EVA a VAŠEK na Dočesné

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 09. 08. 2019

Eva a Vašek Ševčíkovi to spolu a s muzikou táhnou 32 let. Václav Ševčík začínal jako kapelník zábavové kapely a tím de facto zůstal i dodnes. Jako 17letá dívenka začala s jeho kapelou SURF zpívat i jeho budoucí žena Eva.

Dnes už s sebou žádnou kapelu nevozí. Vystačí si sami a všechnu „parádu“ udělají s předem nahraným hudebním doprovodem. Na jevišti si už jen vypomohou elektrickým pianem a akordeonem. Doprovod nahrávají ve svém vlastním studiu. V poslední době se Václav Ševčík pokouší s o prostorový zvuk podobný tomu, jaký nás obklopuje v multikinech. Jejich rodinné impérium SURF chrlí jedno CD a DVD za druhým a koncerty mají naplánované rok dopředu. Svůj životní příběh nedávno sepsali a vydali v knize, kterou lze sehnat pouze na koncertech nebo si objednat. K namluvení audio verze zlákali i herce Jiřího Krampola.

Eva s Vaškem vám zazpívají všechno od Jadranských slaďáků přes zlaté hity Semaforu, Nedvědovky a jiné trampské milostné písně až po lidovky a dechovku. Prostě všechno o čem vědí, že se líbí. Oslovují převážně, nikoli však výlučně, starší generaci. Obzvláště v různých kulturních domech či podobných sálech umožnují publiku, či lépe hostům zapojit se zpěvem i tancem což zejména pro starší příznivce je výjimečný a ceněný zážitek. Na kontě už mají tisíce natočených písní, ale mezi jejich největší hity patří stále Bílá orchidej z počátků jejich expanze do českého (šou) byznysu.

Od roku 2012 vystupuje Eva Ševčíková také sólově jako Eva Adams.

Ať už se někomu jejich produkce líbí nebo nelíbí, nelze jim upřít, že šikovně využili díru v poptávce a nabídce na českém trhu. A tak tito moravští kapitalisté a milionáři z lidu, prodávají radost i lidem, jimž slovo kapitalismus a tržní ekonomika zní asi tak jako čertovi krucifix či svěcená voda. Patříte – li tedy k jejich stálým příznivcům nebo jste jen zvědaví, jací doopravdy jsou, přijďte se podívat k podiu na nám. Prokopa Velkého v době kdy tu budou vystupovat.

Kdy: pátek 6. 9. 18:20

Kde: scéna Nám. Prokopa Velkého