František Nedvěd & Tibreak na Dočesné

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 22. 08. 2019

Všechny jeho kapely mají tenisové jméno, on sám je vášnivý tenista a vlastník tenisového kurtu. Ale hlavně písničkář a zpěvák folk & country s bohatou hudební minulostí. ... Více v článku ....

 Přijede s asi tak hodinou písniček, hrstkou z těch, které se naučil během svého hudebního života. Ten je zasvěcen folk & country a trampské písni už do dob kdy jezdili s bratrem do Luk pod Medníkem.

Po krátké epizodě s bigbítem se stal členem skupiny Toronto, později přejmenované na Brontosaury, zpíval s bratrem ve Spirituál Kvintetu, po odchodu bratrů hrál jen v bratrském duu a nyní jako sólový muzikant, má na kontě už pět sólových alb a 13 let samostatného koncertování.

František Nedvěd kromě českých autorů sahá rád do repertoáru zámořských písničkářů např. Dona Williamse, Gordona Lightfoota nebo britského Marka Knopflera. Převzaté písně většinou s texty Jiřího Vančury (mj. ex Brontosaura) se staly Františkovými největšími úspěchy, nebo se Spirituály, Brontosaury, i jinými uskupeními nazpíval a nahrál řadu písniček a alb. Může v klidu vybírat a přebírat, co zahraje a nemusí se bát, že by se zmýlil.

Na sólovou dráze vsadil na své vlastní písně i hlavně osvědčené písně z repertoáru zámořských písničkářů. A nezapomínal ani na ty Brontosauří.

Svým zajímavě zabarveným barytonem, zpívá romanticky chlapácké texty což mu získalo  stálou přízeň posluchačů. V současné době jezdí hrát se svou kapelou Tiebreak. V roce 2017  ke svým sedmdesátinám vydal kompilační album Tak šel život, na němž se vydal hluboko do minulosti Spirituálně Kvintetové i Brontosauří.

Malá ochutnávka:

Jablůňka , Kočovní herci Cherokee Bill.

 

KDY: 6. 9. PÁTEK 19:50

 

KDE: NÁM. PROKOPA VELKÉHO