Koncert: Ester Kočičková a trio Mody Cat Band

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Činohra, Vydáno dne: 01. 04. 2019

Pozvánka na koncert v žateckém divadle ... Více v článku ...

Od poslední Olympiády, když se vysloví jméno Ester automaticky naskočí Ledecká.
Do Žatce ale 16. 4. přijede zcela jiná Ester, která ani vlastně Ester není. Ester Kočičková je jen pseudonym z dob, kdy pracovala v Českém rozhlase a později v legendárním rádiu Limonádový Joe.

Výsledek obrázku pro ter Kočičková a trio Moody Cat Band
Moderátorka, zpěvačka, textařka, herečka, bavička a provokatérka. Jako herečka měla úspěch s představením monology vagíny, jako bavička vystupuje v pořadu Na stojáka, jako zpěvačka zpívá šansony s vlastními texty na hudbu pianisty Lubomíra Nohavici. Do Žatce přijede s kapelou Moody Cat Band, s projektem, který se rodil téměř deset let, během nichž textovala své oblíbené klasické jazzové i rockové skladby s myšlenkou že je snad jednou bude sama zpívat svému publiku.
V roce 2016 vzniklo pro tuto příležitost trio Mody Cat Band, které ji doprovází na vystoupeních a s nímž nahrála desku.

 
Známé písně se zajímavými a originálními vlastními texty mají i u nejazzového publika pozitivní ohlas. Aranže jsou psané na míru Esteřinu zpěvu neškolené nejazzové zpěvačky a její trochu nestandartní až spíše šansonový zpěv jsou vlastně důvodem pro to, že představení nese název „Jazzové standardy nestandardně“. Její „kapelu náladové kočky“ tvoří Petr Zatloukal - kytara, Přemysl Matějovic – basová kytara (oba též Bára Poláková band) a Petr Kamiš – bicí. Zazní ovšem i její verze Amy Winehouse i mexické zpěvačky Chavely Vargas.
Texty rozhodně nejsou tuctové, a tak naslouchat textům bude stejně důležité, jako vnímat melodii, nezřídka povědomou. Ester Kočičková má smysl pro humor a dokáže pobavit. Takže mezi písněmi bude mít jistě i nějaké ty své promluvy.