Janek Ledecký na Dočesné 2019

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 09. 08. 2019

Na Janka Ledeckého jsme se těšili už loni před Dočesnou, nakonec ale nemohl přijet. Rok utekl jako voda a těšíme se opět. Letos to snad klapne.

Janek Ledecký je textař, skladatel, autor a interpret mnoha hitů, autor a účastník muzikálů. V sedmapadesáti má ze sebou úspěšnou kariéru. Ta se dá rozdělit na tři etapy.
Období zpěváka rockové kapely Žentour. S Žentourem získal dvě zlaté a platinové desky.

Odchod na sólovou dráhu a první deska „Na ptáky jsme krátký“ se stejnojmenným hitem. Na ptáky jsme krátký, Žízeň velká jak Amerika, Proklínám (s Žentourem), Všechno bude fajn, Pěkná, pěkná, pěkná, Sliby se maj plnit o Vánocích, Právě teď…To jsou jen některé, které nám v „devadesátkách“ prošly ušima.
Ke konci devadesátých let se dal přemluvit producentem a začal pracovat na muzikálu Hamlet. Dnes má Janek Ledecký na svém kontě muzikály čtyři. Mezitím jsou ale další vydané desky, zlaté desky, nominace na ceny, alba a četné hity, které se točily v rádiích jako na kolotoči.

Každý skladatel je originál ale skladatelský talent a stavba melodie spolu se zpěvem, se trochu vymykají českému prostředí a zároveň jsou základem úspěchu Ledeckého běžné i muzikálové tvorby. Po muzikálové odmlce vydal v roce 2015 zatím poslední řadové album Na konci duhy.

Na konci duhy možná ale rozhodně ne na konci cesty. Před 37 lety vyhrál konkurz do Žentouru, v devadesátých letech se ukázal jako hitmaker a autor muzikálů a pořád běží svůj maratón. Při průběhu Žateckou Dočesnou ho bude možno poprvé slyšet a vidět Žatci.

KDY: sobota 7. 9. od 15:30

KDE: HLAVNÍ SCÉNA NÁM. SVOBODY