Matt Long Trio - Koncert v Žatci

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 22. 02. 2019

5. 3. od 19:00 zahraje v Městském divadle v Žatci Matt Long Trio. Na české turné se vydala vycházejí hvězda britského blues, úžasný kytarista a zpěvák a skladatel, teprve 24 letý Mat Long posílen o české spoluhráče (Matěj Černý – baskytara, Tomáš Vokurka – bicí ). ... Více v článku ...

Během své stále ještě počínající kariéry, už posbíral řadu významných ocenění v prestižní britské bluesové anketě British Blues Awards. Za muzikantské výkony i za bluesový počin roku, album Broken Man, které nahrál spolu s domovskou skupinou Catfish, novým objevem Britské hudební scény.
Při vší úctě k ostatním členům kapely, je to především jejich mladý frontman Matt Long, kdo má zásadní vliv na sound i úspěchy celé kapely.
Je to muzikant který má talent nikoli snad od boha ale od ďábla protože to vypadá jako by své kytarové tony a svůj zpěv vytahoval z kdovíjakých hlubin. Hraní je pro něj vášeň a na jeho projevu je to znát. Rád si hraje s různými krabičkami, aby dosáhl zvuku podle svých představ. Je ovlivněn generacemi bluesových muzikantů, mezi jeho největší inspirátory patří B. B. King a Joe Bonamasa. Je absolventem britské hudební university ACM Guildford.

Před Catfish založil Mat už v roce 2013 kvintet Sevensmith, hrající nikoli blues ale hodně tvrdý rock Po dvou letech hraní s Catfish, se rozhodl zkusit štěstí s dalším vlastním projektem Rough House Trio. Poté co se potkal s britskou zpěvačkou a hráčkou na foukací harmoniku Katie Bradley (znáte z městského divadla v Žatci) začali spolu psát písně a vydali jedno EP. Podle toho jaký formát je už dnes, je jasné že v příští dekádě bude patřit mezi veličiny britského blues a tak každý návštěvník jeho současných koncertů, bude moci vzpomínat jak byl u toho když Mat začínal.

P. S. CATFISH pojedou na podzim české tour se zastávkou 20. 11.v Žatci!