Sebastian poprvé na Dočesné

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 22. 08. 2019

Sebastian je pop rocková kapela se zaměřením na romantické až naivní náctileté dívky, milostná vyznání, podpořená chytlavou melodií. Sebastian je umělecké jméno jejího kytaristy a zpěváka Sebastiana Navrátila. Jsou ještě poměrně novou tváří na naší pop scéně ale už dost oblíbenou na to, aby byli zváni třeba na letní festivaly, nebo místní slavnosti typu Dočesná. Jejich první průnik do posluchačských uší přišel s písní Toulavá. Stala se z ní nejpřehrávanější skladba na českého internetu roku 2015. Za to byl odměněn úspěchy na Evropě 2 a na TV Očko i nominací na Anděla za objev roku. ... Více v článku ...

První hudební zkušenosti získával v Liberci. Později v Čs. talentu účinkoval se skupinou Just Try. Nevyhráli, za to zaujali s akustickou verzí hitu slovenského rapera Ega Žijem len raz. Nejvíc Sebastianovi pomohlo setkání s producentem ODDým z Atmo Music. Pro toto sdružení libereckých muzikantů, nazpíval singl Polety. Skladba Polety patřila k nejhranějším písním komerčních rádiích a televizích v roce 2014. Přinesla mu smlouvu s renomovaným labelem Warner Music.
Toulavá už byl jeho první sólový singl. Singl bodoval v hudebních rádií, ale i u posluchačů. Zaujal i i Richarda Krajča (Kryštof) který označil Sebastiana za nastupující hvězdu.  V čemž se nezmýlil. Z Toulavé je dnes jeden ze tří největších česko-slovenských hitů roku 2015 a Sebastian patří mezi místní hudební elity. Že to nebyla náhoda potvrdil druhým singlem Záchranný bod. Oba hity byly podpořeny klipem. Přibyly další singlové hity a v roce 2017 si zahrál jako host skupiny Kryštof na Strahově kde převzal platinovou desku za album Hvězdy. Na albu je vedle starších singlů i další hit Vesmírná, na který si pozval kamarády z ATmo Music. Podle Vesmírné, pojmenoval svou tour v roce 2017 a 2018 a natočil k ní klip.

Ocenění

·         Objev roku 2015 v cenách rádia Evropa 2

·         Nominace v kategorii Objev roku – Anděl 2015

·         Český Slavík 2015 v kategorii Nejstreamovanější nahrávka

·         Nejhranějším umělcem roku 2015 na Óčku

Více na Facebook  &  * YouTube:

 

Kdy: pátek 6. 9. od 21:30

Kde: Nám. Prokopa Velkého