Blood Brothers – Iron Maiden tribute na Dočesné v Žatci !

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Činohra, Vydáno dne: 13. 08. 2019

Čas od času se na Dočesné objeví nějaký ten revival. Např. Smokie, AC/DC, QUEEN, Deep Purple, Tři sestry, Lucie, atd. ..Letošní Dočesná nabídne další a bude to nářez. Zároveň to bude první ukrajinská kapela v dějinách Dočesné.

 

Jestli máte rádi rádi „těžký kov“ a Iron Maiden k tomu, potom nepropásněte vystoupení "Blood Brothers" prvního oficiálního Iron Maiden Tribute na Ukrajině, jemuž se dostalo chvály i od samotných členů britské metalové legendy.
Pět ukrajinských muzikantů pojmenovalo svou kapelu po skladbě Iron Maiden „Blood Brothers“ z desky Brave New World. Zakladatelem skupiny je kytarista Sergey Nifatov, který své budoucí „bratry“ přetáhl z jiných kapel. Jak vzpomíná zpěvák a frontman Jegor, Nifatov byl zcela zasvěcen Iron Maiden. Měl doma plno plakátů, lístky z koncertů, chodil patřičně oblečen… A tak se mu podařilo svým nadšením shromáždit partu kamarádů a fanoušků Iron Maiden, aby s ním šli do Tribute Iron Maiden. Aby vzali do ruky své nástroje a odvážili se hrát songy slavných britských rockerů. Časem si jich všimli zástupci Universal Music a nabídli jim smlouvu, čímž se stali oficiální kapelou. Snhu k
jejich velkému údivu ocenili i samotní Iron Maiden. Jejich vystoupení jsou divoká a bouřlivá, ale hudebně to drží pohromadě. O jejich vystoupení je zájem např. ve Španělsku, Dánsku, Holandsku, Německu a v okolních zemích. Velmi často hrají v Polsku.

Vynikající pětičlenná kapela přiveze ty největší hity svých britských idolů a vytvoří takovou atmosféru a podívanou, že se diváci boudou na chvíli cítit jako na opravdovém koncertě slavné britské heavymetalové kapely Iron Maiden.
Kapela Blood Brothers byla mj. také předkapelou slavných Scorpions, Guano Apes, Clawfinger včetně ex člena Iron Maiden, Paula Di’Anno.
Bloody Brothers je zkrátka pětice hudebníků, zasvětivších život muzice Iron Maiden. Blood Brothers v překladu znamená pokrevní bratři což se dá chápat i tak že jim v žilách koluje stejná metalová krev jako jejich britským vzorům a oni se snaží minimálně na podiu o to, aby to bylo poznat.

Několik ukázek lze shlédnout na jejich stránkách  http://bloodbrothers.com.ua/  v sekci video.

KDY: SOBOTA 7. 9. 17:00

KDE: LETNÍ KINO