Petr Kotvald na Dočesné v Žatci

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 27. 08. 2019

Do svého rodného města se na Dočesnou vrátí Petr Kotvald. Letos slaví 60 let, z nichž většinu strávil na pódiích a ve studiích. ... Více v článku ....

Začal úspěchem v soutěži Mladá píseň a později Děčínská kotva, což už byla soutěž pro profesionály.

V roce 1980 se stal se spolu se Stanislavem Hložkem součástí týmu Hany Zagorové. Chlapecké doprovodné duo dostávalo samostatně příležitost v písničkách např Bílá královna, V pohodě, Sny o tygří lady, ale hlavně nazpívali neprodávanější singl Holky z naší školky. Po pěti letech spolupráce skončila a Petr Kotvald se vydává vyšlapávat si cestu sólového zpěváka.

Na pódiu začal využívat svou pohybovou taneční průpravu a svá vystoupené obohacoval o taneční čísla. Začínal se skupinou Trik. Jako svého hosta uváděl tři roky zpěvačku Hanku Křížkovou. První sólové album Přísně Soukromá Sci-Fi vyšlo v roce 1988. Nejznámější věc je Ukradnu tě, lásko. Album ukázalo, kterým směrem se bude Kotvald ubírat. Titulní píseň alba byla vybrána do finále autorské soutěže Bratislavská Lyra.

Dalšího alba Gejzír se dočkali jeho příznivci v roce 1990 spolu s hitem Milujem se čím dál víc.
Stálými autory se stali textař Pavel Cmíral a skladatel Jindřich Parma, zároveň člen jeho doprovodné kapely.

Postupně vycházela další alba a rozšiřoval se autorský tým a počet podií kde zpíval. K Jindřichu Parmovi přibývali Vilém Čok, Ondřej Soukup, Martin Kunžak. Pokroku dosáhla i jeho pódiová šou. Tour v roce 2000 Best Of už mělo i pyrotechnické efekty, video projekci a hosty Leonu Machálkovou, Lunetic a další. Na přelomu 90 a osmdesátých let se několikrát umístil ve Zlatém slavíku což mj. potvrdilo správnost směru, kterým se ubírá jeho tvorba,
Na každé desce minimálně jeden hit a jeho písně znějí v českých rádiích a diskotékách. I ve svých pódiových prezentacích a tour je stále odvážnější.
Při výběru písní pro výroční album k 30 letům hudební dráhy, k 11 novinkám nechal zbylých 50
na CD vybrat své posluchače. Mimo vydané desky a DVD se může chlubit i účinkováním v divadelních hrách a muzikálech.

Kdy: Sobota 7. 9. ,20:00

Kde: Hlavní scéna Nám. Svobody