Led Zeppelin Tribute band – Zepelinians (PL)

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Činohra, Vydáno dne: 25. 09. 2019

Konec léta a začátek podzimu jsou v Žatci ve znamení rockových revivalů: Po ukrajinských Iron Maiden z Dočesné, zahrají 6. října od 19:00 v Městském divadle polští Led Zeppelin alias Zeppelinians. ... Více v článku ....

 

Výsledek obrázku pro Zepelinians

Zeppelinians (Led Zeppelin Tribute Band) je skupina založená předními polskými hudebníky a „nadšenci“ pro skupinu Led Zeppelin.

Zakladateli jsou Filip Kamerath a Piotr Augustynowicz. Pocházejí z polského přístavního města Gdaňsk jejich pět: Filip Kamerath zpěv, Piotr Augustynowicz – kytary, Tomasz Nowik – baskytara, Igor Augustynowicz – bicí, Michał Mantaj – klávesy. Nejzajímavější hudebník je klávesista.

Vystupují cca od roku 2016 a za tři roky se naučili zhruba 20 skladeb z prvních čtyř alb a alba Physical Graffiti. Např Black dog, Good Times Bad Times, Wholla Lota Love, Stairway To Heaven, Kashmir a další.

Filip Kamerath prý připomíná Roberta Planta zamlada a má podobný odstín hlasu. Osvojil si i Plantovy krouživé pohyby. Piotr Augustynowicz na kytaru vyhrává jako kdysi Jimmy Page.

Na koncertě Zepelinians máte pocit téměř jako na koncertě originál „Zeppelínů“. Většina sól, riffů a zpěvu dává zvuk, podobný tomu, jaký známe z nahrávek v původním provedení. Peter také několikrát použije smyčec a klávesy Michaela Mantaje znějí skvěle. V hudbě Led Zeppelin v některých písních hrály významnou roli, byly sice na pozadí, ale vytvářely charakteristickou atmosféru. Že hoši z Gdaňsku dobře poslouchali, svědčí v jejich podání skladby No Quarter a Kashmir" nebo "Stairway To Heaven".

Zepelinians, jedni z největších fanoušků Led Zeppelin, Vás očarují iluzí, že posloucháte živou klasiku ze starých časů. O to se samozřejmě snaží každý reviva, ale podle reakcí fanoušků a návštěvníků jejich koncertů, se to polským mládencům více než daří.
Kapela nabízí dvouhodinovou šou plnou vášně a emocí, se spoustou energie. Pokud máte rádi hudbu Led Zeppelin, na tomto koncertu si ji dosyta užijete. Zepelinians se snaží přenést všechny své síly a dovednosti na jeviště, abyste uvěřili alespoň na chvíli tomu, že se legendy vrátily.

Související obrázek

Více na https://web.facebook.com/zeppelinians

 

Ukázka:

Since I’ve Been Loving You

Mix  ------ https://www.youtube.com/watch?v=Vyxuvxhixyc