Šest let Slzy

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 27. 08. 2019

Fanoušci na Žatecké Dočesné zaslzí štěstím až se na podiu objeví SLZA. Popová skupina dvou muzikantů, Lukáše Bundila a Petra Lexy která na naší pop scéně funguje už šestým rokem. ... Více v článku ...

2013 - kytarista Lukáš Bundil oslovil Petra Lexu s nabídkou na spolupráci. Tak nějak vznikla skupina Slza. Hlas Petra Lexy se k Bundilovým písničkám ideálně hodí. Skupinu tvoří defacto pouze Bundil s Lexou, když si na koncerty i do studia zvou další muzikanty.

2014 - vyšla Slza poprvé s kůží na trh debutovým singlem Lhůta záruční. Jeho klipová verze se zařadila mezi nejsledovanější videa na YouTube.

2015 - Petr Lexa přijal roli v seriálu Přístav. Jeho role a seriálová znělka Katarze, Slzu i jeho, velmi zviditelnila. K tomu vyšel ještě klip Celibát. Oba songy se objevily na debutovém albu, nazvaném podle seriálové pecky, Katarze. Oceněno Multiplatinová deska, Objev roku v Českém Slavíku.

2016 - Jarní i podzimní část KATARZE TOUR 2016 na podporu nového alba navštívilo přes 31 000 návštěvníků. Zároveň vypustili singl Fáze pád a v hymně festivalu „Léto lásky“, si s nimi zazpívali: Chinaski, Xindl X, Meky Žbirka. Do konce roku vyšel ještě videoklip k baladě Pouta.

Kromě fanoušků, kapelu chválí i hudební kritici. Album Katarze, získalo trojplatinu a nominaci v anketě Anděl. Slza se rovněž dostala do TOP 5 v kategorii Kapela roku v anketě Český Slavík.

2017 - Nový singl a videoklip Ani vody proud, byl první ukázkou z očekávané druhé desky. Další singl Holomráz, vyšel na podzim, jen pár týdnů po něm byla venku stejnojmenná deska Holomráz obsahující 10 písní.

2018 - Na jaře se Slza představila na svém doposud největším halovém turné, s úspěšným podzimním pokračováním a její vystoupení tak zhlédlo více než 20 000 diváků. Fanoušci si mohli na turné, ale i v létě na řadě festivalů, užít naživo nové písně z alba Holomráz. Na začátku léta se videoklipu dočkala i píseň Nový obzory.

2019 - Slza v dubnu představuju novou píseň a videoklip Paravany, první věc z chystané třetí desky, jež by měla vyjít na podzim tohoto roku. Lex a Budil napsali song s anglickým skladatelem Oliverem Somem v Berlíně. Hudbu začíná psát i Lexa a ve spolupráci s Xindlem X, pracuje také na textech.
Léto je ve znamení festivalů i samostatných koncertů, včetně účasti na Dočesné v Žatci.

 

KDY: pátek 6. 9. ,18:20

 

KDE: LETNÍ KINO