Steve Clarke trio - Koncert v žateckém divadle ..11.10.

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Činohra, Vydáno dne: 01. 10. 2018

Na své podzimní turné se vydává Steve Clark trio ve složení Steve Clark (basa), Vajco Deczi (bicí) Walter Fischbacher (klávesy). Přijede zahrát i do Žatce, kde už v roce 2005 spolu hráli jako členové Jazz Celuly trumpetisty Laca Decziho, Vaicova otce. Všichni jsou už ostřílení muzikanti, kteří spolu ale i v jiných uskupeních projeli kus hudebního světa. Dlouho (5 let) spolu hráli po boku či za zády Laca Decziho, spolu se dobře znají nemusí si na sebe zvykat a sehrávat se a mohou se soustředit na to co chtějí hrát, což je dobré pro jejich výkon i pro posluchače. .... Více v článku ....

Steve Clarke se tímto tour vrací do Evropy. Takto cestuje, hraje a nahrává už 15 let. Jako lídr svých vlastních sestav vydal už 6 alb. Narodil se a vyrostl v Bridgeportu v USA.
Vystupoval společně s jazzovými velikány, jako jsou Mike Stern, Sherri Winston a Sam & Dave. Toto turné znamená jeho návrat do Evropy po dvouleté přestávce.

Walter Fischbacher je rakouský rodák působící v New Yorku. Vlastní a vede zde své hudební studio přičemž stíhá ještě hrát se svou skupinou Phischbacher a spolupracovat s jinými hudebníky. Spolupracoval už s mnoha hudebními veličinami. Walter Fischbacher čerpá z obrovského hudebního zázemí, které zahrnuje nejen klasický klavírní repertoár, ale také hudbu jazzových klavíristů jako jsou Herbie Hancock a Chick Corea .

Vaico Deczi se narodil 13. 8. 1965 v Praze. Ve třinácti letech začal studovat hru na bicí. Jedno z prvních vystoupení bylo v kapele Celula s jeho otcem, hrál i v Big Bandu Gustava Broma. V roce 1985 emigroval do USA, kde absolvoval hru na bicí na škole Drummers Collective v New Yorku. Působil v kapele Buster Brothers. Dále hrál s Al di Meolou, Mario Rodriguezem, a dalšími. Po roce 1989 začal znovu pravidelně vystupovat s Celulou New York po Evropě a v České republice spolupracuje nebo spolupracoval například s Lubošem Andrštem, Oskarem Petrem, Zdeňkem Fišerem, Martinem Kratochvílem, Štěpánem Markovičem a dalšími.

Steve Clarke trio zahraje 11. 10. od 19:00 h v Městském divadle.

 

Takhle to Steve Clark triu hraje