ABBA CZ – hudební a taneční šou ve stylu skupiny ABBA.

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 22. 08. 2019

Pamatujete? Byli čtyři, ač Švédové zpívali anglicky, složili, nazpívali a nahráli celou řadu hitů. Svět se o nich poprvé dozvěděl díky jejich vítězství v Eurovizi, kde představili své Waterloo. Podle svých křestních jmen dali své kapela název ABBA. ... Více v článku ...

 

Jenže čo bolo to bolo, jak praví klasik. Svou kapelu dávno pověsili na hřebíček a dnes se možná baví tím, jak se je spousta lepších i horších následovníků po celém světě snaží napodobovat v různých revivalech.

Jedním z takových revivalů je i česká ABBA CZ. Narodili se a vyrůstali v době kdy ABBA na zlatém podnose přinášela hudebnímu publiku jeden hit za druhým a čeští pěvci si od ní rádi půjčovali.
V roce 2011 se parta hudebníků a zpěvaček, rozhodla že oživí ABBu se vším všudy, a nejen pro pamětníky.

Ženy vložily svůj půvab a pohybové a pěvecké schopnosti, muži své muzikantské kvality a mohlo se začít.
ABBA CZ přináší živě hranou pódiovou šou postavenou na dobrých hudebních a instrumentálních zkušenostech, takže nabízí jak zrakové, tak i sluchové vjemy. Ačkoli jsou hity skupiny ABBA napsány tak že zaujmou často na první poslech, interpretačně je to docela oříšek. S tím si ale český revival dokáže poradit, a tak není divu, že se svou šou projeli už kus Evropy. Nejvíce se jim daří na severu v Dánsku a Nizozemí odkud je to do rodné země jejich vzorů už jen kousíček. Kdoví třeba se se svou šou podívají i jednou tam.
Zatím si alespoň udělají další čárku v seznamu českých měst, které se svou revival šou dobyli. Objeví se na hlavni scéně v pátek večer.

KDY: PÁTEK 6.9. 21:00

KDE: HLAVNÍ SCÉNA NÁM. SVOBODY