Diva Baara - koncert v divadle

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 12. 01. 2020

Počátkem roku 2020 bude městské divadlo pokračovat v uvádění zajímavých koncertních projektů. 30. 1. zazpívá a trochu zaswinguje zpěvačka Bára Vaculíková alias Diva Baara, v únoru se rockeři mohou těšit na lahůdku Livin Free.

Diva Baara je členkou skupiny Yellow Sisters a projektu Mateřská.com. Pěvecký talent zdědila po mamince Petře Černocké. Ve svém sólovém projektu se stylově nachází někde na pomezí popu a jazzu. Většinu písní si píše sama, v jejich textech je hodně přítomna ženská tematika či takříkajíc ženský pohled na svět. Někdy se doprovází na ukulele.
Na podzim roku 2017 vydala svou první desku, kterou pojmenovala symbolicky, Debut. Širší publikum se s ní mohlo seznámit v únoru 2018 v pražském Fóru Karlín, kde byla hostem holandské elektroswingové zpěvačky Caro Emerald. Tím si ji někteří mylně zařadili do kategorie elektroswing. Diva Baara ale ve svých skladbách používá spíš popové prvky s tím, že občas přimíchá i něco z jiných hudebních stylů. Na její desce mimo jiné spolupracovali a jejími kmotry byli, jazzový hudebník Emil Viklický a popová zpěvačka Petra Černocká.
Její videoklipy jsou veselé a výtvarné, což platí i o jejích koncertech. Mnohé naznačila už při křtu alba Debut v listopadu 2017. Obecně lze říci, že má ráda pořádnou šou v dobrém sova smyslu. Na podiu, na koncertě i v nahrávkách samotných.

Koncert s Caro Emerald odstartoval i její turné k sólové desce v němž pokračovala i v roce 2019. V jejím podání si na koncertech poslechnete i několik zajímavých předělávek, např. Diamonds Are The Girls Best Friend od Marilyn Monroe, nebo All About That Bass od Meghan Trainor v jazzovější verzi bližší Postmodern Jukebox.
Od vydání alba natočila pár nových klipů a napsala nové písně, a směřuje k tomu stát se významnou postavou na české hudební scéně.  

Na youtube  lze shlédnout část koncertu při křtu alba i nějaký ten videoklip. Pro snadnější vyřešení dilematu „ Jít čí nejít na koncert Dive Baary“, lze hledat nápovědu i na https://www.divabaara.cz/ nebo na https://www.facebook.com/divabaara/

Ti, kteří si odpoví kladně se sejdou 30. ledna v Městském Divadle Žatec. Samozřejmě v 19:00.

 

Výsledek obrázku pro diva baara