Veselá Trojka z TV Šlágr na Dočesné 2019

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 09. 08. 2019

Na Dočesné v Žatci je vždycky sranda a s Veselou Trojkou bude hodně veselo. Po dubnovém vystoupení v divadle se Veselá Trojka objeví i na Dočesné. Jejich repertoár tvoří písně na lidovou notu, hráče na heligonku Pavla Kršky. V triu ho doplňují Miroslav Hrdlička: klávesy/zpěv a Jaromír Kozelek: akordeon/zpěv. Jejich televizním domovem je TV Šlágr, kanál, který je katapultoval do světa.

Od svého prvního vystoupení na kanále šlágrů se vypracovali do pozice jeho favorita.

Veselá trojka je projekt Pavla Kršky, který se naučil na heligonku a pustil se do vlastní tvorby. Domluvil se se dvěma kamarády a Veselá trojka byla na světě. Všichni tři mají za sebou kariéru v tancovačkových kapelách. Dnes hrávají většinou v rytmu polky a valčíku na lidovou notu a jejich obecenstvo jsou převážně senioři.
Trochu sebeironického chlapáctví, trochu romantiky a melodie, které se umějí dostat do hlavy.

I přes důchodcovský věk čile komunikují se svými příznivci na Facebooku a na svých stránkách kde o pozitivními ohlasy není nouze, ba naopak.
„Jsme dlouholetí kamarádi, kteří celý život věnovali hudbě. Náš věk, pohled na život kolem sebe, ale hlavně láska k lidové písničce nás spojila a svedla dohromady a vytvořila pevnou partu. Naším cílem je přinášet v našich písničkách radost a pohodu, která se v dnešní době začala vytrácet.“ Tolik Pavel Krška o Veselé trojce.
Objíždějí Čechy, Moravu, Slezsko i Slovensko a všude šíří pohodu a radost. Mimo to je samozřejmě lze často potkávat na TV Šlágr, kde se zapojují do různých soutěží. Komu se jich i tak nedostává může je poslouchat na YouTube nebo z jejich sedmi CD a jednoho DVD. A jestli ještě nemají nějaký veselý popěvek o pivu či chmelu třeba by je povzbudil nějaký vzkaz na jejich facebooku.

KDY: SOBOTA 7. 9. 14:00

KDE: NÁM. PROKOPA VELKÉHO