TOM C WALKER BAND funky & soul koncert v Žatci !

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 05. 02. 2019

Na své české turné se vydal mladý (ročník 95) birminghamský kytarista, zpěvák a skladatel se svým bandem. Pohybuje se převážně v žánru funk and soul a s náznaky country i blues. Tom C Walker band tvoří : Tom C Walker - kytara/zpěv, Deano - Basa, Jack Cooper - kytara, Jack Bowles - bicí ..... Výkop celého českého turné se odehraje na pódiu Žateckého divadla 12. 3. v 19:00. .... Více v článku !

Tom C Walker je přírodní talent. Spolu se školní docházkou dříve se začal učit na kytaru a učení mu zjevně šlo. Už za raného věku ohromoval svou hrou na kytaru. Ve 12 ti už ho bylo slyšet po celé Anglii hrát po boku podstatně starších hudebníků. Tohle hraní ho přivedlo k setkání s renomovaným producentem Richardem Digbym Smithem a prvním demo snímkům. A taky k nabrání zkušeností od muže, který toho hodně o hudbě ví a všiml si Tomova hudebního cítění.

V 16 ti založil vlastní trio. Během následujících sedmi let Tom se svým triem hráli na nejprestižnějších místech v GB. V listopadu 2014 odjel do USA kde odehrál svou první zámořskou šňůru. Jamování s místními bluesmany, stejně jako hraní před zaplněným hledištěm zvyšovalo jeho mezinárodní prestiž a pomáhalo mu dál růst. Během těch sedmi let hrál s hudebníky, kteří jsou ikonami a milníky posledních šedesáti let popu.

V roce 2016 vydal první EP Stranger s Face včetně singlu Human Nature. Brzy se objevily pochvalné recenze v bluesových magazínech, poskytoval rozhovory a byl hrán v důležitých bluesových rádiích.

Ještě větší úspěch zaznamenal s dalším EP Into Space spolu se singlem Sweet Angel. Rychle pronikl do top 20 IBBA Blues Charts a během šesti měsíců prodal několik tisíc desek po celém světě.

V červenci téhož roku vyrazil na svou první britskou tour The Into Space v roli hlavní hvězdy . Na Ealing Blues festival pak hráli přímo před slavnými Mungo Jerry.
Později ještě zahrál akustický set v Birminghamské TV šou. .
5. 11. 2017 odehrálo Tom Walker Trio poslední vystoupení na The International Guitar Festival v Liverpoolu.

Rok 21018 už zastihl Toma Walkera na turné s novou čtyřčlennou sestavou, kterou založil počátkem roku. Na svém facebookovém profilu zveřejňuje nahrávky z Jackovy garáže s přídomkem Garage funk někdy také Funk labotartory.

Takže 12. 3., rok a dva měsíce po svém založení a pět dní po svých 24. narozeninách přijede Tom C Walker s Bandem předvést do Žatce co všechno ve funkové laboartoři vyzkoumali.

TOM. C. WALKER BAND (UK)