Honza Křížek – další ex člen Blue Efekt na Dočesné

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 22. 08. 2019

Planety uvolněné rozpadem Blue Efektu obíhají zemí, a přitom narážejí na Dočesnou. V loňském roce narazila kapela Vanua 2 a letos se dostane příjemné kolize, po Radimu Hladíkovi nejvýraznější postavy Efektu, Honza Křížek. Honza Křížek je multiinstrumentalista ročník ´74. Absolvent vojenské hudební školy v Roudnici nad Labem obor bicí a klávesy. ... Více v článku ...

Jeho hudební dráha prošla různými kapelami, z nichž Walk Choce Ice byla ta, díky které se o něm začalo vědět. Nelze zapomenout samozřejmě na Blue Efekt a Kollerband. Spolupracoval S Ivanem Králem a dalšími lidmi z hudební branže např. Support Lesbiens, Anna K., Miro Žbirka, Krucipüsk a dalšími.
Pracoval jako rozhlasový moderátor napsal hudbu pro dva dokumentární filmy a pro divadlo Matěje a Mirky Kopeckých. Jeho hudba zní i z reklamy. Mimo to i produkuje.
Má toho tedy na triku dost, ale i tak se mu podařilo v roce 2017 vydat sólové album s překvapivým názvem.: Honza Křížek. Album mu pokřtili David Koller, Lenka Dusilová a Michal Pavlíček v pražském klubu Palác Akropolis…
Padám vzhůru, Tsunami a Runway si už fanoušci pouštějí na YouTube. V loňském roce v březnu získal ocenění Objev roku v anketě ŽEBŘÍK MUSIC AWARDS.

Honza Křížek - Tsunami (oficiální video)

Od listopadu 2018 uvádí pořad Garáž Honzy Křížka kam si zve hudební osobnosti, s nimiž takřka v přímém přenosu přetváří slavné songy, dle jejich výběru do nové podoby.

V současnosti vystupuje buď sólově nebo se svou novou kapelou.

KDY: 20.00 PÁTEK 6. 9.

KDE: LETNÍ KINO

 Honza Křížek - Padám vzhůru (Official Video)