aby bylo proč otvírat ústa.

  A nádavkem si mohli zakoupit hudbu na nejoriginálnějším nosiči v dějinách české hudby. Album chlebíčky na flash disku ve tvaru chlebíčku.

  Zkrátka a dobře, hudební pohoštění ve stylu Bratří Ebenů a s nimi spřátelených muzikantů přišlo hodně k chuti.

  Byla to šou jakých se příliš, nejen v Žatci, nevídá.

  Podle stránek skupiny by měli další koncert odehrát 1. 5. v Litvínově, v rámci Valdštejnské slavnosti.

  Ještě lepší by ale bylo, kdyby si ve svém diáři označili Žatecké divadlo jako místo, kde by si chtěli zase někdy zahrát. 

   

  Jiří Navrátil  [Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla