26. 02. 2018            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (189)
mínus Digitální kino (99)
mínus Dočesná (243)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (36)
mínus Informace (108)
mínus Koncerty (226)
mínus Letní kino (45)
mínus Pohádky (20)
mínus Programy (114)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28     

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )


CyklistikaGambitČeská KanadaJindřichohradeckoKunžakvodlitniRomantikaHistorické ubytováníLuxusní chataRybolovRekreační chataUbytováníStrmilovský šachový klub

  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz  Zasílání programu divadla
Zde Vám nabízíme pravidelné zasílání aktuálních informací o programu divadla a kina. Stačí vyplnit jméno a e-mail. Údaje nebudou předány třetím stranám.  Rezervace lístků do digitálního kina

Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

téma * Nové stránky MěDŽ mají vzbudit diskuzi o kultuře
Vydáno dne 05. 04. 2005 (2520 přečtení)

Nové internetové stránky získalo Městské divadlo v Žatci. Jejich autorem se stal Ing. František Roubal, který byl tvůrcem i těch původních.

Kde se vzal nápad celé je předělat?

 

Popud přišel od nového ředitele divadla, který chtěl rozpoutat více debatu o kulturním dění v Žatci. Přišel za mnou s nápadem více přitáhnout lidi k diskuzi o programu a aktivitách divadla. Občané ať sami řeknou co by rádi viděli, jaké mají nápady s organizací kulturních akcí. Nejlepší a nejrychlejší komunikace je právě přes vkládání příspěvků přes internet.

 

Jak jste to tedy technicky řešil?

 

Z původních statických HTML stránek jsem přešel na nejschůdnější řešení pro klasického uživatele a to redakční systém postaven na jazyku PHP. Teď trochu česky, uživatelé využijí předpřipravených výstupů, které umožní vkládat články na web i bez znalostí programování. To znamená, že kdo bude mít zájem přispívat na stránky svými články např.: o akcích divadla, zážitků z dočesné, recenzí kulturních akcí atd., zaregistruje se u administrátora stránek jako redaktor a bude se moci spolupodílet na obsahu stránek. Napíše text a za pár sekund je článek k vidění na stránkách divadla, vložit může také fotografie.

 

Vše probíhá pomocí registrace?

 

Samozřejmě ne, počítám, že většina uživatelů stránky prohlédne, přečte si program nějaký zajímavý článek a tím to končí. Chtěl bych ale přitáhnout pár lidí, kteří se chtějí aktivně podílet na informovanosti z oblasti kultury v Žatci a okolí, tím se zkvalitní obsah stránek  a přitáhne více těch pasivních čtenářů.  Nakonec myslím, že jsem na správné cestě protože už spolupracuji s Dominikem Stroukalem, který je nejen dobrým autorem ale také programátorem a tak jsme se domluvili na spolupráci při administraci stránek.

 

Co je připraveno pro  čtenáře?

 

Doposud jsem hovořil o autorech, kteří se musí přihlásit. Nový systém podporuje také řadu čistě čtenářsky orientovaných služeb jako například vytištění speciálně upravené verze článku, přidání komentářů k článkům, známkování kvality článku, možnost odeslání informačního e-mailu na zadanou adresu s hypertextovým odkazem na vybraný článek. Jestli že se i čtenář zaregistruje, může dostávat na svůj mail informaci o novinkách a článcích, které jsou aktuálně zobrazeny. Na stránkách dále najdete Návštěvní knihu pro různé vzkazy pro vedení divadla a administrátory. Dále je zde samostatné Diskusní fórum“, kde se budou probírat konkrétní témata, které si  čtenáři sami zvolí. Různá archivní fotoalba, kviz, soubory ke stažení, třeba programy kulturních institucí. V přípravě je také inzerce a série článků o historii našeho divadla.

 

Budou tam k dispozici i programy dalších kulturních institucí?

 

Tento dynamický redakční systém umožňuje jednotlivým majitelům kin, restaurací s živou hudbou a ostatním pořadatelům akcí, sami si do kalendáře vkládat svojí programovou nabídku. Tento kalendář akcí by měl být elektronický kulturní servis Žatce a okolí.

 

Nabídka je široká, stačí vám na tyto služby prostor na serveru?

 

Stránky jsou na kvalitním hostingu, 2000MB prostoru dávají možnost vkládat na stránky i filmové ukázky, písně ve formátu mp3, archivní fotografie a texty. Samozřejmě vše je o čase a naplnit MYSQL databázi dá hodně práce a úsilí. Plně sdílím názor ředitele divadla:

 

 „Doufám, že se nové stránky stanou prostorem, kde čtenáři naleznou informace o veškerém kulturním dění v Žatci a okolí, nejen o divadle. Divadlo by mělo být kulturním centrem města a jeho webové stránky takovou výkladní skříní všech kulturních aktivit. Čím více příspěvků, tím lépe,“
[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


( Celý článek | Autor: frankie | Informační e-mail  Vytisknout článek | Zdroj: Lučan )

 
  Kontakt divadlo
Městské divadlo
Dvořákova 27
43801 Žatec

Tel: 415 710 519
Ičo: 70201111

Ředitel:
Martin "Víťa" Veselý
Zástupce:
Hanka Zeleňáková

Předprodej pokladna:
PO-PA : 14-17 hod
Nebo před filmovými projekcemi


  Naši partneři  Mediální partneřiPhpRS


Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla