05. 08. 2020            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (232)
mínus Digitální kino (116)
mínus Dočesná (285)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (125)
mínus Koncerty (256)
mínus Letní kino (55)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (131)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Rozpočet


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Národní šampionát mažoretek
  Vydáno dne 08. 05. 2007 (3793 přečtení)

  V úterý 8.5. proběhlo od 10.00 hodin na náměstí v Žatci oblastní kolo Národního šampionátu mažoretkových skupin. Za město uvítal všechny zúčastněné starosta města p. Erich Knoblauch a prezident mažoretkového svazu p.Tomáš Stavěl a zahájili soutěž v pochodovém defilé. Do pochodu všech 14 zúčastněných souborů vyhrával dechový orchestr ZUŠ Louny. Pětičlenná porota hodnotila pochodový krok, rytmus pochodu a synchronizaci skladby s hudbou.

  Po společném obědě který zajistila jídelna při Základní škole v Komeňského alej, se všichni přesunuli do areálu letního kina, kde ve 14.20 hodin začala druhá část soutěže v pódiových formacích. Soutěžilo 14 mažoretkových skupin ve třech základních kategoriích, děti, juniorky a seniorky. Čtvrtým rokem proběhla také soutěž v pomponech (roztleskávačky), té se zúčastnilo 7 souborů, a potřetí proběhla soutěž v Show Group,což je skladba s jakýmkoliv doplňkovým náčiním, kterou absolvovaly tři soubory.  V rámci doprovodného programu, během kterého se porota odebrala vyhodnotit pořadí, vystoupil jeden ze semifinalistů pěvecké soutěže Superstar – Jaroslav Parči, který již tradičně v chladném počasí rozhýbal všechny přítomné návštěvníky. V 17.45 se dostavila porota s výsledky, které pro někoho přinesly štěstí a slávu pro jiné slzy a smutek.

  Vítězem v kategorii mladší děti se staly Litvínovské mažoretky pod vedením Jany Schützové a ve starších Světlušky z Chebu vedením paní Jaroslavy Novotné.

  V mladších juniorkách zvítězily Motýlci I z Chebu pod vedením paní Jaroslavy Novotné a pod jejím vedením i ve starších juniorech Motýlci II.

  V nejstarší kategorii seniorek si vítězství odnesly Litvínovské mažoretky pod vedením Jany Schützové.

  V pomponech si v jednotlivých kategoriích vítězství vybojovaly mažoretky Modern starší z Klatovpod vedením Dany Grünerové, Poměnky ZUŠ Žatec a sedmikrásky ZUŠ Žatec pod vedením paní učitelky Ivany Fábryové. Kromě vítězů se do národního kola nominovalo ještě dalších šest souborů.

  Chladné počasí s drobnými přeháňkami tradičně nezklamalo, i když po ukončení si pořádnou sprchu ani letos nenechalo ujít.

  Návštěvnost veřejnosti na náměstí byla velice skromná, o to větší zájem o vystoupení byl v letním kině.

  V závěru bych rád poděkoval všem zúčastněným souborům, Městské policii Žatec pod vedením pana Jiřího Štorka za bezchybný dozor a doprovod, porotě za organizaci a kvalitní rozhodování, Technickým službám Žatec za dopravní značení, p. Kloučkové a Spáčilové za přípravu zasedací síně na radnici, kuchařkám a vedení Základní školy Komenského alej za výborný oběd a poskytnutí prostoru jídelny, všem zaměstnancům Městského Divadla v Žatci za organizaci a přípravu celé akce, technikům a zvukařům, stánkařům za zajištění občerstvení a firmě Rosana za bezplatné zajištění pitného režimu a dobrovolným záchranářům Žatec za zajištění ošetření a první pomoci.

  Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii na www.divadlozatec.cz

  Martin Veselý

  ředitel městského divadla
  [Akt. známka: 2,50] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Martin Veselý | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla