Malina Brothers (super) band na Dočesné

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Činohra, Vydáno dne: 13. 08. 2019

Tři bratři v sestavě Malina Brothers bandu (MBB) doplněni o svého kamaráda rozsvítí sobotní podvečer na Dočesné pod chmelovým majákem. ... Více v článku ....

Luboše a Pavla Malinovy zná asi každý fanoušek folk & country music. Svého času spolu oba hráli v čerstvě založené Druhé trávě. Mají ještě trochu utajeného bráchu houslistu Josefa. Každý hraje jinde a jedinou šancí si spolu zahrát bylo společné jamování v domovském Náchodě.
Tak nějak nenápadně a na přání fanoušků vznikla rodinná kapela Malina Brothers, s účastí dalšího „Náchoďáka“, kontrabasisty Pavla Peroutky (Spirituál Kvintet).

Jejich koncerty vypadají, jako jam session. Uvolněná atmosféra muzikantů, kteří už mají vyděláno a teď se jen baví, protože všichni členové MBB jsou zároveň členy jiných špičkových kapel.

Jejich repertoár tvoří bluegrasové písničky, nebo instrumentálky a z nemalé části písničky Miroslava „Skunka“ Jaroše, které Malinové hráli už za mlada u trampských ohňů. „Skunk“ napsal texty např. k Montgomery nebo Quantanamo. Jeho píseň Rychlejší koně je titulní písní jejich prvního alba. Mimo již zmíněného alba nahráli desku s jejich kamarádem Charlie McCoyem, jedním z nejlepších harmonikářů světa (spolupracoval s kdekým od Dylana po Cashe).
Koncem léta 2016 si vyrazili na měsíční turné po USA a následující rok 2017 odstartovali tříměsíčním turné během nějž přijeli i do Žatce do divadla.
Na jejich poslední album přijala pozvání zpěvačka
Kateřina Garcia mj, pravnučka Alfonse Muchy.
Desky: 2015 - Malina Brothers & Charlie Mc Coy, 2017 - Rychlejší koně, 2018 - Malina Brothers & Kateřina Garcia

Facebook:  https://www.facebook.com/MalinaBrothers ; WEB:  http://www.malinabrothers.cz/

Členové:            

Luboš Malina – akustické a elektrické banjo, irské píšťaly, klarinet a mnoho dalších;     
Pavel Malina – kytara; Josef Malina – housle; Pavel Peroutka – Kontrabas

 

KDY: 17:00 SOBOTA 7. 9.

KDE: NÁM. PROKOPA VEKÉHO